Skocz do zawartości

Odkurzacz do przyczepy kempingowej


PLopaPL

Rekomendowane odpowiedzi

My kupiliśmy taki  XIAOMI do domu ale sprawdza się też w przyczepie.
Bierzemy tylko krótkie końcówki.
shopping?q=tbn:ANd9GcSh9U8KaBBzatASpgjDcLlcmB7Lav-TDYbb-I21ignLxWQtIUAzug%26usqp=CAc&key=e53f83ec1f9a6ce05d91fa219f1ad35f15b7b7887aa644d1cfaa19a9c83a6b2e
Dodatkowo muszę zamówić na Alli dodatkowy uchwyt na ścienny by nie obijał się w przyczepie:
 
wall_mount_for_dreame_vacuum_v_1593759483_fa2b1e20_progressive.jpg&key=95f896f798308ea11836466d207677491f2a3bc1b411abbdd0385d9f30abf201
 
Jaki to model dokładnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie "DREAME V9". My jesteśmy bardzo zadowolenie z niego.

Ładowarkę podłączamy do uchwytu ściennego i  odkurzacz automatycznie ładuje się po włożeniu go do uchwytu .

Oczywiście ładowarkę można też podpiąć do samego odkurzacza.

Edytowane przez grze gorz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie "DREAME V9". My jesteśmy bardzo zadowolenie z niego.
Ładowarkę podłączamy do uchwytu ściennego i  odkurzacz automatycznie ładuje się po włożeniu go do uchwytu .
Oczywiście ładowarkę można też podpiąć do samego odkurzacza.


6b23104973d16c8285fcebafc3c1ab4a.jpg

Bo to fajna stacja dokująca i gwarancja, że zawsze czeka naładowany i wszystkie akcesoria w jednym miejscu. A do przyczepy można zabrać sam zasilacz bo tam się sporadycznie odkurza. No i elektroszczotka do kanap robi robotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł odkurzacz Deerma DX700S. 126zł z Allegro. Fajny i cuga dobrego ma. Coś takiego szukałem i jest. Na przewód i koniecznie do 600W.  Cepka na stałe na kempingu na Gardnie i tam też zostanie.

Od razu zamówię sobie na Aliexpress filtry hepa

https://pl.aliexpress.com/item/4000040148640.html?aff_platform=api-new-link-generate&sk=_bWRwrog&aff_trace_key=b92bc8442d174c44ac07187697af7bc1-1610551356806-02110-_bWRwrog&terminal_id=df3fc0df19644523886b2e485d3e0ae4&tmLog=new_Detail

 

 

 

Edytowane przez JurekM (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, witus napisał:

 


Szukaj pod nazwą Dream a V zależy od wyposażenia. Super są.

 

Czy to nie jest to samo tylko z inną nazwą?

https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-handheld-vacuum-cleaner-1c

 

EDIT. Sam sobie odpowiem - to to samo ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest to samo tylko z inną nazwą?
https://mi-home.pl/inteligentne-urzadzenia/mi-handheld-vacuum-cleaner-1c
 
EDIT. Sam sobie odpowiem - to to samo  


To samo, jak to xiaomi, pewnie kupili Dream i teraz klepią to jako mi, mija itd :)

Ważne żeby miał wyposażenie, które Ci pasuje typu elektroszczotka na zwierzaki, dywany czy roztocza w kanapie.

No i w droższych akumulatory są wymienne, ale za trzy lata będzie coś nowego wiec tym nie ma co sobie głowy zawracać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, witus napisał:

 


To samo, jak to xiaomi, pewnie kupili Dream i teraz klepią to jako mi, mija itd :)

Ważne żeby miał wyposażenie, które Ci pasuje typu elektroszczotka na zwierzaki, dywany czy roztocza w kanapie.

No i w droższych akumulatory są wymienne, ale za trzy lata będzie coś nowego wiec tym nie ma co sobie głowy zawracać.

ja jeśli kupuje jakikolwiek sprzęt akumulatorowy  to konieczny warunek - akumulatory wymienne min 2 szt.

bez względu co robię nie zniósł bym sytuacji że nie dokańczając  tego go robię  zabraknie mi zasilania.

