Skocz do zawartości

Wspomnienia ...


Jule

Rekomendowane odpowiedzi

I dziwne było to tez , gdy chrzciłem syna żarło w ten czy w inny sposób sie załatwiło , ale alkohol i tu schody . Trzeba było sie udac do urzedu miasta przedstawić akt urodzenia syna i dostawło sie talon na zakup alkoholu ( juz nie pamietam w jakiej ilości) , ale ilośc ta mi wystarczyła .

Po tym doświadczeniu po znajomości w UM na ten sam akt urodzenie z pare razy chrzciny robiłem :bzik: miałem alkohol na wymiane za inne produkty :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 186
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zadowoleni czy nie to inna sprawa, ale jakoś inaczej się żyło. Coś chciało się. A może poprostu byliśmy młodsi, ale na pewno nie było takiego tempa życia jak teraz i takiej pogoni za kasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przychodziło się do sklepu i kupowało to co było,

Ja w ten właśnie sposób kupiłam meble do kuchni,a wyglądało to mniej więcej tak:

Dzień dobry,są meble kuchenne? -są , to poproszę!

 

I nie wybrzydzałaś , że kolor nie taki , drzwi otwieraja sie na inna strone jakbys chciała , było to to sie kupowało nie marudziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowoleni :hmm: no pewnie, zylo sie - lazilo sie po drzewach, gralo w pile, od czasu do czasu sciera od babci sie przytrafilo, czlowiek sie uczyl, bawil, kochal, cierpial przez nieszczesliwa milosc, kochal znowu i znowu, wychodzil za maz, rodzil dzieci, wychowywal, patrzyl z duma jak rosnal, pracowal, budowal terazniejszosc i przyszlosc :-] a to wszystko reszta, to dodatek do zycia :zlo:

 

ps smaku pomidorow czy truskawek z krzaka nie zapomne nigdy :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak u starszego brata zawsze stała zgrzwka po znajomości zdobytych bobo-fruitów dla jego maleństwa.A my z :bzik: Grace odwiedzając ich patrzeliśmy :zlo: żeby maleństo wszystkiego nie wypiło to dostaliśmy po łyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o benzynie już było?Pamiętam jak na początku stanu wojennego najpierw wcale nie mozna było kupić potem było tankowanie na koncówkę rejestracji 3x w miesiącu do pełna.Z tatą stałem kiedyś w kolejce całą noc.A potem już były kartki.Przydział w zalezności od pojemności silnika.Jeździły wtedy w Polsce super oszczędne samochody bo na przydziałowej benzynie :bzik: robiły po 10 tys km w roku.Kolejny cud :zlo:

Aha!Z czasem pojawiła się benzyna w cenie komercyjnej,bez kartek ale cena x???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgrzwka po znajomości zdobytych bobo-fruitów

Ja mam do dzisiaj książeczkę zdrowia mojej córki,gdzie na ostatnich stronach są takie wpisy:

-soczki - 3szt

-ser żółty -20dkg

-majtki - 2szt

-skarpetki- 2 pary

-masło- - 25dkg

itd....

Ale tu mówię o początku lat 80-tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w cory ksiazeczce - 20 szt - pieluch i 2 pary - spiochow :bzik:

 

a po stanie wojennym byly z paliwem jaja, bo nie przewidzieli tych na "innych blachach" i tato mojej lepszej polowy bunkrowal rope na dzialce zeby mozna bylo do domu wrocic :zlo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rys, jednorazowe tez byly ... w aptece sie kupowalo albo warzywniaku :bzik: to byly takie dlugie wkladki ktore mialy w srodku lignine i ktore sie mocowalo do malucha hihi za pomoca ceratek wiazanych po bokach. Ale byly do kitu, tetrowe bardziej sie sprawdzaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tetra to była tetra. Tak jak Mama mi opowiadała, spokojnie dawała radę moje "wytwory" wyprać.

A ja teraz kupiłem "tetrę" i nawet soczek nie chce z niej schodzić. Jak się czymś zaleje, nie mówiąc o produktach Maleństwa, pielucha do śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.