Skocz do zawartości

Truma monocontrol - jak to zamontować?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Za przegląd instalacji gazowej  chyba - 250 złotych. Mam jeszcze jedno pytanie- czy do tego nie trzeba założyć od razu filtra gazu? oglądałem na Ytube filmiki trumy i na kazdym pokazują też montaż filtra. W Elcampie nic mi o tym nie mówili. Chyba tam jeszcze zadzwonię i zapytam czy to jest w cenie czy zampomnieli...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej przyczepie miałem duocontrol bez filtrów i działał bez problemu. Teraz mam duocontrol CS z fabryki z  filtrami. Moim zdaniem ten filtr jest opcjonalny. 

Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pawel1966 napisał:

Za przegląd instalacji gazowej  chyba - 250 złotych. Mam jeszcze jedno pytanie- czy do tego nie trzeba założyć od razu filtra gazu? oglądałem na Ytube filmiki trumy i na kazdym pokazują też montaż filtra. W Elcampie nic mi o tym nie mówili. Chyba tam jeszcze zadzwonię i zapytam czy to jest w cenie czy zampomnieli...

 

Przegląd gazowy mam zrobiony, myslałem bardziej o tym drugim przeglądzie.

Mam duocontrol CS bez filtrów i przegląd spokojnie robiłem, miałem chyba podpinane bezpośrednio pod duocontrol.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Andrychowie w Goliacie - fajna firma, mają bardzo dużo części do przyczep (zaczepy, bębny, linki, szczęki, oświetlenie itp) oraz dość dobrze zaopatrzony sklep produktami z Katalogu Reimo. i właśnie wracając do Monocontrol CS... Otóż w tegorocznym wydaniu katalogu pokazały się nowe wersje tych reduktorów z czarną obudową. Ma ktoś z Was takie nowe mono lub duocntrol założone?

truma-gas-supply-monocontrol-cs.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten nowy monocontrol CS nazywa się EVO - mają to mieć niedługo w Goliacie i u Kalji. Podobno zaleta jest tak, ża zajmuje dużo mniej miejsca , jest prawie o połowę lżejszy i może być montowany w pionie i poziomie. Chyba zdecyduję się już na ten nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pisz do nich - może coś urwiesz. Ja chcę monocontrol, bo nie przewiduję montowania dwóch butli przy naszym wykorzystaniu przyczepy.. Ale podobno najczęsciej jednak montują duocontrol. A wracając do pytania o montaż - to chyba najprościej  będzie najpierw przykręcić przewód sztywny do wyjścia  monocontrol, a dopiero potem przykręcić go bez naprężeń do ścianki czołowej bakisty lub jej górnej ścianki?

@jacekzoo zobacz to - cena jest naprawdę niezła jak za duocontrol https://sklep.klaja.pl/pl/p/Reduktor-gazu-DuoControl-50-mbar-Truma/5091

Edytowane przez pawel1966 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.