Skocz do zawartości

Cywilizacyjny niedorozwój


Helmut

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, jacek00 napisał(a):

Zwróć uwagę że on panowanie nad pojazdem stracił już przed pojawieniem się pieszego. Lewą stroną pojazdu zahaczył o pacholek, aż lewe światło mu zgasło.

To nie zwężenie czy pieszy był problemem a to, że idiota po mieście cisnął 150 km/h albo i szybciej

I też się z tym zgadzam, tyle że prawą stroną (patrząc w kier. jazdy) wrąbał się w pachołki, i to zanim mógł mieć na to wpływ pieszy, widać, że aż go zarzuciło w prawo, potem już po zaliczeniu pachołków, odbił w lewo. Problemem nie są pachołki, one trzaskają jak zapałki, co najwyżej nakładka zderzaka albo lampy pójdą, najgorsze podstawy, które sa takich prędkościach albo wysuwają się z impetem w bok (jak w curlingu tylko z większym impetem, 5-15 metrów toto potrafi polecieć, nawet wysmyrgnie tylko spod osobówki), i są jak "kasownik" do niskoprofilowych opon. Prawdopodobnie na podstawach pachołków stracił jedną lub obie opony na prawej stronie (na a1 w czasie budowy podstawa słupka "podsunięta" przez ciężarówkę z przeciwka przecięła 2 opony 255/45 już przy prędkości 60km/h - znajomi mieli kuku), a taką nagłą i później siejącą iskrami "sterownosć" uzyskuje felga ryjąca rantem w asfalcie (miałem ostatnio mało przyjemną przygodę przy mniejszej prędkości, wyjechałem z łuku na rancie felgi, opona skasowana w łuku pięknie nawinęła się dwoma powierzchniami osadczymi na 1 wewnętrzną krawędzi felgi, "falbana" z opony wryła się między felgę a mc phersona) - nie teoretyzuję więc - łagodny równy łuk rant felgi "wykroi" bruzdą w asfalcie, ale opanować auta żadnymi innymi manewrami się nie da, co najwyżej całość albo wytraci prędkość albo przy naprwdę dużej prędkości - zakręci bąka. 

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Commander napisał(a):

Żałuję wszystkich nie siedzących za kierownicą. 

Natomiast nad synem Pani celebrytki użalają się media,  to wystarczy 

W dodatku teraz okazuje się, ze to właśnie syn pani celebrytki wsiadł chwilę wcześniej za kółko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Zwróć uwagę że on panowanie nad pojazdem stracił już przed pojawieniem się pieszego. Lewą stroną pojazdu zahaczył o pacholek, aż lewe światło mu zgasło.

Auto samo w poślizg nigdy jeszcze nie wpadło. Ktoś musi je w niego wprowadzić. Jak napisałem być może "zesrał się" jak zobaczył bariery na drodze i już zrobił głupi ruch, a po zobaczeniu pieszego, z być oże już uszkodzonym ogumieniem, jeszcze bardziej spanikował i koniec. 

 

2 godziny temu, jacek00 napisał(a):

że idiota po mieście cisnął 150 km/h albo i szybciej

To było genezą tragedii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Cathay napisał(a):

Jak napisałem być może "zesrał się" jak zobaczył bariery na drodze i już zrobił głupi ruch

Widać że odbijał w lewo przy barierach, ale wyniosło go i zarzuciło jeszcze bardziej w prawo, zdaje się że bariery "wtargneły" znienacka

24 minuty temu, Cathay napisał(a):

To było genezą tragedii.

To fakt, trudno powiedzić, żeby szybko jechał, raczej nisko leciał. 

Mimo wszystko szkoda mi tych, którzy nie siedzieli za fajerą, chociaż pewnie wiedzieli wsiadając z kim i jak pojadą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, danielpoz napisał(a):

Kierowca pewnie tak a reszta?

Też szybcy i wściekli.  Jeden to zacna presona z ulicznych rajdów. 

Wczoraj widziałem filmik jak matka pokazuje jak się zapier... po mieście.   Zrobił bym jej sprawę o współudział i podżeganie,  ale nie w tym kraju...

Jak znajdę to wrzucę.  Warto posłuchać czystej polszczyzny. 

