Skocz do zawartości

Narzędzia - czy warto przepłacać?


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Boscha , Makitę którą najbardziej lubię   , Millwaukee , Sparky , z Juli mam też Meca i też kilka Parksidów . 

Wszystko działa i przeważnie lekko nie mają. Z "górnej" :) półki mam też wkrętarkę parkside performace z bezszczotkowym silnikiem i powiem wam ,że chodzi jak zła i wróżę jej długie życie.  Plusem Lidlowych zabawek jest fakt ,że naprawa przebiega błyskawicznie i przeważnie towar jest wymieniany na nowy i załatwia się to wszystko bez paragonu zakupu. Przecinarkę to metalu którą posiadam przy cięciu  poszedł z niej dym ... przysłali mi nową :) Faktem jest ,że dbam aż do bólu o moje zabawki.    

Każda firma ma w swojej ofercie jakieś cukiereczki ,które naprawdę są do nie zajechania taka oscylacyjna Graphite przeszlifowała kilometry drewna i jest nadal w znakomitej kondycji zresztą zbiera naprawdę pozytywne oceny w necie. Kiedyś fachowcy przyjechali do mnie do domu i zapomnieli wiertarki udarowej... Nie dałem im mojego Boscha Hammera tylko podjechałem do casto i kupiłem najtańszą za siedem dych wiertarkę przyjmując ,że na jeden dzień im wystarczy a jutro przyjadą już ze swoją. Wytrzymała ten dzień i kolejne ciężkiej pracy !!! Pracowali ją do końca ,nawet za mieszalnik robiła. Potem robiłem kraty i przewierciła ponad 200 otworów w 5mm płaskownikach i zrobiła jeszcze dość sporo i pewnego dnia na aluminiowym płaskowniku poległa. Miała prawo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, odpaliłem konsole, otworzyłem tunel SSH do fabryki ryobi w chinach, ściągnąłem źródła i przekompilowalem jądro. Po tym zabiegu wyrzynarka zaczęła odtwarzać uzbekistańskie podcasty budowlane że spotify, ale dalej nie rżnie. Kobiety są zawiedzione.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Tak, odpaliłem konsole, otworzyłem tunel SSH do fabryki ryobi w chinach, ściągnąłem źródła i przekompilowalem jądro. Po tym zabiegu wyrzynarka zaczęła odtwarzać uzbekistańskie podcasty budowlane że spotify, ale dalej nie rżnie. Kobiety są zawiedzione.

:lol::lol: :lol: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z Rayobi jest nie halo. Moja miniszlifieka ETH150V po pierwszym użyciu poszła do serwisu - nie działa regulacja obrotów. W piątek kurier przywiózł, działania nie sprawdzałem, ale tak upier***** narzędzia łapami w smarze jeszcze nie miałem - a oddana była nówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddali Ci chociaż tą co wysłałeś? (po numerze seryjnym pewnie można rozpoznać)

Jako uczeń technikum byłem na praktykach w zakładzie, który naprawiał wiertarki no i generalnie to polegało na tym, że była taka kolejka wiertarek do naprawy, że wiertarka klienta trafiała na koniec kolejki, a klient dostawał wiertarkę naprawioną, z początku kolejki.. (to było dużo lat temu i nie było w galaktyce tyle modeli wiertarek co obecnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mnie zastrzeliłeś. Nie spisywałem wszcześniej, gdyż u Einhella, czy nawet parkside nie miałem problemów nigdy - Parkside wiadomo wymiana odraz na nowy. Ale zaczynam mieć wątpliwości. Wysłałem, bo nie włączała się na niższych obrotach niż max - a teraz nie działa regulacja obrotów wogóle. Żenada. Trzeba będzie z rękojmi skorzystać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Żeby nie śmiecić i zakładać nowych tematów nie na temat (karawaningowy), napisze tutaj.

Przymierzam się do zakupu taniej szlifierki oscylacyjnej. Wstępnie zakładam coś z Einhella, ze względu na to, że budżet jest taki, że go praktycznie nie ma.

Mam dylemat nad wyborem modelu, a dokładnie kształtu części roboczej. Do wyszlifowania na razie mam kilka szafek do malowania, więc co się da rozkręcić to rozkręcę, ale może zostanie coś poskręcanego a w tym trochę zakamarków. 

Do wyboru jest:

  • Mała trójkątna tarcza 93x93x93 mm
  • Tarcza typu "żelazko 150x150x100 mm
  • Okrągła tarcza 125mm
  • Prostokątna tarcza 230x115 mm

Patrzałem na ceny papierów i ogólnie wszystkie oscylują około 1zł za sztukę, z tym że większe maja ze cztery razy większą powierzchnię, a pewnie tez tyle samo więcej potrafią wyszlifować powierzchni. 

Wiem że małą tarczą lepiej zrobię zakamarki, a dużą - duże powierzchnie. Nie wiem do czego mi się ona później przyda, więc proszę o jakieś podpowiedzi, która najbardziej uniwersalna  i dlaczego. 

