Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 690
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dlaczego nikt nic nie pisze na temat pożarów z pobliżu Makarskiej i Tucepi?

Pisze pisze ... tu

 

Wracając do Solarisa ... można być zawiedzionym bo Aqua Park działający przy resorcie jest przecież dodatkowo płatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nic nie pisze na temat pożarów z pobliżu Makarskiej i Tucepi?

 

prawdopodobnie dlatego mało o tym piszemy, bo nie płonie cała Chorwacja a jedynie las i okolice hoteli na wzgórzu nad miejscowością. Nie płonie żaden camping, a Chorwaci znani są z dobrego przygotowania technicznego i tego, że u nich po prostu się pali. Sorry taki mamy klimat i turystów, a sami też chętnie wyrzucamy śmieci gdzie popadnie, aby tylko nie przy głównej drodze bo turysta zobaczy.

 

Niestety, prędzej czy później spłonie pewnie i jakiś camping. Na szczęście przeważnie są nad wodą i powinno się udać ludzi ewakuować. Patrząc na patenty ludzi i ich zachowanie to nie mam wątpliwości, że coś takiego się stanie. Przykładowo Zaton ma swój wóz strażacki oraz instalacje alarmową  -  słupki z guzikiem alarmującym o pożarze.

 

Sam w tym roku widziałem jak sprytna Niemka odpalała duży grill gazowy, buchnęło tak, że pokrywa wykonała lot jak skoczkowie w Planicy a pani zmieniła fryzurę. Sam byłem 15m dalej i lekko nas ogłuszyło. A to tylko zwykłe nieumiejętne odpalanie grilla, a gdzie tu mowa o patentach jakie spotykamy u naszych "campermajstrów" przerabiających co się da pod siebie, bez żadnej weryfikacji szczelności gazu.

 

bezpiecznego wypoczynku wszystkim :)

 

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nikt nic nie pisze na temat pożarów z pobliżu Makarskiej i Tucepi?

Się zgasi i po problemie, zanim dojedziesz to śladu nie będzie po ogniu :D

 

Wysłane z telefonu

 

 

A może nad morze dla morza i plaży z piaskiem ? :] Takie plaże też chyba są w Chorwacji ?

Jakiś promil wszystkich plaż, lepiej jest w Grecji ^_^

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. Lopar ?

Lopar jest moim zdaniem dla pewnej grupy klientów w przedziale wiekowym <0-10 lat :) Sam osobiście nie byłem, ale czytając internet i słuchając opinii znajomych, jest rajem właśnie dla dziaciaków. Woda płytka, piaszczysto gliniaste dno, przez to woda trochę mętna i "nudna", tzn. nie pozachwycasz się widokami nurkując... Jeszcze Zaton proponuje "piaszczystą" plażę... ale gdzie jej do naszych polskich plaż. :]  :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zgasi i po problemie, zanim dojedziesz to śladu nie będzie po ogniu :D

No niestety ale ślad zostanie na długie lata  zanim roślinność się zregeneruje w tych miejscach. Sterczące, wypalone pnie drzew długo nie pozwolą zapomnieć, że tędy przeszedł ogień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale ślad zostanie na długie lata zanim roślinność się zregeneruje w tych miejscach. Sterczące, wypalone pnie drzew długo nie pozwolą zapomnieć, że tędy przeszedł ogień.

Za dwa lata już będzie ładnie, nie ma co rozpaczać

 

Wysłane z telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze nie na biezaco i ze nie umiem cytowac, glupszy jestem od tego telefonu.

Pogoda idzie na ostro, slonce szaleje, Ewa niechetnie wychodzi z kampera :)

Wczoraj dosyc mocno wialo wiec na plaze poszlismy wieczorem. Woda raczej chlodna.

.

Wstepnie Gusiu po Twojej slusznej sugestii podejmujemy Pag ale zanim zmienimy miejsce musze wiedzy troche nabyc. Nawet na mape jeszcze nie zajrzalem :)

Gumiak ma zasieg na tyle ile paliwa w baku 12l na testach w kraju spalil 2l na 1h wyciskanych na maxa mozliwosci 6 kucykow.

Pozdrawiamy slonecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ewa niechetnie wychodzi z kampera :)....

Hmmm ... różne tego mogą być powody  :P  :bzik:

 

Wstepnie Gusiu po Twojej slusznej sugestii podejmujemy Pag ale zanim zmienimy miejsce musze wiedzy troche nabyc. Nawet na mape jeszcze nie zajrzalem :)

Gumiak ma zasieg na tyle ile paliwa w baku 12l na testach w kraju spalil 2l na 1h wyciskanych na maxa mozliwosci 6 kucykow...

