Skocz do zawartości

Jakość opon do przyczepy a może problem z osią?


maarec

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, jacekzoo napisał:

O tym mówisz ?

 

4C3163D3-2281-4744-81F8-88CE52841972.jpeg

Dokładnie o tym. Moim zdaniem to jest norma. Jednak jestem ciekaw czy na starej osi przy porządnych gumach nie byłoby tak samo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

16 godzin temu, maarec napisał:

Tomek gdzie Ty to widzisz? Na zdemontowanym kole? Na żywo wygląda ok. Zużycie wygląda na równe z obu stron.

Podobno przy osi delta koła na postoju nie stoją w pionie i prostują się dopiero przy toczeniu.

 

Marku. Piękne te Twoje spawy :)

 

Gdzie znalazłeś takie informacje? Jakie powinno być pochylenie koła na postoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym. Moim zdaniem to jest norma. Jednak jestem ciekaw czy na starej osi przy porządnych gumach nie byłoby tak samo...

Tutaj fotka moich fabrycznych GT Radial. Myślę że mają przejechane około 10-15k km, za sobą prawie 3 sezony. Wyglądają bardzo przyzwoicie. Ale też ewidentnie widac, że od wewnątrz ciut więcej się ścierają.

 

f09d265c0f2b9701d3953f6b54928f5a.jpg&key=eaefd6f9a7d33086f8c42a7aae17c77a8baba8b829d551af41491a4a1f6687e0b7a5cda72b975c878b3e4673204de8ec.jpg&key=e9e1f24f65b70a094f3a69a7e6252f7a28af03adf168e93e01c6c5abc77f9b01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19021]jacek00[/mention] a jak stoisz za przyczepą to na oko koła masz idealnie w pionie czy trochę w taki sposób /\ ?
Raczej prosto, albo naprawdę delikatnie pod skosem - ale to może być złudzenie też
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są pod skosem. Jacek00, te opony bym już zmienił na następny sezon. Właśnie przez to jak wyglądają wewnętrzne strony. Te osie zwyczajnie takie są. Wszystkie koła stoją w delikatnym negatywie. Do tego jak opony są słabe i mają klocki bieżnika bez łączeń wzdłużnych przy krawędziach to efekty są właśnie takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, dudek_t napisał:

U mnie są pod skosem. Jacek00, te opony bym już zmienił na następny sezon. Właśnie przez to jak wyglądają wewnętrzne strony. Te osie zwyczajnie takie są. Wszystkie koła stoją w delikatnym negatywie. Do tego jak opony są słabe i mają klocki bieżnika bez łączeń wzdłużnych przy krawędziach to efekty są właśnie takie.

U mnie też są pod skosem - zamontowana oś alko delta. 

Zastanawia mnie to o czym pisał maarec, że koła podczas jazdy wracają do pionu....

21 minut temu, dudek_t napisał:

U mnie są pod skosem. Jacek00, te opony bym już zmienił na następny sezon. Właśnie przez to jak wyglądają wewnętrzne strony. Te osie zwyczajnie takie są. Wszystkie koła stoją w delikatnym negatywie. Do tego jak opony są słabe i mają klocki bieżnika bez łączeń wzdłużnych przy krawędziach to efekty są właśnie takie.

Delikatnym, tzn jakim? Ile stopni? Ktoś to mierzył, ma może dane od producenta osi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2019 o 21:41, maarec napisał:

Odgrzewam temat. Problem powrócił.

Na szczęście nie oś. Ta jest w porządku, poniżej fotka opony po 1.5roku i nowego zapasu. Wytarta równo i akceptowalnie.

Znowu zaczęło uchodzić powietrze, okazało się, że ;

-podnośnik typu  żaba hydrauliczny 2t nie da rady mojej budce 

- podnośnik trapez od dodga ma moc

- znowu puściła felga na spawie -tym razem firmowa mefro.

Postaram się to zareklamować po prośbie bo miałem na to rok.

Opony Continental vanco2 dają radę.

IMG_20190808_190214.jpg

IMG_20190808_183812.jpg

IMG_20190808_184538.jpg

Pytałem, ale zapytam jeszcze raz bo nie widzę odp. Ile km na nich zrobiłeś że w przeciągu 1,5 roku tak się zjechały?

  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie teoria że koła w czasie jazdy wracają do pionu jest nie prawdziwa.
W we wszystkich przypadkach jakie znam gdzie koła w trakcie postoju są / \ , tak samo są w czasie jazdy i niestety opony znikają od środka ( jak u Mareca) W innym typie osi gdzie koła " stoją prosto " opony zużywają się równomiernie.
Posiadaczom budek z osiami /\ pozostaje częstsza wymiana opon i żadne teorie tu nie pomogą. Sorry taki mamy klimat

Ps. U mnie opony po drugim sezonie zrobione kilkanaście kkm też już widać większe zużycie od środka , też mam oś /\ 5122b71a01855db26fe71c419fc9b9fa.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Suzu4x4 napisał:

Wg mnie teoria że koła w czasie jazdy wracają do pionu jest nie prawdziwa.
W we wszystkich przypadkach jakie znam gdzie koła w trakcie postoju są / \ , tak samo są w czasie jazdy i niestety opony znikają od środka ( jak u Mareca) W innym typie osi gdzie koła " stoją prosto " opony zużywają się równomiernie.
Posiadaczom budek z osiami /\ pozostaje częstsza wymiana opon i żadne teorie tu nie pomogą. Sorry taki mamy klimat emoji41.png

Ps. U mnie opony po drugim sezonie zrobione kilkanaście kkm też już widać większe zużycie od środka , też mam oś /\ emoji6.png5122b71a01855db26fe71c419fc9b9fa.jpg

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Trzeba je założyć w drugą stronę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.