Skocz do zawartości

Narzędzia - czy warto przepłacać?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

O, dzięki za ten trop, przejrzałem na szybko i wygląda obiecująco
Jeśli chodzi o parkside, to brak wspólnego systemu baterii do wszystkich narzedzi ssie, bez sensu kupować oddzielne ładowarki, oddzielne baterie dla 2 urządzeń tej samej firmy. Ponadto mam myjkę ciśnieniowa tej firmy i ta myjka też ssie. Działa, ale jakość jest poślednia - zamiast piany pluje jakaś śliniastą mazią, która od razu spływa. Miałem wcześniej inna budżetowa myjkę i piana była gęsta i nie spływała, więc generalnie parkside z mojej strony wygląda bardzo słabo
 
 
Przecież w Parkside masz właśnie jeden wspólny system baterii. U mnie wyrzynarka, wkrętarka czy odkurzacz jadą na tym samym zasilaniu
Ja też się już parkside nasyciłem. Więcej nic nie kupię. To co było np 4 lata temu a dziś to parodia.
Zobacz kolego sobie na Nutool. 
 
Możliwe. Moje narzędzia nie były kupowane dzisiaj a jakiś czas temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

28 minut temu, jacek00 napisał:

masz właśnie jeden wspólny system baterii.

no właśnie nie, nożyczki do krzewów mają inną, 

https://www.lidl-sklep.pl/p/parkside-akumulatorowe-nozyce-do-trawy-i-krzewow-12-v-pgsa-12-a1-bez-akumulatora-i-ladowarki/p100324647?mktc=shopping&gclid=CjwKCAjww-CGBhALEiwAQzWxOo2FvVrtRRpQ2GJq5yqGqhrp2GTsSo4RvLfFS3x2ieHdxtcAD0zNxRoCGaoQAvD_BwE

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych a dobrych masz Einhella, Ryobi, troche drożesz to już Metabo, Bosch profes., Makita itd - premium, Festool, Mafel (ale nie wiem czy te dwie ostatnie do ogrodu robią). Pewnie jest i masa innych, ale te tylko znam. Jak sprzęt ma być i do ogrodu i do domu, to einhell ma dużo takiego i makita - bosch nie wiem. Metabo dopiero wchodzi, ale przez to ma nowe modele.

Ja mam kosiarkę, nożyce, odkurzacz aku Einhell + sprzęt stolarki i jest OK, ale wkrętarkę mam Metabo i widać różnice w jakości, a raczej przy tych samych parametrach, metabo ,mniejsze i lżejsze, części nawet na alle... dostępne bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.06.2021 o 13:00, Łza Włóczynutka napisał:

Było by fajnie, żeby akumulator pasował do innych urządzeń, np. do nożyc do trawy / wkrętarki. Budżet jakoś szczególnie mnie nie ogranicza, ale też bez sensu wydawać tysiąca na coś co jest przeznaczone do pracy po 12h dziennie, przez 300 dni w roku - a ja tego uzyjr dwa razy w miesiącu przez godzine?

 

Z cenami dobrej jakości samych urządzeń wcale nie jest tak źle. Cenę głównie podbijają naprawdę porządne akumulatory w tych sprzętach, które przy odpowiednim traktowaniu potrafią wytrzymać dobre kilka lat, a przy amatorskim użytkowaniu nawet dekadę.

Ja używam wielu sprzętów Makity na 18V. Zacząłem 9 lat temu od wkrętarki, a potem, mając już aku i ładowarkę sukcesywnie kolejne narzędzia, które bez baterii nie są drogie. Niedawno dokupiłem małą, lekką podkaszarkę oraz piłę do drewna. Bardzo sobie chwalę. Piła przy intensywnym użytkowaniu trochę jest prądożerna, więc dokupiłem 2 aku 6Ah, teraz mam totalną niezależność. Mam 4 baterie i w miejscach bez prądu mogę działać w zasadzie bez ograniczeń. A w domu zapomniem co to przedłużacz i kable.

Jak zaczniesz od zestawu z aku i ładowarka, to tanio nie będzie, ale potem każdy kolejny sprzęt bedzie będziesz mógł kupić bez aku, w cenie marketowej chińskiej tandety z aku. A w razie czego, same aku makity też nie są jakoś kosmicznie drogie.

Wyjdź z założenia, że nie stać Cię na tanie rzeczy. Raz zainwestujesz, a potem masz niezawodny, porządny, wytrzymały sprzęt, który przekażesz dzieciom, bo przy amatorskim użytkowaniu nie da się go zajechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka: przy okazji przeczesywaniu Internetu trafiłem na ciekawą wyrzynarkę parkside z czarnej serii "performance" - pasowała by mi, ale nie jest dostępna, ani u nas ani w Niemczech. Może na Evergreenie utknęła dostawa ?

