Skocz do zawartości

Odkurzacz do przyczepy kempingowej


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Też miałem w domu bezprzewodowego Elektroluxa.   Ale po kilku latach diabli wzięli akumulatory. Rozebrałem dziadostwo lecz wymiana aku kosztowała połowę nowego odkurzacza. Kupiłem do domu nowy a stary podłączyłem z ciekawości do akumulatora - i zadziałał.. Więc dołożyłem przewód z wtyczką i mam go w cepce. Wcześniej woziłem najmniejszy na 230V ale i tak był większy od Elektroluxa.  Sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

11 godzin temu, AdamH napisał:

Też miałem w domu bezprzewodowego Elektroluxa.   Ale po kilku latach diabli wzięli akumulatory. Rozebrałem dziadostwo lecz wymiana aku kosztowała połowę nowego odkurzacza. Kupiłem do domu nowy a stary podłączyłem z ciekawości do akumulatora - i zadziałał.. Więc dołożyłem przewód z wtyczką i mam go w cepce. Wcześniej woziłem najmniejszy na 230V ale i tak był większy od Elektroluxa.  Sprawdza się.

Ja też używam taki w domu i zabieramy go na dłuższe wyjazdy. Niezależnie od producenta po max 3 latach akumulator jest do wymiany i niestety przeważnie tylko serwis (300-400zl).

Sprawdza się i w domu i w przyczepie, ilość zassanego kurzu budzi podziw. Szczotka wyczesuje go z dywaników.

https://m.euro.com.pl/odkurzacze-pionowe/electrolux-ergorapido-eer7allrgy.bhtml?gclid=Cj0KCQiAuJb_BRDJARIsAKkycUkzqr0vj6uhrzRVCzYwgIQ3w9DBev8dv-Ar0XEG6QkZEoV5luu4E4MaAl-eEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na początku roku Dyson V8, podobny do tego tylko wersje Parquet: https://m.euro.com.pl/odkurzacze-pionowe/dyson-v8-parquet.bhtml

Powiem Wam że był to idealny zakup, do przyczepy, do auta...wszakże na trybie max to bateria starcza na około 15 minut odkurzania ale na przyczepę spokojnie wystarczy. W komplecie zestaw szczotek, najlepsza jest końcówka z takim wirnikiem - po odkurzeniu tym materacy i siedzisk dopiero zobaczyłem ile tam się zbiera kurzu. Tak więc polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Auchan nabyliśmy takie maleństwo jak poniżej na zdjęciach, za jedyne 209zł, mieliśmy kiedyś tej firmy domowy odkurzacz i byliśmy zadowoleni.

Muszę powiedzieć że jak na takie cuśko ma moc ?, są do niego dwie przedłużki i bodajże trzy ssawki, jak będzie się spisywał zobaczymy.

 

20210102_165847.jpg

20210102_170221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za odpowiedzi a w szczególności koledze @pjetko za przypomnienie o Xiaomi ;)

mam z tej firmy kilka rzeczy i wszystkie sprawuję się bardzo dobrze a stosunek ceny do jakości uważam za rewelacyjny .

Odkurzacze na 12 v  miałem dwa jeden black&decker z wbudowanym akumulatorem a drugi bosch na wymienne akumulatory , bo właśnie wymyśliłem sobie że wykorzystam akumulatory li-on od wkrętarki.

Na dłuższą metę nie zdały egzaminu, baterie dość szybko się rozładowywały a do ich ładowania i tak musiałem uruchamiać przetwornicę.

Wydawanie 1000 zł na porządny akumulatorowy odkurzacz używany tylko w kamperze uważam za zbytek ( do domu nie potrzebuje) stąd zacząłem szukać Xiaomi na 230v i tak trafiłem na

DEERMA DX700S - firma z ekosystemu xiaomi.

na razie zamówiłem i czekam na dostawę , dam znać jak się sprawdzi w praktyce ;)

 

cena z dostawą na znanym portalu 119 zł  z mocą 600w na pewno będzie działał lepiej niż większość akumulatorowych ;)

https://allegro.pl/oferta/deerma-dx700-reczny-odkurzacz-pionowy-xiaomi-9553651291

Edytowane przez Suzu4x4 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

 z mocą 600w na pewno będzie działał lepiej niż większość akumulatorowych ;)

 

Ten Bomann co kupiłem też ma 600w, muszę przyznać że do kampera czy przyczepy starczy, będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

dziękuję wszystkim za odpowiedzi a w szczególności koledze @pjetko za przypomnienie o Xiaomi ;)

mam z tej firmy kilka rzeczy i wszystkie sprawuję się bardzo dobrze a stosunek ceny do jakości uważam za rewelacyjny .

