Skocz do zawartości

Mała wolnossąca benzyna jako holownik – Suzuki S-Cross


Zulos

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 441
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

10 minut temu, jacek00 napisał:

I najlepsze, że praktycznie "dziś" Renault wypuścił dwa zupełnie nowe silniki diesla. Więc po co to zrobili, skoro za trochę ponad rok z nich chcą zrezygnować?

wg. info z artykułów dostępnych w sieci Megane i Clio miały być pierwszymi z których wycofają diesle

za chwilę się okaże że mamy renesans diesla ?

9 minut temu, Zulos napisał:

Jeśli chodzi o elektryki i ich ceny to daleko nam do takiej Norwegii (o ile dobrze pamiętam), gdzie kupując elektryka na dzień dobry płacisz netto (to już jakieś 20% z hakiem pewnie mniej) + jeszcze masz jakieś tam inne przywileje (typu darmowe parkingi, darmowe stacje ładowania, etc...)

Ciekawy jestem jak by do takiego elektryka podpiąć ciężką cepkę, jak szybko by ten prąd spierniczał i jak bardzo zredukowałoby to zasięg samochodu;-)

ja nawet nie chcę żadnych bonusów niech tylko cena elektryka będzie porównywalna ze spalinowym to z chęcią zakupię do miasta (same zalety) na razie ceny ponad 100k pln za auto miejskie to abstrakcja

jednak jak nie popracują nad zasięgiem to nie widzę jako auta w trasę a o zasięgu z przyczepą to nie wspomnę, choć jako holownik była by to niezła alternatywa (moment z dołu, masa i ta cisza w czasie jazdy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. W trasie, na dzisiejsze warunki, nie wyobrażam sobie elektryka. Nawet jak zrobią mnóstwo ładowarek (na każdej stacji) i ładowanie będzie trwało 30 minut to i tak będzie to znacznie mniej wygodne od wlania pełnego baku w minute. Argument z "kawką w podróży" mnie nie przekonuje, wolę pić podczas jazdy a odpoczynki co 300km... no sorry. O przyczepie to przy obecnej technologii szkoda gadać. 

Jednak... w roli auta na dojazdy do pracy, miejskiego i takiego na codzień? Czemu nie. Niech tylko trochę potanieją i biegnę do salonu. Wrażenia z jazdy (przyśpieszenie i cisza) są bardzo fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. W trasie, na dzisiejsze warunki, nie wyobrażam sobie elektryka. Nawet jak zrobią mnóstwo ładowarek (na każdej stacji) i ładowanie będzie trwało 30 minut to i tak będzie to znacznie mniej wygodne od wlania pełnego baku w minute. Argument z "kawką w podróży" mnie nie przekonuje, wolę pić podczas jazdy a odpoczynki co 300km... no sorry. O przyczepie to przy obecnej technologii szkoda gadać. 
Jednak... w roli auta na dojazdy do pracy, miejskiego i takiego na codzień? Czemu nie. Niech tylko trochę potanieją i biegnę do salonu. Wrażenia z jazdy (przyśpieszenie i cisza) są bardzo fajne.



Nawet kawy nie będziesz zamawiał, przy szybkim ładowaniu akumulatory są podmieniane w stacjach Tesli z tego co słyszałem.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, witus napisał:

Nawet kawy nie będziesz zamawiał, przy szybkim ładowaniu akumulatory są podmieniane w stacjach Tesli z tego co słyszałem.

Możesz sprecyzować, co znaczy, że akumulatory są "podmieniane"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wyjeżdżasz z salonu z nowymi bateriami z jakąś tam gwarancją i podmieniają Ci na stare zużyte? 


Musisz się pogodzić z tym, że właściwie nie jesteś właścicielem tego samochodu do końca. Tesla decyduje co tam wkłada i w czasie gwarancji odpowiada za to.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musk robi różne rzeczy ale jak to z wizjonerami bywa , nie zdziwię się jak pociągnie firmę na dno na razie to huśtawka raz w górę raz w dół

kierunek z elektrykami nie jest zły , ale myślę że  dużo czasu jeszcze do pełnego wdrożenia , lub może się okazać że to ślepy zaułek w historii motoryzacji

dopóki lobby paliwowe nie da zgody wszystko będzie szło powoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

dopóki lobby paliwowe nie da zgody wszystko będzie szło powoli

I nie da, najpierw musi być ropa wypompowana co do litra, ale za to potem będzie lobby energetyczne i znowu będzie drogo ?
Zresztą u nas energia elektryczna to głównie węgiel, źródła odnawialne to raczej mały procent :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.