Skocz do zawartości

Wspólna droga do Grecji i z Grecji - bezpiecznie


Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, szwedki napisał:

 

A w którym to było roku zielona karta od wielu lat dotyczy tylko Macedonii a wcześniej 

Serbii .

Grecja była w UE wcześniej jak my, więc ...

Zapytał, miałem to pokazałem, po co było dyskutować 

 

Podobna sytuację miałem rok temu w Chorwacji, 20km za granicą zgarniali wszystkich i sprawdzali papiery

Więc różnie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 9.05.2019 o 22:00, kacperek1 napisał:

A jak z uprawnieniami w pozostałych krajach w drodze go Grecji. Macedonia, Serbia, Wegry, Słowacja ? Ja często mijając tylko Polska granicę wymieniam się za kółkiem z żoną. Chyba ryzykuję a mój zestaw grubo przekracza 3,5 T.

 

rozumiem, że to taki wpis na poprawę humoru ? Jeżeli ma tylko kat B i przekraczasz 3,5t to ryzykujesz wypadek z kierowcą bez uprawnień ? za granicą ? chyba chcesz ją wpakować za kratki.

Odnośnie zielonej Karty, nie jestem w stanie jasno określić czy jest potrzebna w Grecji, profilaktycznie skoro mamy ją w samochodzie aby pokonać Macedonie to po dojechaniu miejmy ją  dalej w samochodzie. Jest na ZK symbol Grecji, jak i Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2019 o 19:23, ufolz napisał:

Pamiętajcie aby było bezpiecznie i przyjemnie to w Grecji prawo jazdy kat. B uprawnia tylko i wyłącznie do kierowania pojazdem do 3,5t i przyczepą lekką czyli do 750kg.

:look:

W dniu 9.05.2019 o 20:26, jacek00 napisał:

konsul mija się z prawdą i wprowadził Cię niestety w błąd

Dokładnie.

W dniu 9.05.2019 o 20:56, ufolz napisał:

Jak widać podpisał się konsul z imienia i nazwiska, co więcej pisał maila z ambasady Athen wiec małe szanse że się mylił zwłaszcza że musiał zaczerpnąć opinii organów odpowiedzialnych za Kodeks Drogowy. 

? Maciek, przecież wiesz dokładnie, że i nasze organy :policja: niejednokrotnie nie potrafią interpretować zapisów kodeksu. Przecież mi osobiście powiedział nasz policjant w czasie kontroli, że na B można ciągnąć przyczepę taką nooo metr na metr ... dosłownie jego słowa.

Pan konsul zacytował fragment przepisu nie patrząc na dalszą część, której nie zrozumiał zwyczajnie :D.

Tak jak Jacek pisze, nie ma innej opcji w tym zakresie, w całej Europie  te przepisy muszą się pokrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2019 o 20:56, ufolz napisał:

Jak widać podpisał się konsul z imienia i nazwiska, co więcej pisał maila z ambasady Athen wiec małe szanse że się mylił zwłaszcza że musiał zaczerpnąć opinii organów odpowiedzialnych za Kodeks Drogowy. 

Dostałem odpowiedź wiec dziele się informacją (czy warto?) na forum.

Przelicznik 1.33 działa tylko u nas a jesteśmy w UE - czyli co? wybieramy co nam pasuje?.. :) 

Każdy może napisać do Ambasady i się dowiedzieć i złożyć pytania lub wątpliwości. :)

1. Dobrze, że się podzieliłeś - warto.

2. Konsul oczywiście się myli. Zresztą mieliśmy już na tym forum dowody na to, że nie on jeden (np. opinia KGP).

3. 1.33 działa u nas ale dla kierowców, którzy mają NASZE uprawnienia (czyli dla nas) - wszystko jest OK i nie ma tu wybierania, co pasuje. Natomiast my mamy honorować uprawnienia nadane przez inne kraje członkowskie ich kierowcom. Analogicznie - jeśli Grecy mają rzeczywiście takie przepisy, które zezwalają na kat. B holowanie wyłącznie przyczepy lekkiej, to mogą sobie to egzekwować wobec swoich obywateli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