W większości nowych rozwiązań akumulatory i ładowarki są tak wydajne że mając komplet trzech akumulatorów można pracować bez przerwy  (nim rozładujemy trzeci to pierwszy jest już naładowany) choć akurat w przypadku odkurzacza do przyczepy nie ma takiej potrzeby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeśli kupuje jakikolwiek sprzęt akumulatorowy  to konieczny warunek - akumulatory wymienne min 2 szt.
bez względu co robię nie zniósł bym sytuacji że nie dokańczając  tego go robię  zabraknie mi zasilania.
W większości nowych rozwiązań akumulatory i ładowarki są tak wydajne że mając komplet trzech akumulatorów można pracować bez przerwy  (nim rozładujemy trzeci to pierwszy jest już naładowany) choć akurat w przypadku odkurzacza do przyczepy nie ma takiej potrzeby


Jak bardzo byś nie lubił odkurzania to godzina jaką wytrzymuje każdego znudzi.

Kolega wziął dwie sztuki bo bieganie z pietra domu na parter ma faktycznie mniejszy sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając parametry techniczne odkurzacza  Mi Handheld Vacuum Cleaner 1C, z tabelki wynika, że czas pracy zależy od użytej końcówki i trybu pracy i zawiera się od 7 -8min dla trybu max, 23-27min standardowy i 35-60min energooszczędny. Prawdopodobnie, przeważnie jest włączony tryb standardowy. Też wystarczy na jedną sesję. Ma 20kPa siły ssania w trybie max. Przypuszczam, że w trybie standard będzie miał porównywalnie z przewodową Deerma DX700S, 15kPa. Tylko w cenie spora różnica na sezonowe używanie.

Akumulatorki mają się dobrze jak są ciągle w ruchu, są używane. W moim przypadku używane latem na kempingu, a potem dłuuuga przerwa. A tego nie lubią. Dlatego wybór , na przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym z chęcią kupił akumulatorowy ale te tanie są za słabe a wydawać 700-1000 zł na odkurzacz który w kamperze i tak bym musiał ładować przez przetwornice mija się z celem jak za stówkę mam taki który ma wystarczającą moc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te sprzęty akumulatorowe pożyją niestety do 2 lat lub krócej. Odkurzacz jest prądożerny i zabije Aku wcześniej. Trzeba mieć to na uwadze.

Ja do kampera nie kupuje, przekładamy z domu na dłuższe wyjazdy. Ilość kurzu, który pochłania jest przerażająca w stosunku do tego co było widać przed odkurzaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te sprzęty akumulatorowe pożyją niestety do 2 lat lub krócej. Odkurzacz jest prądożerny i zabije Aku wcześniej. Trzeba mieć to na uwadze.
Ja do kampera nie kupuje, przekładamy z domu na dłuższe wyjazdy. Ilość kurzu, który pochłania jest przerażająca w stosunku do tego co było widać przed odkurzaniem.


Od kiedy akumulatory są litowo-jonowe, nie zaobserwowałem takich problemów, kiedyś był dramat ale teraz ... wkrętarka po dwóch latach nadal jak nowa, odkurzacz ten robot co sam łazi xiaomi już dwa lata sprząta i nie ma śladu żeby musiał się podładować w trakcie. Ja się nie martwię 2-4 spokojnie ogarnie.

Myślę, że im bardziej szkodzi nieużywanie, przechowywanie w stanie rozładowany lub nadmiernie naładowanym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, witus napisał:

 


Od kiedy akumulatory są litowo-jonowe, nie zaobserwowałem takich problemów, kiedyś był dramat ale teraz ... wkrętarka po dwóch latach nadal jak nowa, odkurzacz ten robot co sam łazi xiaomi już dwa lata sprząta i nie ma śladu żeby musiał się podładować w trakcie. Ja się nie martwię 2-4 spokojnie ogarnie.

Myślę, że im bardziej szkodzi nieużywanie, przechowywanie w stanie rozładowany lub nadmiernie naładowanym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

u mnie w rodzinie po niewiele ponad roku umierają bosche 18v za ok 600zł - używane każdego dnia (pies) a wcześniej elektroluxy - bliżej 2 lat. Aktualnie my używamy elektroluxa, przed zakupem szukałem czy da się kupić do niego akumulator (jest wewnątrz obudowy) na podmianę - wyglądało na to, że tak. W Boschu tylko serwis za ok 400zł.

u nas taki odkurzacz chodzi każdego dnia kilka razy, bateria nie ma czasu na odpoczynek :). Tak jak Ty zwracam uwagę na to ile kurzu zbiera, którego pozornie nie widać, dobrze, że mam kompresor, wszystkie filtry bardzo często przedmuchuję do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.