Mam

https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,29977267,syn-sylwii-peretti-nie-zyje-juz-wczesniej-sie-o-niego-martwila.html

Film poniżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szybcy i wściekli.  Jeden to zacna presona z ulicznych rajdów. 
Wczoraj widziałem filmik jak matka pokazuje jak się zapier... po mieście.   Zrobił bym jej sprawę o współudział i podżeganie,  ale nie w tym kraju...
Jak znajdę to wrzucę.  Warto posłuchać czystej polszczyzny. 
Mam
https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,29977267,syn-sylwii-peretti-nie-zyje-juz-wczesniej-sie-o-niego-martwila.html
Film poniżej...
Najgorsze jest to, że taka właśnie patologia pokazywana jest w TV. Dla mnie to jawne przyzwolenie na łamanie prawa. Mało tego, słyszałem, że ten koleś podobno od września miał brać udział w jakimś programie w TTV i nie mówię o królowych życia a o czymś związanym z motoryzacją.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacek00 napisał(a):

Najgorsze jest to, że taka właśnie patologia pokazywana jest w TV. Dla mnie to jawne przyzwolenie na łamanie prawa. Mało tego, słyszałem, że ten koleś podobno od września miał brać udział w jakimś programie w TTV i nie mówię o królowych życia a o czymś związanym z motoryzacją.

 

No właśnie dla mnie totalnym upadkiem mediów w ogóle jest coraz szersze promowanie różnego rodzaju patologii - a te Królowe życia to chyba wisienka na torcie. Nie wiem, bo nie oglądam TV co do zasady, ale po prostu o tym programie było/jest głośno i o tym, że ich twarzą są osoby wprost z kryminalną przeszłością.

Takie teraz mamy autorytety - niewykluczone, że to był też niedoszły autorytet motoryzacyjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"First rule in this world baby, don't pay attention to anything you see in the news", stacje informacyjne nie sluza do informowania, a sa narzedziem w rekach jednej czy drugiej opcji. W telewizji kreuje sie osoby z danego kregu i ktore przystoja do wartosci jakie sa niesione przez dana stacje.

Ostatnio na YT widzialem jakies wrzutki ze Stanowski nakrecil filmik o jakiejs aktorce Bollywood. Tam jej prawie nikt nie zna, u nas robi zawrotna kariere, bo ponoc jest gwiazda w Indiach... Czyli mamy gwiazde, bo tak sobie wymyslila... Da sie? Da, kwestia ile taka osoba jest w stanie zainwestowac na poczatku, bo nie wierze ze tak sie da, bez przyzwolenia odpowiednich osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to oglądają żeby poślinić się na sam widok takiego życia, luz, blues… Potem trafia się gdzieś przypadkiem trochę kasy i strugają takiego samego bur…ka, żeby poczuć się jak gwiazda z TV, i żeby sąsiadowi oglądającemu ten sam kanał kopara opadła. Fura, pawie pióra, koafiura… Niestety, portale społecznościowe zmieniły ludzi, skupiając się na kreacji, a nie na człowieku, już każdy się tam sprzedaje, szukając sposobu na przyciągniecie audytorium za wszelką cenę. Media też idą w tą stronę, bo nie mają innej opcji w walce o widza…

A w takich sytuacjach ludzie i media trzęsą się nad celebrytą, zamiast walić w czambuł, zapominając o trzech pozostałych - w sumie Bogu ducha winnych - ofiarach. Z tego co piszą w mediach, dwóch to fajne chłopaki byli… podwózka im się trafiła, chociaż z drugiej strony, znali gościa.

Edytowane przez czyś (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zulos napisał(a):

No właśnie dla mnie totalnym upadkiem mediów w ogóle jest coraz szersze promowanie różnego rodzaju patologii - a te Królowe życia to chyba wisienka na torcie. Nie wiem, bo nie oglądam TV co do zasady, ale po prostu o tym programie było/jest głośno i o tym, że ich twarzą są osoby wprost z kryminalną przeszłością.

Takie teraz mamy autorytety - niewykluczone, że to był też niedoszły autorytet motoryzacyjny...

Hmmm znałem kiedyś kierowcę który był dla mnie autorytetem. Osobę która jeździła szybko ale bardzo samozachowawczo i uważnie. Zwracała uwagę i przewidywała na 2 zakręty do przodu. Był osobą dbającą przede wszystkim o innych użytkowników drogi. Niestety przyczyną jego śmierci było złamanie pierwszej zasady kierowcy „nie ufaj dróżnikowi!!!”. Ale po takim człowieku i kierowcy zawsze pozostaje pustka. Z perspektywy minionego czasu można powiedzieć - musiało być to gdzieś zapisane, że tak się to zakończyło. Tym kierowcą był Janusz Kulig.

Mimo tragicznego zdarzenia i dwóch błędów ten kierowca zawsze będzie autorytetem!

Co można powiedzieć o tym z Krakowa … chyba tylko wstrzymać się od komentarza … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, czyś napisał(a):

w sumie Bogu ducha winnych

To nie powinni widząc zabójcę za kierownicą dokonać zatrzymania obywatelskiego i wezwać policję?

Dla mnie sytuacja identyczna jak bycie pasazerem naje###nego czy nacpanego kierowcy. Jak nie powstrzymasz go od jazdy, a masz taką mozliwosc, to jesteś wpółwinny. 

Sami sobie przygotowali eliiminację. Dla ogółu społeczeństwa same plusy. Imho.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.