Skocz do zawartości

Odczepianie przyczepy i jej prawidłowe poziomowanie


radziu797

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, jackvoyager napisał:

I ja też mówię o takim podnoszeniu w celu wypoziomowania .

Zresztą w taki właśnie sposób będę poziomowal swoją przyczepę tylko muszę sobie zorganizować odpowiednie podnośniki które wytrzymają jej ciężar. 

Specjalnie dla Kolegi :

https://www.motormoverdirect.co.uk/product/twin-axle-kojack/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

9 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Podniesie się za ramę i co dalej???

Poziomujesz i gdy już dobrze, zostawiasz w takiej pozycji , wtedy podpierasz lekko podporami żeby było stabilnie .

Edytowane przez jackvoyager (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

 

Na boki - klin (najazd). Przód tył - kółko. Rozstawiamy podpory i już. ?

U mnie podpory ledwie dotykają podłoża. Jeżeli wejdzie grubas albo dwa to cepka się ugnie na kołach a podpory siądą bardziej na ziemi. Jeżeli podpory będą na sztywno to cepka będzie podparta na końcach.  Buda pracuje inaczej niż w czasie jazdy. W poprzedniej cepce ( dłuższej ) potrafiła mi się pofałdować tapeta na suficie jak ją mocno podparłem na podporach.

Podnośniki to nonsens.Gruba deska, na 5 cm a druga na 3 załatwiają sprawę. Właśnie pozbyłem się plastikowych najazdów. Wgniatają się w ziemię, pękają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, AdamH napisał:

nonsens.Gruba deska, na 5 cm a druga na 3 załatwiają sprawę. Właśnie pozbyłem się plastikowych najazdów. Wgniatają się w ziemię, pękają.

A ja używam dwóch starych, drewnianych desek do krojenia i do tej pory się sprawdzały. Choć cały czas myślałem o wymianie. Chyba przestanę o tym myśleć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotrekm13 napisał:

Jakbym miał wybierać to wolę jednak deski do krojenia. Są tańsze. A poza tym jak się nie wykorzysta wszystkich pod koła to można coś na nich kroić ?

Mówią że najprostsze patenty są najlepsze.Tutaj zaś dochodzi waga zestawu hydraulicznego jakby nie patrzeć to wszystkich ogranicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy mam obecną przyczepę to dałem sobie zupełnie spokój z poziomowaniem. Staram się znaleźć w miarę równe miejsce i tyle. Wszystkie łóżka mam wzdłuż przyczepy. Jak przód jest wyżej to śpimy głowami do przodu a jak tył to do tylu. Jak jedna strona wyżej to żona się do mnie przytula :) a jak druga to ja się przytulam do żony ;).

Poziom przód tył jest istotny tak na prawdę tylko zimą. Jak tył jest wyżej to zamarza bakista i jak człowiek chce się do niej dostać to musi wyrąbać sobie drogę siekierą albo rozpuścić suszarką. 

Dlatego pamiętajcie zimą przód minimalnie wyżej niż tył :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, peja76 napisał:

U nas przyrządem do poziomowania przyczepy jest brodzik:D, jak cała woda z niego schodzi, to jest git:D

No właśnie ja tez tak ustawiałem by woda odpływała..

I nie mówię o takim podnoszeniu by koła musiały oderwać się od podłoża ale o lekkim pochyleniu przyczepy w odpowiednia stronę aby wlasnie woda z brodzika odpływała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.