Chyba się zdecyduję na ryobi, bo widzę że mają całkiem pokaźny kramik z gadżetami do tego systemu 'one+' - na dzień dobry bym z 3 maszyny kupił. Szkoda że nie praktykują dodawania dedykowanych 'walizek'

Kupujecie na allegro czy znacie jakieś tańsze sklepy?

W dniu 29.06.2021 o 09:01, pjetko napisał:

Wyjdź z założenia, że nie stać Cię na tanie rzeczy.

stać mnie: wiertarkę, którą kupiłem w kastroramie za 39,90 zł w 2013 roku mam do dziś. A nawet montuje jej mieszadło i mieszam nią zaprawy, a to chyba najgorsza praca dla wiertarki. Pewnie jakbym miał wiertarkę za 800zł to bym jej nie katował mieszadłem...

Wyrzynarka, która zdechła była z tej samej serii. 

Nie są słabe, są natomiast nieprecyzyjne, niewygodne, paskudne w obsłudze. Źle się nimi pracuje.

W dniu 27.06.2021 o 20:52, jacek00 napisał:

Przecież w Parkside masz właśnie jeden wspólny system baterii.

taka ciekawostka: przy okazji kopania za produktami trafiłem na niemiecką stronę lidla, gdzie jest mnóstwo narzędzi park side, są och dziesiątki. I mają kilka systemów baterii: 4v, 12v, i ze dwa systemy 20v

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

Nie są słabe, są natomiast nieprecyzyjne, niewygodne, paskudne w obsłudze. Źle się nimi pracuje.

 

Tak można by generalnie opisać różnicę - ja bym dodał jeszcze jedną. Loteria np w parkside, może trafić na super wytrzymały sprzęt a z następnej dostawy będzie już 90% reklamacji. Dlatego jedni chwalą inni psioczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomiy napisał:

Tak można by generalnie opisać różnicę - ja bym dodał jeszcze jedną. Loteria np w parkside, może trafić na super wytrzymały sprzęt a z następnej dostawy będzie już 90% reklamacji. Dlatego jedni chwalą inni psioczą.

I tu masz rację - ta zasada zawsze się sprawdza w sprzęcie z tego segmentu . Kiedyś z 20 lat temu kupiłem wiertarkę Toya za 16 zł ( na otwarcie hipermarketu itp.). Naprawdę dzielnie działała przez 10lat. Po tym czasie dostałem od teścia taką samą wiertarkę i padła następnego dnia . Agregaty 7,5kW wymieniałem 4 szt. ( ten sam model) i dopiero ostatni pracował bez zastrzeżeń . Tak to jest gdy sprzęt za bardzo śmierdzi ryżem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem brushless ryobi, 1027zł. (nowe, od oficjalnego dystrybutora marki, razem z aku). Teraz wiem czym się rózni supermarketowe elektronarzędzie za 119,99zł od wypasionego firmowego 10 razy droższego:
Wiecie czym?
Tym, że supermarketowe po wyjęciu z pudełka i naładowaniu akumulatora działa. Wypasione markowe przychodzi do klienta popsute. 
teraz się musze bujać z reklamacjami.. żenła... nigdy nie maiałm takich jaj z tanimi zabawkami z marketu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Tym, że supermarketowe po wyjęciu z pudełka i naładowaniu akumulatora działa. Wypasione markowe przychodzi do klienta popsute. 
teraz się musze bujać z reklamacjami.. żenła... nigdy nie maiałm takich jaj z tanimi zabawkami z marketu...

 


Jak kupiłeś przez net to mogłeś zwrócić. Może to byłby lepszy pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem w trakcie procedury zwrotu, ale to trwa do 14 dni i to chyba roboczych, a potem jak kasa wróci to jeszcze parę dni na zamówienie nowej - więc praktycznie miesiąc robota będzie leżeć. No [#prostytutka] rozumiem chińczyka za 99zl, ale za tysiaka to powinni jednak w fabryce reprezentować nieco wyższe standardy jakości i wrzucić akumulator i zobaczyć czy działa zanim wpakują do pudełka. Imho.

To świadczy o katastrofalnie niskich standardach jakości w tej firmie

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???

Ale to ma tylko 2 przyciski

No, chyba że trzeba wypowiedzieć tajemnicze zaklęci po chińsku ???

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łza Włóczynutka napisał:

To świadczy o katastrofalnie niskich standardach jakości w tej firmie

Przypadek nie jest regułą, reguła nie jest przypadkiem. 

Od ponad 2 lat obserwuje grupy ryobi, i wg moich obserwacji i wiedzy miałeś pecha. 

A co ma powiedzieć właściciel s klasy AMG? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.