Skocz do zawartości

Hak i jego legalizacja


Marcin 100

Rekomendowane odpowiedzi

a przy okazji. ludzie nie mogą jechać w przyczepie to wiem. a jak to się ma do zwierząt?

Jeśli chcesz zamęczyć psa i Animals nie stanie Ci na drodze to rób co chcesz :niewiem::ok::ok::D to w końcu Twój przyjaciel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu zamęczyć? przecież nie wyślę go pocztą. w samochodzie go woziłem, ale w przyczepie przecież będzie mu wygodniej bo więcej miejsca tam jest. no a jechać z nami musi bo go samego w domu nie zostawię. upałów już nie ma, więc nie rozumię czym mam go zamęczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu zamęczyć? przecież nie wyślę go pocztą. w samochodzie go woziłem, ale w przyczepie przecież będzie mu wygodniej bo więcej miejsca tam jest. no a jechać z nami musi bo go samego w domu nie zostawię. upałów już nie ma, więc nie rozumię czym mam go zamęczyć?

 

jak zajedziesz na miejsce i otworzysz przyczepe to zobaczysz ile mozesz miec sprzatania...

wtedy odpowiedz zobaczysz na własne oczy :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu zamęczyć? przecież nie wyślę go pocztą. w samochodzie go woziłem, ale w przyczepie przecież będzie mu wygodniej

Przejedz się kiedyś po kempingu w przyczepie to zrozumiesz o czym pisze :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałem tylko założyć boczne kierunkowskazy

 

BZDURA ! Jeżeli pojazd jest homologowany do ciągnięcia przyczepy bez bocznych kierunkowskazów to nie musi ich być .

 

Macie w tym Grudziądzu okropnie słabych diagnostów .......szkoda ...

 

niestety tak było już w 1985 jak zamontowali mi hak do auta to diagnosta polecił mi założyć kierunkowskazy boczne. Gdy zapytałem czy gdybym haka nie zakładał .... to rzecz jasna podlegam pod inne przepisy, Niestety ponieważ niebardzo dowierzałem że, może mi ktoś kazać okaleczyć auto na gwarancji poprosiłem o przepisy paragrafy itd z dużą niechęcią ale je udostępniono mi, nawet z wymogami wymiarowymi od podłoża i krańca pojazdu. W owym czasie rodzime pojazdy posiadały kierunkowskazy boczne co mnie do tego przekonało i z bólem serca .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak było już w 1985

 

Masz rację w 1985 przepis brzmiał ,, powinien być wyposażony w kirunkowskazy boczne "

 

Niestety nie pamiętam kiedy to zmienili , ale teraz brzmi

,,może być " a może to nie musi

 

Zmiana przepisu wynikała z zastosowania kierunkowskazów przednich które są widoczne z przodu a zarazem boku pojazdu :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu zamęczyć? przecież nie wyślę go pocztą. w samochodzie go woziłem, ale w przyczepie przecież będzie mu wygodniej bo więcej miejsca tam jest. no a jechać z nami musi bo go samego w domu nie zostawię. upałów już nie ma, więc nie rozumię czym mam go zamęczyć?

 

Marcin 100 Ty do przyczepy a pies za kierownice :niewiem::ok::ok:

a znasz to jak chłop przywiązał krowę do samochodu na sznurku i się zaczeła dusić i mrugać oczami a on myślał że będzie go wyprzedzać.

a tak na poważnie to i ja nie radzę inaczej, psa do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pies to 70 kilowy bernardyn i z tyłu siedzi jak królik w klatce. dlatego myślałem że w przyczepie będzie mu wygodniej. ale nic, właśnie wróciłem z mojej pierwszej wyprawy nad jezioro. pies jechał jednak w samochodzie. było rewelacyjnie. pogoda wymarzona w sobotę była. rodzinka wniebowzięta a pies szczęśliwy. praktycznie całe pole w ośrodku tylko dla nas było. normalnie rewelacja. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też monotowałem używany hak w aucie. Robiłem to sam, zamonotowałem nową wiązkę elektryczną z gniazdem do haka, kierunkowakazy boczne na błotnikach.

 

Hak jest nieodpinany, przez co diagnosta kręcił nosem, mówił że niepowinno się już takich montować, jednak wystawił dokument do WK z pozytywną opinią. :ok:

Starałem się dowiedzieć jak to jest naprawdę z tym odpinanym hakiem i ustaliłem tyle, że przepisy Unijne nakazują odpinany, ale przepisy Polskie milczą na ten temat (nie zostały znowelizowane). Dużo zależy od samego diagnosty.

Pewne jest to, że nie wolno produkować nowych haków nieodpinanych, ale każdy, który został wyprodukowany i posiada homologację może być montowany (nawet nieodpinany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.