Jump to content
wojtek-rybnik

Zakup auta do przyczepy 1200 kg.

Recommended Posts

wojtek-rybnik

Witam bardzo proszę o podpowiedz noszę się z zamiarem kupna samochodu posiadam przyczepę eiffeland 1200kg i samochód który mnie interesuje to chyba najtanszy nowy samochód dacia duster z silnikiem 1,6 benzyna z fabryczna instalacja lpg samochód ma ok 115-120 koni i pytanko czy mi wystarczy do holowania przyczepki pytam bo kiedys mialem fiata linę z silnikiem 1,4 i 77 kon i było ciężko bardzo dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Commander

Oczywiście że tak!

Dopytam tylko o silnik. Czy do tego 1,6 z bezpośrednim wtryskiem dokładają gaz? Na pewno?

A nie lepiej 1,2 turbo?

maarec

A zabezpieczyli to auto przed korozją?

Są konkurenci czy decyzja już prawie podjęta?

Cezarr

Oczywiście że tak!

Dopytam tylko o silnik. Czy do tego 1,6 z bezpośrednim wtryskiem dokładają gaz? Na pewno?

A nie lepiej 1,2 turbo?

A w inny temacie napisałeś że do silnika 1.6 136KM max przyczepa to 1100kg bo później będzie ciężko :hmm: 

Commander

I bardzo dobrze pisałem.

Silnik silnikowi nierówny, a tym bardziej skrzynia.

Auris moment max ma pewnie koło 4+ tyś. Ale leci ponad 200/h

Dacia ma inną skrzynie i niżej moment. V max to chyba 165/h.

Silnik 1,6 115 KM to nowość z bezp. Wtryskiem. Ten poprzedni 105 KM był pancerny.

Natomiast 1,2 t zbiera pozytywne opinie z innych modeli Renault i ponoć jest do niego już inst LPG.

I o to mi chodziło, a póki co nie mam rozdwojenia jażni...

Cezarr

I bardzo dobrze pisałem.

Silnik silnikowi nierówny, a tym bardziej skrzynia.

Auris moment max ma pewnie koło 4+ tyś. Ale leci ponad 200/h

Dacia ma inną skrzynie i niżej moment. V max to chyba 165/h.

Silnik 1,6 115 KM to nowość z bezp. Wtryskiem. Ten poprzedni 105 KM był pancerny.

Natomiast 1,2 t zbiera pozytywne opinie z innych modeli Renault i ponoć jest do niego już inst LPG.

I o to mi chodziło, a póki co nie mam rozdwojenia jażni...

Ja się tam nie znam tak tylko zapytałem :niewiem:

chris_66

dacia duster z silnikiem 1,6 benzyna z fabryczna instalacja lpg

Oczywiście że tak!

przepraszam, ale duster z gazem nie chce jechać z dwoma osobami na pokładzie , może miałem wybrakowaną sztukę, ale to coś nie chciało wcale jechać

Łza Włóczynutka

A oglądałeś już z bliska, być może że po obejrzeniu entuzjazm opadnie ;)? pół roku temu kupowałem auto i rozważałem dacię. jednak zdecydowałem się na niewiele droższego forda ;) 

Nie sugeruj się cennikami, całkiem możliwe, ze w cenie niewiele wyższej niż duster dostaniesz inne, lepsze auto. Tylko trzeba ostro negocjować rabat. W dacii prawie nic się nie da wynegocjować, w innych markach 10% rabatu to standard, a czasem można i 20% urwać.

Dacia ma wiele wad na czele których stoją nienajlepsze wyniki testów zderzeniowych. Ponadto (co związane z poprzednim) są dziwnie lekkie jak na swój rozmiar (najprawdopodobniej oszczędzili na grubości blachy - porównaj masę daci z konkurencyjnymi autami tego samego segmentu).

Na forum daci są tematy jak szyszka spadająca z sosny zrobiła wgniecenie w dachu. 

Do tego dochodzą (również opisywane na forum) nie rozwiązane problemy z klimatyzacją (w niektórych egzemplarzach nie działa jak powinna, nie chłodzi w upały. ASO nie potrafią usunąć usterki) i fotelem który się buja.

Więc musisz rozważyć, być może warto dać 3000zł więcej za inne auto, znacznie bezpieczniejsze i bez ryzyka niedziałających systemów, których nie da się naprawić.

Commander

Tyle ze kolega nie prosił o wybranie za niego marki pojazdu. Wiemy ze wasze są najlepsze.

