Skocz do zawartości

Elektryczne dogrzewanie z termostatem


arnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :ok: - to twierdzenie jest prawdziwe "Wielokrotnie nagrzana i ochłodzona spirala z biegiem czasu ( z biegiem miesięcy a może i lat) skurczy się w stosunku do pierwotnego nawinięcia. " - dodam tylko ze rozszerzalnosc tak skurczonego materialu bedzie nadl :ok: - tylko w miejszym zakresie :hmm: - zjawisko to nazywa sie wyzarzaniem http://pl.wikipedia.org/wiki/Wy%C5%BCarzanie :)

Tu akurat jest przyklad dla zelaza ale np miedz jest twarda a po procesie wyzarzania robi sie mieka - zmienia sie jej struktura - wyzarzanie dotyczy roznych materialow ale nie pozbawia ich rozszerzalnosci tylko minimalizuje skutki - czyli material jest mniej podatny na rozszerzanie :)

Zjawisko rozszerzalnosci materialow ( roznych nawet tych z ktorych robi sie spirale grzejne ) jak i prawo ze tarcie wystepuje wszedzie w przyrodzie jest powszechne - tak mnie nauczono - chyba ze cos sie zmienilo w przyrodzie :ok::):]:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to co klega pisze mnie osobiscie nie przekonalo i nie przekona :ok: - prosze zrobic doswiadczenie - nawinac spirale i podlaczyc do zrodla pradu - bedzie sie kurczyc ( ? ) czy rozszerzac ( ? ) - ja znam odpowiedz - praw fizyki sie nie zmieni

Nigdzie nie napisałem, że nie będzie się rozszerzać. Nigdzie też nie napisałem, że pod wpływem grzania się zbiega, wręcz odwrotnie- pod wpływem stygnięcia.

Fakt jest taki, że po wielu takich grzaniach i chłodzeniach spirala zbiega się i to nie podlega dyskusji!

Jeśli to kolegi nie przekonało, to trudno :ok: żył sobie z tego powodu nie podetnę. :hmm:

I nie studiowałem tej dziedziny, więc nie wypowadam się teoretycznie, tylko na podstawie praktycznych doświadczeń. Jeśli nawet teoria temu przeczy, tzn, że u mnie w zakładzie nie obowiązują prawa fizyki, lub teoria się myli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co klega pisze mnie osobiscie nie przekonalo i nie przekona :ok: - prosze zrobic doswiadczenie - nawinac spirale i podlaczyc do zrodla pradu - bedzie sie kurczyc ( ? ) czy rozszerzac ( ? ) - ja znam odpowiedz - praw fizyki sie nie zmieni

Nigdzie nie napisałem, że nie będzie się rozszerzać. Nigdzie też nie napisałem, że pod wpływem grzania się zbiega, wręcz odwrotnie- pod wpływem stygnięcia.

Fakt jest taki, że po wielu takich grzaniach i chłodzeniach spirala zbiega się i to nie podlega dyskusji!

Jeśli to kolegi nie przekonało, to trudno :ok: żył sobie z tego powodu nie podetnę. :ok:

I nie studiowałem tej dziedziny, więc nie wypowadam się teoretycznie, tylko na podstawie praktycznych doświadczeń. Jeśli nawet teoria temu przeczy, tzn, że u mnie w zakładzie nie obowiązują prawa fizyki, lub teoria się myli...

 

Trudno sie z kolega dyskutuje :hmm: " nigdzie nie napisalem ze nie bedzie sie rozszerzac " :) - a to jak mozna zrozumiec cytat " Prawda jest taka: Spirala jest zabezpieczona mechanicznie przed ściąganiem, czego nie widać na zdjęciu i nie ma możliwości zbiegnięcia się. A nawet gdyby, to przy zwarciach zwojowych zwiększałaby się stopniowo moc urządzenia doprowadzając do wyłączenia przez zabezpieczenie przeciążeniowe i tyle. Ale powtarzam, nie ma takiej możliwości. " :) - i dlatego napisalem ze w przyrodzie wystepuje rozszerzalnosc cieplna materialow bedacych pod zasileniem dzialaniem cieplnym - wiec prosze nie zaprzeczac samemu sobie :) - ja tego nie napisalem :] Nie chcialem sie wtraca tylko zwrocilem uwage na ten blad :] - kazdy moze sie pomylic :) ale kol zjechal innego usera za to ze komentuje a nie zna wszystkich aspektow - wiec zwrocilem uwage :) - Nie myli sie ten co nic nie robi ( pisze ) gorsza sprawa jest trwanie w bledzie :) - Prosze przeczytac wszystkie swoje wypowiedzi w tym temacie :) - prosze cos napisac bo podobno ostatnie slowo sie liczy :) - obiecuje ze juz na ten temat sie nie wypowiem :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem autorem tematu i poczułem się mocno zażenowany, więc go zamykam, albowiem powstała dyskusja nie na temat....

Chciałem tylko zasięgnąć opinii na temat mojego pomysłu, a zrobiła się jatka niewiele związana z tematem....

Bardzo proszę admina o przeniesienie tematu do archiwum, albo jeszcze dalej, by ślad po nim jak najprędzej zniknął.... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie lodówek też taka,, jatka'' była, Arnie niema co się napinać ty wiesz swoje ktoś też wie swoje,wszyscy wiedzą ,że każdy wie :ok: . Ta wojna jest nie potrzebna,tematu nie zamykaj bo ktoś malo doświadczony może coś tu skorzystać :ok::hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no książke można napisać z tego tematu :-)

 

niestety nie mam takiej wiedzy jak przedmówcy więc proponuje kolegom z forum dla dogrzania przyczepki panele przypodłogowe i termostat

można je łatwo zamontować w różnych miejscach przyczepy czy kampera

 

służy jako dodatkowe grzanie w chłodne dni bo jednak piecyk gazowy nawet z nadmuchen nie daje rady przy 5 stopniach w nocy, no i nie ma termostatu

 

więc piecy gazowy jako grzanie główne a elektryczne panele jako sterowanie temperatury - dogrzewanie do np 21 stC

 

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.