Skocz do zawartości

Przedstawiam Wam Cukierka


Pierzasty

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Pierzasty napisał:

...........Jednak pomysł mój i wszystko poza spawaniem również robiłem sam. ...............

trochę bez sensu wydane pieniądze ? to nie zabezpiecza budy w zaden sposób, taka troszkę bardziej rozbudowana plandeka za sporo większe pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1 godzinę temu, Commander napisał:

Zawsze można zrobić kurtyny z plandeki na bokach.

Piękna wiata. Po prostu inni Ci zazdroszczą...

i w ten prosty sposób powstanie szopa i komórka na narzędzia jaką można zbudować z odpadów za ułamek ceny wyjściowej

nie ma czego zazdrościć (budę garażuję na hali) tylko budując coś od zera postawił bym coś szerszego i trochę dłuższego , z możliwością lekkiej zabudowy boków

ale właściciel zrobił jak chciał, i najważniejsze że mu się podoba, nie ma co roztrząsać nieudanego projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Misio napisał:

Zabezpieczy od zalegającego śniegu na dachu...a to jest najgorsze - reszta jak buda jest w dobrej kondycji nie jest problemem...

Ototototo...

A druga sprawa, że bok i tył od sąsiadów zostaną zabudowane poliwęglanem.

Docelowo od strony podwórka chcę "przykleić " tak od wysokości dech , wiatę (daszek łukowy również z poliwęglanu). 

Wiięc nie wiem o jakiej niepraktyczności piszecie.... Nawet dziś właśnie pada śnieg i dach jest od niego wolny. Trochę nawiało na przednią ścianę, ale to pikuś do tego co spadło....

Co do przodu to przeszło mi przez myśl wykonanie plandeki doczepianej sezonowo..

20181216_083925_HDR.jpg

20181216_084037.jpg

20181216_084151.jpg

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obciążenia śniegiem...

Na dachu średniej przyczepy może zalegać śnieg który waży nawet tonę i to jest największe zagrożenie dla naszych budek... bo na to nie jest ona liczona...

Ja niestety kampera trzymam "pod chmurką"...dużo bym dał za możliwość wstawienia "pod daszek"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i zalegający śnieg przy naszych zimach gdzie sinosuida temperatur cały czas plącze się z minusowej w nocy, na plusową w dzień-to nic dobrego . Ciągle rozmarzająca i zamarzająca czapa śniegu na dachu przyprawiała mbie o ból głowy w zeszłym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maarec napisał:

............ ja bym zrobił rozwojowo trochę zapasu.

mądrego to dobrze posłuchać , mrzemyśleć potrzeby, ewentualny rozwój , konstrukcję i potem zrobić

3 godziny temu, wilk435 napisał:

Sorry za ot.

Jak trzymacie przyczepy w szczelnych garażach to otwieracie okna?

OT jest już spore ?

uchylone na dachu i wszystkie inne też , do tego czasem grzanie włączę jak coś dłubię żeby powietrze rozruszać w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zamysł był taki, aby dach był "płaski". Oczywiście w cudzysłowiu , gdyż wiadomo że spadek być musi. Na 3,10 m jest około 4 --5 cm czyli niewiele. Woda bardzo ładnie spływa do rynny na jedną stronę. Faktem jest, że przy użyciu poliwęglanu winno być minimum około 5% , czyli spadek powinien być zdecydowanie większy. 

Z dzisiejszych obserwacji - uważam , że już w tej chwili wiatka daje bardzo dużo, a jak ją zabuduję i rozbuduje tak jak pisałem wcześniej to będzie bajeczka. Dziś cały dzień sypał drobny - rozwiewany przez wiatr śnieg, napadało z 5 cm albo i więcej... Dach przyczepki wolny od śniegu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym obudowywaniem poliwęglanem bym tak nie szalał - zrobisz nawet nie chcąc niezłą szklarnię dla przyczepy i mimo 2 ścian otwartych w zabudowanym rogu może zbierać się sporo wilgoci. Jak już ja bym poszedł w kierunku takich przęseł drewnianych - nie wiem jak to konkretnie nazwać, o to mi chodzi, lub nawet samemu je zrobił, bo to nic trudnego:
https://www.olx.pl/oferta/panele-ogrodzeniowe-z-drewna-modrzewia-plot-ogrodzenie-CID628-IDvG7zn.html

Nie będziesz miał wtedy ww. piekarnika dla przyczepy nawet mimo 2 ścian i dachu tylko z poliwęglanu.

A nawet z takimi przęsłami poszedł bym dalej - nie zabudowywał tylko przodu i boku na połowie z drzwiami przyczepy.


Miałem w tym roku nad basenem dach z grubej folii ogrodniczej (nie dałem rady pokryć poliwęglanem w tym roku), to się wytrzymać nie dało nawet przy niepiekącym słońcu, a 3 ściany otwarte były. Teściowie mają małą szklarnię z poliwęglanu - fakt, 4ry ściany i dach, ale sauna niezła już przy niewielkim słońcu. 

Edytowane przez MaciekR4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.