Skocz do zawartości

Jakość opon do przyczepy a może problem z osią?


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

Wg mnie teoria że koła w czasie jazdy wracają do pionu jest nie prawdziwa.
W we wszystkich przypadkach jakie znam gdzie koła w trakcie postoju są / \ , tak samo są w czasie jazdy i niestety opony znikają od środka ( jak u Mareca) W innym typie osi gdzie koła " stoją prosto " opony zużywają się równomiernie.
Posiadaczom budek z osiami /\ pozostaje częstsza wymiana opon i żadne teorie tu nie pomogą. Sorry taki mamy klimat emoji41.png

Ps. U mnie opony po drugim sezonie zrobione kilkanaście kkm też już widać większe zużycie od środka , też mam oś /\ emoji6.png5122b71a01855db26fe71c419fc9b9fa.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Właśnie nie mogę sobie wyobrazić powrotu do pionu... Co by miało to powodować? 

Widzę natomiast, że /\ jest normalnym zjawiskiem w osiach delta i nie ma co drążyć tematu.

Co najdziwniejsze, w mojej przyczepce po przejechaniu ok 10 kkm (na moje oko) bieżnik jest równo wytarty - mam opony 205.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 15.08.2019 o 15:45, Voku napisał:

Pytałem, ale zapytam jeszcze raz bo nie widzę odp. Ile km na nich zrobiłeś że w przeciągu 1,5 roku tak się zjechały?

  •  

Na bank powyżej 10.000 km. Przeliczę wyjazdy i dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 17:15, PLopaPL napisał:

Właśnie nie mogę sobie wyobrazić powrotu do pionu... Co by miało to powodować? 

Widzę natomiast, że /\ jest normalnym zjawiskiem w osiach delta i nie ma co drążyć tematu.

Co najdziwniejsze, w mojej przyczepce po przejechaniu ok 10 kkm (na moje oko) bieżnik jest równo wytarty - mam opony 205.

w mojej po ok 10 kkm też na oko nie było nic widać ;)

teraz (zdjęcie powyżej ) ma przejechane około 15 kkm i wydaje mi się że widać  min większe zużycie wewnątrz.

Generalnie nie jest to jakiś problem, jeszcze sezon , dwa i tak trzeba będzie zmienić opony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...
8 minut temu, Dodi napisał(a):

Udało się określić przyczynę? (Wiek, ciśnienie,zużycie ,dziura w drodze) 

Jakie założyłeś później ? ?

Ogólnie jedna wystrzeliła, a druga do niczego się już nie nadawała (nawet na zapas) rozlazły się, dwie poszły do wymiany, bum było na Węgrzech, więc brałem co było poszły jakieś chińczyki.   

IMG_20210708_183551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Voku napisał(a):

Ogólnie jedna wystrzeliła, a druga do niczego się już nie nadawała (nawet na zapas) rozlazły się, dwie poszły do wymiany, bum było na Węgrzech, więc brałem co było poszły jakieś chińczyki.   

IMG_20210708_183551.jpg

Ale to wygląda konkretnie . Poczułeś to odrazu w prowadzeniu?

ciekawe dlaczego druga uległa uszkodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dodi napisał(a):

Ale to wygląda konkretnie . Poczułeś to odrazu w prowadzeniu?

ciekawe dlaczego druga uległa uszkodzeniu.

Wybuliła się, ten co wymieniał nie pozwolił jej zabrać na zapas. Poczułem tylko wystrzał i lekkie przyhamowanie w prowadzeniu nić się nie zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dodi napisał(a):

Drugi raz już chyba nie kupiłbyś Hankook ?
Przy okazji zapytam, dobrze widziałem że miałeś w przyczepie Mover Enduro EM303 automat?  Byłeś z niego zadowolony ?

Ja mam Enduro EM303 tylko z obelinka, ale to po prostu jest to samo z napisem Obelink. Bardzo dobry mover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.