Tomek ... Zawodowy kierowca i się nie zna??. Eee tam.

Chris ten fabryczny gaz to temat rzeka.

Mojemu koledze z pracy tak w salonie Fiata tak założyli LPG że na luzie sie na Pb przełączał i po ruszenia znów na gaz i tak w kółko. Spalanie w mieście miał bardzo ciekawe...zwłaszcza gazu.

wojtek-rybnik

Myślę ze za kwotę 53,000zł nie kupie samochodu nowego z 5 letnia gwarancja i z 5 letnia bezplatna obsluga serwisowa czyli przez 5 lat nie płace nawet za wymiane filtrów i oleju samochód ma fabryczna instalacje lpg a samochod innej marki mają wiekszą cenę i to nie o 3000 tylko sporo wiecej ale doczego zmierzam chodzi mi tylko czy nie bede mial problemów z ciagnieciem przyczepy za mądre podpowiedzi dziekuje i pozdrawiam

Commander

Czyli skrzynia 5tka...

Podaj czy to 105 czy 115 KM.

Jeśli masz wybór bierz ten słabszy, ale chyba go ekolodzy od początku roku wykosili...

Jasne ze da radę ale spali koło 16 LPG i górki będzie widział...

chris_66

Jasne ze da radę ale spali koło 16 LPG i górki będzie widział...

w sumie to chyba niegłupi pomysł - prędkość w miarę komfortowej jazdy dusterem to 60-70 i tyle na tym silniczku da radę z przyczepą 

Myślę ze za kwotę 53,000zł nie kupie samochodu nowego z 5 letnia gwarancja i z 5 letnia bezplatna obsluga serwisowa czyli przez 5 lat nie płace nawet za wymiane filtrów i oleju samochód ma fabryczna instalacje lpg

nie bedę cie zniechęcał, ale czy próbowałeś tym jeździć, nawet bez przyczepy  :hmm: , bo samochód nadaje się na dojazdy do pracy nie dalej niż 30 km , powyżej to porażka, do tego obsługa serwisowa to kolejna porażka, chyba, że zrezygnujesz z ASO i znajdziesz magika który ci doprowadzi samochód do stanu jeżdżącego, inastalacja LPG to inny temat w którym sie nawet nie wypowiem  :no:

Chris ten fabryczny gaz to temat rzeka.

wiem i nie dam sie sprowokować 

maarec

Myślę ze za kwotę 53,000zł nie kupie samochodu nowego z 5 letnia gwarancja i z 5 letnia bezplatna obsluga serwisowa czyli przez 5 lat nie płace nawet za wymiane filtrów i oleju samochód ma fabryczna instalacje lpg a samochod innej marki mają wiekszą cenę i to nie o 3000 tylko sporo wiecej ale doczego zmierzam chodzi mi tylko czy nie bede mial problemów z ciagnieciem przyczepy za mądre podpowiedzi dziekuje i pozdrawiam

Fajna sumka. Nie bierz tego do siebie ale nie zmarnowalbym jej na dacie. Przemyśl podpowiedzi, wiem z fabrycznym gazem będzie problem.

Za przegląd roczny Diesla w fordzie z materiałami płacę ok 700 zł z gwarancją na auto. Nie jest to mało ale przez te 5 lat też nie majątek. Kiedyś budżetowe auto to było daweoo, marnie wykonane ale najtańsze. Zostały ostatnie lanosy i trochę matizòw oraz pojedyncze zgnite Tico. Wartość traci to strasznie każdego dnia. To samo będzie z dacia.

Edited by maarec (see edit history)

Hansen

Forumowicz  gretacalvados holuje dasterem 1,6 - hobby 450, może jego popytaj jak się sprawuje.

Cezarr

Tomek ... Zawodowy kierowca i się nie zna??. Eee tam.

Coś tam się słyszało :]  ale nigdy nie miałem nowego auta a tym bardziej z nowoczesnymi silnikami, oczywiście jeździłem takimi ale nie z przyczepą

dlatego dla mnie auto w benzynie 115 KM do przyczepy 1200kg to za mało aby jeździć swobodnie, no może po płaskim pojedzie ale w górach :hmm: 

Być może moje zdanie jest takie że jak pisałem nie holowałem przyczepy nowoczesnym silnikiem benzynowym.

A ciężarówka to coś innego 12l itrów pojemności 2000 Nm, można jechać :]   :]   :]