Skocz do zawartości

Wspólna droga do Grecji i z Grecji - bezpiecznie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :ok:

Odświeżam temat z zeszłego roku " wspólna bezpieczna droga do i z Grecji". Wiem, że w zeszłym roku paru ekipom udało się razem przejechać drogę do i z Grecji. Wpisujcie, więc drodzy przyjaciele wasze terminy wyjazdów i powrotów - razem zawsze raźniej i bezpieczniej, a i wakacyjne znajomości mogą się nawiązać.

pozdrawiam wszystkich

Kacperek1 :yay: ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej. My jedziemy z Krakowa - przedostatni tydzień lipca, wracamy w połowie sierpnia.  Trasa przez Słowację - Chyżne - Donovaly -Sahy. Potem Budapeszt i jesli się dotoczymy to śpimy koło Belgradu  ( camp Dunav, miejscowść Zemun). Jesli nie uda nam się szybki przejechać Słowacji, to na Węgrzech  odbijamy z autostrady k. Kecskemetu na Kiskunhalas i tam jest camping, idealny na jedną noc. Potem Subotica, Belgrad i autostradą na południe. Następny camping w Serbii k. Vranje, A Jesli pójdzie dobrze to w Macedonii lub już na miejscu w Grecji - ale y toczymy się na południe więc nie odbijamy na Chalkidiki, tylko raczej w kierunku Aten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie aby było bezpiecznie i przyjemnie to w Grecji prawo jazdy kat. B uprawnia tylko i wyłącznie do kierowania pojazdem do 3,5t i przyczepą lekką czyli do 750kg.

cyt: 

Szanowni Państwo,

W uzupełnieniu informuję, że zapis w greckim Kodeksie Drogowym odnośnie kategorii „B” mówi o przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg.

Z poważaniem,

 

Wojciech Flera

Radca-Minister

Kierownik Wydziału Konsularnego

w Ambasadzie RP w Atenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Grecja nie ratyfikowała Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu drogowym? Ratyfikowała, więc konsul mija się z prawdą i wprowadził Cię niestety w błąd. Czyli na kat. B mamy takie same uprawnienia jak w Polsce.

 

Poza tym Grecja jest w UE a więc uprawnienia wynikające z kat. B muszą mieć takie same jak w pozostałych krajach. Innej opcji nie ma

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać podpisał się konsul z imienia i nazwiska, co więcej pisał maila z ambasady Athen wiec małe szanse że się mylił zwłaszcza że musiał zaczerpnąć opinii organów odpowiedzialnych za Kodeks Drogowy. 

Dostałem odpowiedź wiec dziele się informacją (czy warto?) na forum.

Przelicznik 1.33 działa tylko u nas a jesteśmy w UE - czyli co? wybieramy co nam pasuje?.. :) 

Każdy może napisać do Ambasady i się dowiedzieć i złożyć pytania lub wątpliwości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ufolz napisał:

Pamiętajcie aby było bezpiecznie i przyjemnie to w Grecji prawo jazdy kat. B uprawnia tylko i wyłącznie do kierowania pojazdem do 3,5t i przyczepą lekką czyli do 750kg.

cyt: 

Szanowni Państwo,

W uzupełnieniu informuję, że zapis w greckim Kodeksie Drogowym odnośnie kategorii „B” mówi o przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej do 750 kg.

Z poważaniem,

 

Wojciech Flera

Radca-Minister

Kierownik Wydziału Konsularnego

w Ambasadzie RP w Atenach

Już widzę oczami wyobrażni jak grecki policjant zatrzymuje mój zestaw i sprawdza dokumenty , nie do wyobrażenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jak widać podpisał się konsul z imienia i nazwiska, co więcej pisał maila z ambasady Athen wiec małe szanse że się mylił zwłaszcza że musiał zaczerpnąć opinii organów odpowiedzialnych za Kodeks Drogowy. 
Dostałem odpowiedź wiec dziele się informacją (czy warto?) na forum.
Przelicznik 1.33 działa tylko u nas a jesteśmy w UE - czyli co? wybieramy co nam pasuje?..  
Każdy może napisać do Ambasady i się dowiedzieć i złożyć pytania lub wątpliwości.


Przelicznik dotyczy tylko nas a nie pojazdów zarejestrowanych za granicą.

A co do przepisów, to po to właśnie kraje ratyfikowały konwencję Wiedeńska aby respektować uprawnienia z danego kraju. Tak więc polskie uprawnienia obowiązują także w Grecji bo tak stanowią przepisy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szwedki napisał:

Już widzę oczami wyobrażni jak grecki policjant zatrzymuje mój zestaw i sprawdza dokumenty , nie do wyobrażenia .

dokładnie taka sytuację miałem, zatrzymali nas przed Salonikami, sprawdzili dokumenty, nawet o zielona kartę zapytał i kazał jechać dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy , pomimo wielu negatywnych zmian jakie na przestrzeni ostatnich lat zaszły w Grecji , nadal jesteśmy tam traktowani jako goście którzy są pozytywnie traktowani .

3 minuty temu, konrad_b napisał:

dokładnie taka sytuację miałem, zatrzymali nas przed Salonikami, sprawdzili dokumenty, nawet o zielona kartę zapytał i kazał jechać dalej 

A w którym to było roku zielona karta od wielu lat dotyczy tylko Macedonii a wcześniej 

Serbii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z uprawnieniami w pozostałych krajach w drodze go Grecji. Macedonia, Serbia, Wegry, Słowacja ? Ja często mijając tylko Polska granicę wymieniam się za kółkiem z żoną. Chyba ryzykuję a mój zestaw grubo przekracza 3,5 T.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.