Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Sami sobie przygotowali eliiminację. Dla ogółu społeczeństwa same plusy. Imho.

Ciężko się nie zgodzić z tą tezą...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

To nie powinni widząc zabójcę za kierownicą dokonać zatrzymania obywatelskiego i wezwać policję?

A to w sumie ciekawe... Gdybyś Ty był na ich miejscu, jak wyglądałoby zgłoszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

To nie powinni widząc zabójcę za kierownicą dokonać zatrzymania obywatelskiego i wezwać policję?

Dla mnie sytuacja identyczna jak bycie pasazerem naje###nego czy nacpanego kierowcy. Jak nie powstrzymasz go od jazdy, a masz taką mozliwosc, to jesteś wpółwinny. 

 

No właśnie - nie zawsze się da. Przypomniała mi się taka jazda, za kierownicą stateczny poukładany życiowo człowiek w sile wieku który w życiu zużył już kilka samochodów, ja na prawym przednim fotelu, z tyłu jego córka - dorosła. Jedziemy od Poznania, wracamy z Targów Poznańskich, jest noc - drogowe realia 1992r. Jedziemy spokojnie tak jak droga i przepisy pozwalają.  Nagle z tyłu nadjeżdża samochód i nas wyprzedza, zajeżdża nam drogę i chyba zaczyna nam demonstrować swoje poirytowanie tym że musiał za nami jechać. Nasz kierowca wpadł w szał . Postanowił "odzyskać pozycję" a tamten postanowił się nie dać. Nasz kierowca na moje sugestie, prośby córki - jakby stracił słuch. Skończyło się szczęśliwie, tamten kierowca zjechał gdzieś w bok i zniknął. No i co można zrobić w takiej sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

To nie powinni widząc zabójcę za kierownicą dokonać zatrzymania obywatelskiego i wezwać policję?

Jak sobie to wyobrażasz np. siedząc na tylnym siedzeniu w pędcym 150+ po mieście 3-d hatchbacku? Dusić zaczniesz, oczy kierującem dłońmi zaslonisz, szarpniesz za ręce żeby zdjął z kierownicy najlepiej na pełnej prędkości żeby zrobić wrażenie? Kluczyki wyszarpnij ze stacyjki, będzie ciekawie jak się kiera zblokuje. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Megane nie ma chyba kluczyka ;)

Ale kiedyś (w 2010roku) wsiadłem na stopa do takiej "zmęczonej" fiesty... troszkę pracowała głośniej, chociaż jak ruszył to już wiedziałem że będzie "wesoło".

Okazała się że ponoć ze swapem z 2,0 Cosworth doturbiony... po przejechaniu po dość krętej drodze około 20km wysiadłem mokrutki... na pewno przeżycie duże, ale niewiele miałem do powiedzenia, a jakakolwiek "panika" na tylnej kanapie mogła się skończyć "w lesie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabierz ją siedząc w aucie gdy ma hands free... nawet jak ją wyrzucisz przez okno, to silnik nie zgaśnie...

Nawet jest jakaś tam blokada że jak jest zapięty bieg i dodajemy gazu to guzik start/stop nie działa...

Oczywiście piszę to, w formie żartu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tulegnica.pl/artykul/pijany-kierowca-zabil/1458009

Nie jestem w stanie tego skomentować, bo moje słowa i wyrażenia naruszałyby regulamin forum :klnie:. Widziałem film z kamery. Szok.

Takich ludzi się właśnie boję. Mając wcześniejsze wyroki i kilka zasądzonych zakazów, wsiada do auta. Czy to nie cywilizacyjny niedorozwój ? Nie trzeba tworzyć nowego prawa. Zachowując prawa humanitarne, wydzierżawić więzienia na Madagaskarze i w tym miejscu resocjalizować. 

