Skocz do zawartości

Wspólna droga do Grecji i z Grecji - bezpiecznie


Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, pawel1966 napisał:

super!!!! a wszędzie uruchomili już bramki? w ubiegłym roku ostatni przed Gevgelią, nowiutki odcinek był jeszcze bezpłatny. Tak samo było w Serbii od Leskovaca do Vranje i dalej do granicy z Macedonią Północną.

My 24 lub 25 Lipca z Krakowa. załoga 2+2 tzn. dwoje wnuków i z dziadkami

Ruszamy 21 lipca w niedzielę. Nawiazując do Twoich wcześniejszych informacji planujemy pierwszy nocleg za Budapesztem nastepny w Serbii okolice Jagodiny i następny w Grecji Cemping Stomio. Tam odpoczyamy, zwiedzamy solówka Meteory. Dalej zadecydujemy na miejscu. Trochę boimy się upałów-jak będzie dobrze to docelowo chcielibyśmy zaliczyć okolice Gythio. To plany ,które nam zasugerowałś wcześniej że warto. Pozdrawiam Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Dariusz Czarnecki No to jesli zostaniecie w Stomio kilka dni to być może się spotkamy!

Pamiętaj, że ostatni zjazd na Stomio jest kilka kilometrów przed nowym tunelem. Zjazd jest na  Platamonas. Musisz tam zjechać , bo w przeciwnym wypadku wylądujesz już za doliną Tembi i będziesz musiał wracać kilkanaście kilometrów.

Ze Stomio oprócz meteorów warto pojechać do:

Litochoro ( my wyjeżdzaliśmy też najwyżej  jak się da na Olimp i potem kawałek górskiej wędrówki)

Dion - jedne z ciekawszych archeologicznych miejsc w tym rejonie

Tembi- saktuarium  przy starej drodze E75 wiodącej przez dolinę tembi - to niedaleko Stomio

Można również przejechać się kawałek dalej do AgioKampos,

Kokkino Nero - żelazista woda lecznicza i lodowate baseny ( dużó wczasowóczów z Polski)

A nawet na Pelion - oczywiście bez przyczepy

ehhh już poleżałbym na piaseczku w Stomio:):)

Raczej nie warto natomiast jeździć do miejscowości wypoczynkowych leżących na południe od Katerini - Paralia, Neoi Pori itp. Tam są tłumy.

pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Dzięki.Ja już nie mogę się doczekać tej wyprawy. Przyczepa gotowa ,samochód gotowy,teraz siedze i czytam na temat przepiów i wymagan w krajach tranzytowych. 

Pozdrawiam i pewnie jeszcze się odezwę

Nie przejmuj się tylko jedź! plaża w Stomio czeka:):)

P8074952.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2019 o 11:05, lbuster napisał:

U mnie także jedna z opcji to wyjazd 20 czerwca do Grecji tą samą trasą 2+2 (9 i 11) z tym, że z przyczepą - prędkość przelotowa 93 km/h, tak więc bym Ciebie opóźniał. Tak czy inaczej, jak się zdecydujemy na ten kierunek to możemy się łapać po trasie i na kempingach.

 

15 godzin temu, Daniel DJR napisał:

My jak jechaliśmy to jedna jedyna bramka, za budę płaciłem 2 Euro 

Czyli od Macedoni w kierunku Chalkidiki jest tylko jedna bramka? My pierwszy raz do Grecji kamperem dlatego trasa nieznana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2019 o 10:57, Zlotko napisał:

 

Czyli od Macedoni w kierunku Chalkidiki jest tylko jedna bramka? My pierwszy raz do Grecji kamperem dlatego trasa nieznana 

Za granicą do Salonik tak nie sugeruje się cena 2 euro  to za samochód osobowy policzą Cię  6 czy  8 nie pamiętam

Możesz ją ominąć zaraz po przekroczeniu granicy nie przegap  i zjedź do Evzoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bim napisał:

Za granicą do Salonik tak nie sugeruje się cena 2 euro  to za samochód osobowy policzą Cię  6 czy  8 nie pamiętam

Możesz ją ominąć zaraz po przekroczeniu granicy nie przegap  i zjedź do Evzoni

Dziękuję za podpowiedz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ufolz napisał:

W zeszlym roku cena za ten kawalek byla 1.1€ obecnie jest wraz z przyczepa 1.8€. za krotki odcinek zeby 6€ kroili. Dla potwierdzenia Via Michelin to samo podaje. 

Niestety kampery są 3 kat jak ciężarowe opłatę ustala człowiek w budce  na podstawie przykręconej miarki na wys coś około 2,7m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tydzień temu wróciliśmy z Grecji, to kolejny wyjazd. Droga jest bezpieczna, przynajmniej ja tak uważam. Zawsze nocujemy po drodze w Serbii , miejscowość Baćka Topola nad jeziorkiem  https://goo.gl/maps/XmmkN1fyLTCxdZ54A 

To spokojne miejsce nawet jak trafiliśmy przy powrocie na Zlot Motocyklowy. Ludzie są mili i nie widzę powodów do uprzedzeń.  Oczywiście słyszałem o różnych akcjach na autostradzie czy MOPie, ale nas nic takiego nie spotkało, a trasę zaliczyłem już dwa razy, czyli cztery noclegi w Baćkiej . Chyba największe zagrożenie  autostradowych złodziei jest w okolicach Belgradu i Niszu tak wyczytałem.

Swoją drogą, akcję "na koło" próbowano kiedyś na mnie wymusić w Polsce ( śniady chłop w mercedesie machał, że się coś zepsuło..olałem i tyle :) )

DSC_9504.JPG

Edytowane przez MazurR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos autostrad. W Serbii się zmieniło i już pobieramy bilecik , więc nie ma płacenia co kawałek (bramki przy zjazdach). Co do kategorii to nie ogarniam bo raz jak dojeżdżałem wyświetlało kat.1 , jak wyjeżdżałem np.w Baćkiej to kat.2 , a później 2 lub 3 . Ale to i tak niewielkie pieniądze w porównaniu do GR, gdzie autostrady omijałem jadąc równolegle (opłata Macedonia granica-Peloponez to jakieś 100euro) Z przyczepą pewnie trudniej po tych bocznych ale się da, tym bardziej że prędkości nie autostradowe, więc po co przepłacać ;)

Najważniejsze że w Serbii i Macedonii już wszystkie autostrady  są przejezdne  bez objazdów drogami lokalnymi, to oszczędza czas.

 

Tutaj miejsca w których można nocować, które znam. Niestety nie zawsze dojazd z przyczepą, to raczej zależy od holownika bo często stromo i kręto....ale proszę :)

https://drive.google.com/open?id=1Wrg8r8_fkrM2JJ-W9WrhvMOnFKdlluSI&usp=sharing

Edytowane przez MazurR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.