Skocz do zawartości

Odkurzacz do przyczepy kempingowej


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś napadł mnie pomysł zakupu odkurzacza do przyczepy kempingowej. Najlepiej aby miał wbudowany akumulator. Kiedyś miałem taki samochodowy za 100 zł, tylko badziew się w ogóle nie sprawdzał.

Kiedyś miałem coś takiego: http://allegro.pl/bezprzewodowy-odkurzacz-severin-7144-samochodowy-i6560237081.html - nie sprawdzał się, chyba że ten model jest lepszy ;)

 

Znalazłem coś takiego:

https://allegro.pl/odkurzacz-samochodowy-dometic-waeco-pv100-12v-230v-i6989624090.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMzE1OTQ2ADIwMTQyOQA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=478f8f6c-5ef7-4014-ba15-9b3a66c82b7a

 

Czy ktoś używa jakiś odkurzacz do przyczepki/kampera? - chodzi mi sprzątnięcie podczas wyjazdu, stacjonarnie to sobie radzę przemysłowymi karcherami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam taki, na kabel: http://allegro.pl/solidny-odkurzacz-samochodowy-clatronic-2631-700w-i6122932831.html, i powiem Ci że nawet się sprawdza. Owszem to clatronic i trzeba brać na to poprawkę, ale ma całkiem przyzwoitą moc jak na swoją wielkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny do tego co zaprezentował Jacek, ale innej nieco firmy. Z tego co patrzyłem swojego czasu, to były w sklepie internetowym Euro AGD, jednak nazwy nie pamiętam. . Okruszki... :) Mój zbiera wszystko co się nawinie. Zauważ że 700 wat na takie maleństwo to sporo, mój jak włączam to następuje szarpnięcie ręką :). U siebie mam wymiennne końcówki wraz z przewodem. . Jest lekki ,poręczny i mocny. Do przyczepy dla mnie idealny. Wersji na baterię nie widziałem, ale nawet jak by byl, na pewno nie miałby takiej mocy. Jedyną wadą jest to że dość szybko przypycha się pojemnik i trzeba go czyścić, bo wtedy traci na mocy ssania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny do tego co zaprezentował Jacek, ale innej nieco firmy. Z tego co patrzyłem swojego czasu, to były w sklepie internetowym Euro AGD, jednak nazwy nie pamiętam. . Okruszki... Mój zbiera wszystko co się nawinie. Zauważ że 700 wat na takie maleństwo to sporo, mój jak włączam to następuje szarpnięcie ręką . U siebie mam wymiennne końcówki wraz z przewodem. . Jest lekki ,poręczny i mocny. Do przyczepy dla mnie idealny. Wersji na baterię nie widziałem, ale nawet jak by byl, na pewno nie miałby takiej mocy. Jedyną wadą jest to że dość szybko przypycha się pojemnik i trzeba go czyścić, bo wtedy traci na mocy ssania.
Czyli to samo co Clatronic :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacek00 napisał:
18 minut temu, Pierzasty napisał:
Ja mam podobny do tego co zaprezentował Jacek, ale innej nieco firmy. Z tego co patrzyłem swojego czasu, to były w sklepie internetowym Euro AGD, jednak nazwy nie pamiętam. . Okruszki... emoji4.png Mój zbiera wszystko co się nawinie. Zauważ że 700 wat na takie maleństwo to sporo, mój jak włączam to następuje szarpnięcie ręką emoji4.png. U siebie mam wymiennne końcówki wraz z przewodem. . Jest lekki ,poręczny i mocny. Do przyczepy dla mnie idealny. Wersji na baterię nie widziałem, ale nawet jak by byl, na pewno nie miałby takiej mocy. Jedyną wadą jest to że dość szybko przypycha się pojemnik i trzeba go czyścić, bo wtedy traci na mocy ssania.

Czyli to samo co Clatronic :-)

Nie!!! Mój jest czerwony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odświeżę temat.

chce kupić jak najmniejszy odkurzacz ,  może być na kablu, wiem że te na 230v będą najmocniejsze ale przy przetwornicy będzie spory pobór a w zimie prądu brakuje więc zastanawiam się nad odkurzaczem na 12 v :

- STHOR 82967

https://toya24.pl/product-pol-10015126-ODKURZACZ-SAMOCHODOWY-12V-100W-Z-TURBOSZCZOTKA.html

- BLACK & DECKER PD1200AV

https://www.blackanddecker.pl/pl-pl/products/car-care/car-hand-vacs/odkurzacz-samochodowy-dustbuster-flexi-12v/pd1200av

 

ktoś używał i może coś powiedzieć ?

chyba że polecacie coś innego na 12v co by miało sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Black&Deckera, daje radę, idzie ogarnąć przyczepę czy samochód, nie ma filtrów wymagających wymiany, długi przewód, kilka ssawek. 

Lepszą skuteczność i siłę ssania można osiągnąć na odkurzaczu akumulatorowym, ale wyszedłem z założenia, że przy okazjonalnym używaniu, po jakimś czasie padnie bateria, i kolejne wydatki (albo brak możliwości dokupienia aku), poza tym trzeba byłoby mieć dostęp do 230V do ładowania akumulatorów (przeważnie aku są 12 V lub 18v).

Jak przewidujesz dostęp do 230V żeby naładować akumulator, można pomyśleć nad Black&Decker PD1820L-QW (akumulatorowym), albo innym akumulatorowym, najlepiej z aku który pasuje również np. do elektronarzędzi. Wtedy komplecik odkurzacz plus wkrętareczka do podpór na tym samym aku byłaby w przyczepie miodzio. 

?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

chyba że polecacie coś innego

Ja mam taki w przyczepie

https://www.philips.pl/c-p/FC6142_01R1/minivac-odkurzacz-reczny

Już kilka lat, daje radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy mieli kilka odkurzaczy...

Póki przyczepa była, małe odkurzacze 12v spełniały nasze oczekiwania...

W kamperze, jeżdżąc z psem i częstymi wizytami nad morzem...jednak sprawdzał się tylko klasyczny domowy na 230V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu bezprzewodowy, akumulatorowy, jakiś model Jimmy (Xiaomi). Kupiliśmy go z myślą o domu, bo jest bardzo poręczny, używamy go w zasadzie tylko w sytuacjach awaryjnych (coś rozsypane, potłuczone itp.) i do sprzątania schodów. Normalnie codziennie odkurza szczur (automatyczny ;)).

Ten akumulatorowy zabieramy zawsze na wyjazdy do przyczepy - nie jest nam wtedy potrzebny w domu ;) Zabieramy wąska turboszczotkę i wąska ssawkę, więcej nie potrzeba w przyczepie. Fakt, że to wydatek prawie 1000 zł, ale u nas się sprawdza i w domu i w przyczepie, więc nie był to zakup głównie z myślą o przyczepie.

Ładowany jest przez 230V, i to jest jakiś minus, ale z drugiej strony aku wystarczą na ok 20min ciągłej pracy, przyczepa nie wymaga wielkiego sprzątania i na jednym ładowaniu sprzątamy kilka (4-5) dni. Jak nie mamy dostępu do 230v, to ładujemy w samochodzie podczas jazdy z przetwornicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.