Odkurzacze na 12 v  miałem dwa jeden black&decker z wbudowanym akumulatorem a drugi bosch na wymienne akumulatory , bo właśnie wymyśliłem sobie że wykorzystam akumulatory li-on od wkrętarki.

Na dłuższą metę nie zdały egzaminu, baterie dość szybko się rozładowywały a do ich ładowania i tak musiałem uruchamiać przetwornicę.

Wydawanie 1000 zł na porządny akumulatorowy odkurzacz używany tylko w kamperze uważam za zbytek ( do domu nie potrzebuje) stąd zacząłem szukać Xiaomi na 230v i tak trafiłem na

DEERMA DX700S - firma z ekosystemu xiaomi.

na razie zamówiłem i czekam na dostawę , dam znać jak się sprawdzi w praktyce ;)

 

cena z dostawą na znanym portalu 119 zł  z mocą 600w na pewno będzie działał lepiej niż większość akumulatorowych ;)

https://allegro.pl/oferta/deerma-dx700-reczny-odkurzacz-pionowy-xiaomi-9553651291

Koniecznie daj znać bo wygląda zachęcająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Misio napisał:

A spotkał się ktoś z takimi odkurzaczami ale "workowymi"?

Nie nawidzę cyklonicznych....

Przekonaj się, będzie dobrze. W biurze używam podobny no name na 230v i mało podłogi nie wciąga a tam dużo więcej śmieci nanoszą klienci z ulicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonywałem się już kilka razy i zawsze stwierdzam że jednak wolę workowe - a w kamperze już w 100% (tutaj sierść psa i piasek...a później trzeba odkurzacz posprzątać...wolę wyrzucić worek i włożyć nowy)

Niestety w konsekwencji cyklon szedł do sprzedania lub na półkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonywałem się już kilka razy i zawsze stwierdzam że jednak wolę workowe - a w kamperze już w 100% (tutaj sierść psa i piasek...a później trzeba odkurzacz posprzątać...wolę wyrzucić worek i włożyć nowy)
Niestety w konsekwencji cyklon szedł do sprzedania lub na półkę...


To najczęściej używany gadżet w naszym domu, żona oszalała z radości. Te przezroczyste zbiorniki bez worka działają motywująco kiedy okazuje się, że niby czyste mieszkanie ma tyle jeszcze kurzu. Może źle trafiłeś, ale mam wrażenie, że już ten samojezdny u nas poszedł w odstawkę, a akumulatorowy cyklon xiaomi zasuwa 3x dziennie .. bo po co sięgać po zmiotkę jak ten jest na wyciągnięcie ręki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja używam takiego:

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/sprzatanie/odkurzacze-reczne/odkurzacz-reczny-clatronic-hs2631?gclid=EAIaIQobChMI5OuSoPKJ7gIVjdnVCh0mIwsnEAQYDyABEgK-JfD_BwE

i uważam to za genialne rozwiązanie do cepki/kampera, bo wprawdzie nie ciągnie jakoś tak porządnie (choć ma o 100W więcej niż ten DEERMA), ale za to dzięki tej giętkiej rurce odkurzę w zasadzie wszystko i wszędzie - każdy zakamarek.

Oczywisty minus - trza mieć 230V, ale za to kabel ma 6m...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, witus napisał:

To najczęściej używany gadżet w naszym domu, żona oszalała z radości. Te przezroczyste zbiorniki bez worka działają motywująco kiedy okazuje się, że niby czyste mieszkanie ma tyle jeszcze kurzu. Może źle trafiłeś, ale mam wrażenie, że już ten samojezdny u nas poszedł w odstawkę, a akumulatorowy cyklon xiaomi zasuwa 3x dziennie .. bo po co sięgać po zmiotkę jak ten jest na wyciągnięcie ręki.

W domu cyklon się jakoś jeszcze sprawdzał...

W przyczepie niezbyt...

Jednak stanowczo wolę wyrzucić worek gdzie mi się nie kurzy, nie sypie, nie zostaje na ściankach pojemnika zelektryzowany piasek i sierść, czy też nie wbija się w filtr...

może kiedyś jeszcze podejdę do tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z takiego:

https://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/odkurzacze/przenosny-odkurzacz-r18hv-0-ryobi,p461139,l879.html?gclid=EAIaIQobChMI0NbN0fSJ7gIVEAB7Ch1g0gH3EAQYBCABEgJxCPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Daje radę w przyczepie, samochodzie, czy w garażu na szybko. Jeśli się ma do tego narzędzia z serii one+, czyli każde narzędzie pracuje na takiej samej baterii (na wyjazdy biorę też wkrętarkę do podpór) warty zakupu. Na akumulatorze 1,2Ah pracuje ok 20 minut. Uważam, że siłę ciągu ma wystarczająco dobrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.