1. Dobrze, że się podzieliłeś - warto.

2. Konsul oczywiście się myli. Zresztą mieliśmy już na tym forum dowody na to, że nie on jeden (np. opinia KGP).

3. 1.33 działa u nas ale dla kierowców, którzy mają NASZE uprawnienia (czyli dla nas) - wszystko jest OK i nie ma tu wybierania, co pasuje. Natomiast my mamy honorować uprawnienia nadane przez inne kraje członkowskie ich kierowcom. Analogicznie - jeśli Grecy mają rzeczywiście takie przepisy, które zezwalają na kat. B holowanie wyłącznie przyczepy lekkiej, to mogą sobie to egzekwować wobec swoich obywateli.

 

 

Co do pkt 3. To działa to u nas i wszędzie tam gdzie poruszamy się zespołem pojazdów. Taki zespół musi być zgodny z naszymi krajowymi przepisami. Jeśli zaś będziesz poruszać się zestawem zarejestrowanym w DE to obowiązywać będą przepisy dotyczące hamulca najazdowego z DE. Tak samo z wyposażeniem pojazdów itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacek00 napisał:

Co do pkt 3. To działa to u nas i wszędzie tam gdzie poruszamy się zespołem pojazdów. Taki zespół musi być zgodny z naszymi krajowymi przepisami. Jeśli zaś będziesz poruszać się zestawem zarejestrowanym w DE to obowiązywać będą przepisy dotyczące hamulca najazdowego z DE. Tak samo z wyposażeniem pojazdów itp.

No tak - tylko akurat na ograniczające kierowców nasze przepisy to raczej nie będziemy się powoływać podczas zagranicznej kontroli;-)

Już widzę, jak Austriak nas przetrzepie i miło pożegna, a ja mu na to: Ale panie policmajster, mój zestaw przekracza współczynnik 1,33 - proszę tysiacz ojro pokutu!!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze dwie uwagi po pierwsze na greckiej autostradzie w kierunku Igoumenitsy można wreszcie płacić kartą  a po drugie  na autostradzie między Belgradem a Niszem  próbowano mnie zatrzymać na uszkodzone przednie koło . Był to pojedyńczy człowiek w starym ale szybkim samochodzie który pokazał mi koło następnie wyprzedził zjechał na pas awaryjny włączył światła awaryjne i czekał na mnie . Kiedy nie zareagowałem zjechał na jakąś boczną drogę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, szwedki napisał:

Jeszcze dwie uwagi po pierwsze na greckiej autostradzie w kierunku Igoumenitsy można wreszcie płacić kartą  a po drugie  na autostradzie między Belgradem a Niszem  próbowano mnie zatrzymać na uszkodzone przednie koło . Był to pojedyńczy człowiek w starym ale szybkim samochodzie który pokazał mi koło następnie wyprzedził zjechał na pas awaryjny włączył światła awaryjne i czekał na mnie . Kiedy nie zareagowałem zjechał na jakąś boczną drogę .

Stary numer i często się powtarza na tej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szwedki napisał:

Informuje wszystkich zainteresowanych że zarówno w Serbii jak i w Macedonii wszystkie brakujące odcinki autostrad zostały zakończone , 

super!!!! a wszędzie uruchomili już bramki? w ubiegłym roku ostatni przed Gevgelią, nowiutki odcinek był jeszcze bezpłatny. Tak samo było w Serbii od Leskovaca do Vranje i dalej do granicy z Macedonią Północną.

1 godzinę temu, Dariusz Czarnecki napisał:

Ruszam z Opola 21.07. na południe Grecji  zaloga 2 osobowa z przyczepą 

My 24 lub 25 Lipca z Krakowa. załoga 2+2 tzn. dwoje wnuków i z dziadkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.