Skocz do zawartości

Zakup auta do przyczepy 1200 kg.


wojtek-rybnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

co to za silniki 1.6 hdi albo 1.2 turbo ?minimum to 2.0 td ze 130 Km i ponad 300 Nm coś a"la  2.0 TDCI z grupy PSA

 

to kup takie auto nowe   :skromny:

partner czy berlingo ma tylko 1.6 więc skąd weźmiesz 2.0 ? możesz kupić 10latka

c4 już też chyba nie ma większego silnika jak 1.6 

 

twoje mondeo już też wychodzi z silnikiem max 1.5L (benzyna)

era dużych silników odchodzi i trza się będzie pogodzić że silnik kosiarki ciągnie zestaw  :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy autor wątku jest jeszcze zainteresowany dyskusją/poradami czy już tylko i wyłącznie sami się nakręcacie ?

 

Tak na prawdę nie ma to już większego znaczenia.

 

 

to kup takie auto nowe   :skromny:

partner czy berlingo ma tylko 1.6 więc skąd weźmiesz 2.0 ? możesz kupić 10latka

c4 już też chyba nie ma większego silnika jak 1.6 

 

twoje mondeo już też wychodzi z silnikiem max 1.5L (benzyna)

era dużych silników odchodzi i trza się będzie pogodzić że silnik kosiarki ciągnie zestaw  :-]

 

ja liczę cały czas na to, że producenci się opamiętają, i jednak chociaż 2.0 Diesel za 5 lat będzie jeszcze dostępny. Chyba, że będą nam wciskać 1.0 diesel bi turbo do przyczepy i zestawu ponad 4 tony. Po przejechaniu 50.000 silnik wymienić na nowy, zostawić 30.000zł i jedziesz dalej.

 

chyba, że zostaną nam auta premium - duże terenówki, pytanie jak długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja liczę cały czas na to, że producenci się opamiętają

 

 

Z tego co się orientuję to chodzi nie o producentów, tylko o przepisy podatkowe, które prawią, że na samochody powyżej pojemności 2 jest podatek (akcyza) 18,6%, co razem z VAT-em daje 40% zwiększenie ceny pojazdu dla kupującego.  I o przepisy ekologiczne, które wymuszają max. ilość emitowanego CO2 i innych substancji. Im mniejszy silnik, tym mniej tych substancji i łatwiej spełnić wymagania legislacyjne. producenci byliby wniebowzięci gdyby były przepisy jak w stanach i można było montować dowolne silniki bez skutków podatkowo-prawnych. Zresztą nie raz się zdarza, że ten sam model samochodu w Europie ma silniczek 1,0 a w USA, Afryce czy Australii 2,5.

Edytowane przez Lza (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi wszystkie przeczytałem nawet te niezbyt miłe i nie na temat ale Tym którzy szczerze pisali jeszcze raz dziękuję wybrałem chyba Peugeot-a myślę ze za 67000zł nowy samochód z ful wersją jest ok i tak cud bo wszędzie są samochody 1000 lub 1200 z 140km i zerowym bagażnikiem jeszcze raz dziękuję jak będę miał jakieś pytanie nie omieszkam wstąpić na forum pozdrawiam ps.(dl kolegi który mnie pouczał o pisowni teraz jest ok? ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko po odbiorze, ale też po pierwszej wyprawie z przyczepą. Dla mnie podjąłeś bardzo dobrą decyzję bo wybrałeś samochód nowy. Patrząc na realne szanse zakupu dobrego samochodu używanego to często okazuje się, że nowy na kredyt w przeciągu 5-7 lat wyjdzie taniej i lepiej. Samochód ma pasować Tobie, to Ty posiedzisz w nim kilka lat.

 

ja rok temu ustawiłem się w kolejce po zakup hondy od znajomego. Samochód 2012 rok, mam nadzieje, że na sprzedaż będzie ok 2018-2019 (dla żony), zakup za 69.900zł aktualna wycena do ubezpieczenia 49,900. Mam nadzieje, że znajomy pojeździ jeszcze te 2 lata i dobije do 40.000km a cena spadnie do 3 z przodu. To moim zdaniem jedyny sposób na zakup dobrej używki.

 

mój brat miał to szczęście, że przypadkiem zgadał się z rodzinnym dentystą, który sprzedał mu swojego leona, w cenie wyższej o 20% niż na allegro, tylko tam był realny przebieg 30.000km w 1.9 tdi automat. Perełka, kupił mimo, że wcale nie chciał zmieniać auta, ale takie "okazje" bywają rzadko. Reszta to "okazje" z zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziękuję za wszystkie Wasze odpowiedzi wszystkie przeczytałem nawet te niezbyt miłe i nie na temat ale Tym którzy szczerze pisali jeszcze raz dziękuję wybrałem chyba Peugeot-a myślę ze za 67000zł nowy samochód z ful wersją jest ok i tak cud bo wszędzie są samochody 1000 lub 1200 z 140km i zerowym bagażnikiem jeszcze raz dziękuję jak będę miał jakieś pytanie nie omieszkam wstąpić na forum pozdrawiam ps.(dl kolegi który mnie pouczał o pisowni teraz jest ok? ) pozdrawiam

 

A możesz doprecyzować jakiego Peugota wybrałeś  ? Partnera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.