Niemcy przystosowali więzienie w Halle, dla złodziei samochodowych z bloku wschodniego, aby mieli komfort i namiastkę kraju, z którego pochodzą. Złodzieje z Białorusi, Litwy, Polski, Rosji czy Kazachstanu, "czują się jak u siebie".  Może i my powinniśmy dać takim sprawcom trochę więcej komfortu i namiastki innej cywilizacji na drodze resocjalizacji, aby odbywali zasadzoną karę, przykładowo na Madagaskarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://tulegnica.pl/artykul/pijany-kierowca-zabil/1458009
Nie jestem w stanie tego skomentować, bo moje słowa i wyrażenia naruszałyby regulamin forum default_klnie.gif. Widziałem film z kamery. Szok.
Takich ludzi się właśnie boję. Mając wcześniejsze wyroki i kilka zasądzonych zakazów, wsiada do auta. Czy to nie cywilizacyjny niedorozwój ? Nie trzeba tworzyć nowego prawa. Zachowując prawa humanitarne, wydzierżawić więzienia na Madagaskarze i w tym miejscu resocjalizować. 
Niemcy przystosowali więzienie w Halle, dla złodziei samochodowych z bloku wschodniego, aby mieli komfort i namiastkę kraju, z którego pochodzą. Złodzieje z Białorusi, Litwy, Polski, Rosji czy Kazachstanu, "czują się jak u siebie".  Może i my powinniśmy dać takim sprawcom trochę więcej komfortu i namiastki innej cywilizacji na drodze resocjalizacji, aby odbywali zasadzoną karę, przykładowo na Madagaskarze. 
Trzeba, jestem za konfiskatą auta, surowszych kar dla pijaków, ścigaczy w mieście i przekraczających znacznie prędkości. Idźmy w stronę Austrii, gdzie za ekstremalne przekroczenia prędkości będą konfiskować samochody jako potencjalne narzędzia równie niebezpieczne jak broń.

Bo jakby ktoś po mieście latał z odbezpieczonym pistoletem i groził ludziom to z automatu miałby pierdl i konfiskatę broni. Jak ktoś jeździ po mieście 200 km/h to w Polsce jest jeszcze wybielany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Helmut napisał(a):

https://tulegnica.pl/artykul/pijany-kierowca-zabil/1458009

Nie jestem w stanie tego skomentować, bo moje słowa i wyrażenia naruszałyby regulamin forum :klnie:. Widziałem film z kamery. Szok.

Takich ludzi się właśnie boję. Mając wcześniejsze wyroki i kilka zasądzonych zakazów, wsiada do auta. Czy to nie cywilizacyjny niedorozwój ? Nie trzeba tworzyć nowego prawa. Zachowując prawa humanitarne, wydzierżawić więzienia na Madagaskarze i w tym miejscu resocjalizować. 

Niemcy przystosowali więzienie w Halle, dla złodziei samochodowych z bloku wschodniego, aby mieli komfort i namiastkę kraju, z którego pochodzą. Złodzieje z Białorusi, Litwy, Polski, Rosji czy Kazachstanu, "czują się jak u siebie".  Może i my powinniśmy dać takim sprawcom trochę więcej komfortu i namiastki innej cywilizacji na drodze resocjalizacji, aby odbywali zasadzoną karę, przykładowo na Madagaskarze. 

Ten wypadek z Legnicy to już przegięcie. Bardzo szkoda mi pieszej, biedna nie obróciła się na czas. Nie ważne jakiej narodowości sprawca. Lot poszkodowanej robi wrażenie i zostaje w pamięci. Sam mam czym przycisnąć szybciej ale ostatnio zdecydowanie mi się odechciewa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

To nie powinni widząc zabójcę za kierownicą dokonać zatrzymania obywatelskiego i wezwać policję?

Idź u siebie na F3 i dokonaj zatrzymania obywatelskiego. Cała Polska wie że jest za co!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Bo jakby ktoś po mieście latał z odbezpieczonym pistoletem i groził ludziom to z automatu miałby pierdl i konfiskatę broni. 

Żebyś się nie zdziwił. Gościu strzelał do ludzi a jak przyjechała policja to ostrzelał radiowóz i co ? Działał w stanie silnego wzburzenia i sprawa bodajże umorzona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazuje się, że Patryk P. podobno prowadził Megane na podwójnym gazie. Miał 2.3 promila...

https://www.brd24.pl/spoleczenstwo/syn-celebrytki-ktory-roztrzaskal-sie-w-krakowie-nie-tylko-jechal-za-szybko-mial-23-promila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.