Świetny kierunek. Wjedziecie mostem, kawałek za, w miejscowości Dinijska, pod koniec masz 2 przydomowe kemp. obok siebie, tuż nad wodą ... mniej więcej tu po lewej stronie, jadąc w kierunku na Pag - nie pamiętam nazw, nie zaglądałam na nie ale przejeżdżając widziałam że są. Z tego miejsca do Paskiego mostu i wylotu na Velebitski kanał masz ok. 4-5 mili i jest gdzie popływać. Natomiast nad kanion Zrmanja to chyba za daleko ... ok. 21 mil licząc od mostu czyli ponad 30 km :/ ... da radę?.

 

Jak wcześniej pisałam od strony Paskiego zelewu jest tylko 1 kemp. Sv. Duh - mimo, że warunki bytowe nie są porywające to jednak miejsce klimatyczne i jedyne dające karawaningowcom możliwość połączenia pasji i poślizgania się po Zalewie, plaże za Metejną i jeszcze dalej w stronę Paskich Vrat bardzo warte odwiedzenia. Tak samo te w stronę Pagu w okolicach Bosany. Jeśli zdecydujesz się do niego zjechać, to jedynie tędy.  Wcześniejszy zjazd widoczny na mapie jest bardzo stromy, więc nim się nie pchaj. Po wjeździe na kemp. kierując się skrajnie w prawo, jeszcze za knajpo/recepcją czyli w stronę Pagu są miejsca na niewielkim klifie nad samą wodą, pod klifem własny skrawek plaży - klif ma z metr nie więcej w tym miejscu :) Trzeba podejść na nogach się rozejrzeć, którędy tam dojechać bo jakoś jasno wytyczonych dróg dojazdowych to tam nie ma :D jedziesz po prostu którędy się da :D

Na drugą stronę wyspy z pontonem to nie bardzo jest po co się pchać ale możecie spr. skoro czasu macie dużo.

Poza popularnymi Simuni i Strasko, na końcu wyspy za Novalja na paluchu po lewej stronie jest kilka kemp. Kanic, Drazica i na końcu Skovdara ... kilkaset metrów szutrem w dół, trochę stromo ale kampery zjeżdżają.

 

:hej:

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam Bartek nie przesadzaj - woda ciepła była ... w morzu :P Bardziej dla niektórych ważne będzie, że kempingi w okolicy zatoki w Drage nie mają prądu (co nam nie przeszkadza). Z ciepłą wodą było jak było - bardziej męczył brak ciśnienia wody niż jej temperatura!

 

Co do ROKO - planujemy tym razem inną miejscówkę, prawdopodobnie też  w tych okolicach Zadaru, ale nie wiemy jeszcze gdzie.

 

 

Pierwszy raz z przyczepą do CRO pojechaliśmy bez rezerwacji - nie ma się co bać, miejsce zawsze się znajdzie. Ja nie lubię kempingów - molochów, więc w takich nawet miejsca nie szukam, ale w małych miejsce zawsze się znajdzie.

Właśnie my też w tym roku pierwszy raz i szukam jakiegoś taniego kampu z fajną plażą do 500m. Jedziemy 8-18.07 2+3. Nie daleko-raczej Dalmacja. Nie moloch a plaża bez betonowych płyt i skał, taka zwykła ze żwirkiem lub pisakiem nie zbyt głęboka woda, no bo dzieci. Dużo przejrzałam ale zdjęcia to nie to samo co opinia użytkowników. Polećcie mi coś, proszę bo jakoś nie mogę się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie my też w tym roku pierwszy raz i szukam jakiegoś taniego kampu z fajną plażą do 500m. Jedziemy 8-18.07 2+3. Nie daleko-raczej Dalmacja. Nie moloch a plaża bez betonowych płyt i skał, taka zwykła ze żwirkiem lub pisakiem nie zbyt głęboka woda, no bo dzieci. Dużo przejrzałam ale zdjęcia to nie to samo co opinia użytkowników. Polećcie mi coś, proszę bo jakoś nie mogę się zdecydować.

proponuję bardzo fajny kameralny kamping w miejscowości Tribanj Sibuljina byłem 3 lata temu i w sierpniu tez się wybieram nie będę ci opisywał wejdź na ich stronę : http://www.campsibuljina.com/english/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję bardzo fajny kameralny kamping w miejscowości Tribanj Sibuljina byłem 3 lata temu i w sierpniu tez się wybieram nie będę ci opisywał wejdź na ich stronę : http://www.campsibuljina.com/english/

Dzięki Pynius właśnie o coś takiego mo chodziło. Czy możesz napisać coś o okolicy są jakieś porty gdzie można zjeść rybę i owoce morza? I pytanie odnośnie cen w cenniku jest opłata za auto czy jak mamy przyczepę to tez płacę za auto? Bo jeśli tak to zestaw przyczepce +auto jest droższy niż kamper.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.