Jak na razie to najbardziej chyba jestem za żelazkiem, czyli cos pośrodku pomiędzy zwinnością a wydajnością. Dokładnie taka:

SZLIFIERKA OSCYLACYJNA DO DREWNA METALU EINHELL

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr 130 W szału nie robi 

tu masz 200W już lepiej  https://www.lidl.pl/p/parkside-szlifierka-pentagonalna-pps-200-200-w/p100335147?mktc=shopping&gclid=EAIaIQobChMIkfCEj-rM-wIVKkiRBR1pggbpEAQYASABEgI-hvD_BwE

z reklamacją nie masz żadnego kłopotu ,zwrot kasy lub nowa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maras napisał:

Piotr 130 W szału nie robi 

tu masz 200W już lepiej  https://www.lidl.pl/p/parkside-szlifierka-pentagonalna-pps-200-200-w/p100335147?mktc=shopping&gclid=EAIaIQobChMIkfCEj-rM-wIVKkiRBR1pggbpEAQYASABEgI-hvD_BwE

z reklamacją nie masz żadnego kłopotu ,zwrot kasy lub nowa 

 

Dzięki. Zakupione. Za taką cenę (59zł z przesyłką) to papier mógłby być nawet w kształcie gwiazdki...

Napisze wrażenia z pierwszego razu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Commander napisał:

No i niefajnie.  Z Lidlem są problemy z gwarancją. Ja się wyleczyłem.  Tylko Casto... 

Dzień dobry....zepsuło się.  Nie ma problemu...proszę wziąć nowe.

Jacek u mnie całkiem inaczej 

Przecinarka do metalu : zaczęła dymić bo pewnie  za dużo na raz pocięła i nie miała odpoczynku - nową przysłali do domu.

Żona też ma  hobby , lubi na desce  spędzać czas :lol: i jej żelazko straciło moc - przysłali nowe 

Odkurzacz bezprzewodowy ,odkręciła się  głowica ssawna . Było widać ,że nakrętka się odkręciła ,mogłem to zrobić ale uciekłem na ryby .Ż ona wysłała -przysłali nowy.

To wszystko bez głupich pytań wystarczy zapakować i wysłać podając kod EAN nawet paragonu nie musisz mieć !

Coś tam mam z tego Parkside i powiem  jak za tą kasę to jest OK a czasami lekko nie mają.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mebli typ "żelazko" będzie najbardziej uniwersalny jako jedno urządzenie. 

Z reklamacjami w Lidlu też nie miałem problemów. Jedyny minus, że nie mają zawsze wszystkiego i kończyło się u mnie zwrotem pieniędzy. Casto czy Leroy również ok, tu zawsze można było wziąć nowe urządzenie od ręki.

Jakościowo jednak mam pewne zastrzeżenia do Lidlowych sprzętów. Jedno to się grzeją szybko (nie mialem do czynienia z bezszczotkowymi). Ale mimo to da się pracować długo i dość bezawaryjnie. Drugie to wydajność. Subiektywnie MacAlister w podobnych cenach wydaje się pracować sprawniej. Einhela już żadnego nie mam, trwałościowo oceniłbym najniżej.

Więc jak już sprzęt kupiony to do dzieła ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szary11 napisał:

Subiektywnie MacAlister w podobnych cenach wydaje się pracować sprawniej

mam kilka rzeczy z MacAlister i nie mogę narzekać .

Kupione były w sytuacjach awaryjnych na zasadzie sprzętu który miał być "na jeden raz"  ale póki co wszystko działa (oczywiście używane okazjonalnie , nie do pracy "ciągłej")

Więc do amatorskiego użytku również mogę  polecić  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z macallister z casto trzeba uważać, zależy jak się trafi - to samo parkside. Najmocniejszy odkurzacz do liści parkside - dziadostwo a tani nie był.  Wykonanie fatalne ale poskręcałem, przerobiłem i męczymy się dalej chyba 5 rok co też o czymś świadczy.

najwięcej kupuję sprzętów z parkside do użytku domowego, aktualnie wszystko co robią do baterii na 20V jest godne uwagi. Fakt, że szlifierka akumulatorowa nie nadaje się na włam a tym bardziej do szlifowania. Pracuje normalnie tylko kilka minut na w pełni naładowanej baterii 5Ah.

Wkrętarka parkside. Robiłem w październiku i listopadzie oświetlenie na boisku dla dzieci - podwyższanie 10 słupów oświetleniowych, mających ze 20 lat, wykonanych z dobrej stali, grubość ścianki z 5-6mm - średnica rury 10cm. Wywierciłem parksidem kilkadziesiąt dziur średnicy 11mm a nie był to sprzęt nowy lecz 2-3 letni. Na koniec umarła głowica - wymienię ją kiedyś. Łatwiej było podjechać do lidla po nową, gdzie w promocji był aku za 50% ceny. Ta nowa wydaje się  być mniej solidna, ale robotę spokojnie skończyła.

wiertarka na 230v z parkside - klasyczna, tania ze zwykłym udarem - poszedł dym z 2 sztuk zakupionych przy pierwszym użyciu - złom.

wiertarka z udarem pneomatycznym - wierci wiertłem 16mm - 110cm w betonie  i nie marudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.