Skocz do zawartości

Zakup auta do przyczepy 1200 kg.


wojtek-rybnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, ale nie w Chryslerze. Tam przyczepa była bardzo odchudzona, a w aucie też było 300 kg poniżej DMC. Mimo tego samochód na podjazdach bardzo zwalniał i się męczył. W Austrii, na autostradach za Wiedniem, prędkość spadała do 70 - 80 km/h. W górach w Chorwacji i w Dolomitach prędkość potrafiła spaść nawet do poziomu 40 - 50 km/h. Bez problemu wyprzedzały mnie TiR-y. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może były puste? To nie ma znaczenia, bo i tak było niebezpiecznie. Jak teraz jadę 130 konnym Passatem z cięższą przyczepą, to na żadnym, nawet stromym podjeździe nie ma mowy o jakimkolwiek spadku prędkości. 80 -90 km/h bez najmniejszych problemów. Dlatego tak często nawiązuję do odpowiedniego momentu obrotowego. Mały benzyniak wartość tę będzie miał prawdopodobnie niską, a to sprawi, że na podjazdach nasz Kolego będzie zwalniał do wspomnianych wcześniej prędkości.  

Wojtek Rybnik rozważa również Peugeota Partnera 1.6. Wszedłem na dane katalogowe i podany moment to jedynie 160 Nm. W górkach będzie to mizerota.

http://www.motofakty.pl/samochody/dane-techniczne/peugeot/partner/ii-2008-teraz-van/1-6-benzyna-4d-120km-skrzynia-manualna/

Edytowane przez terenowiec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że będzie powoli to jeszcze nie tanio. Paliwo też się solidnie przeleje przez silnik.

 

Może to nudne ale do przyczepy diesel lub benzyna ale z turbina. Duży moment obrotowy i nie iść na kompromisy. Przy samochodzie nowym, męczarnia na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nowy zarys teraz wchodzi w grę peugeot partner z silnikiem 1,6 diesel blue hdi 100km moc maksymalna w kw 73(100)3750 maks moment obrotowy nm przy obr./min 254/1750 to jest moja trzecia propozycja wiec proszę o pomoc w wyborze między dacia duster 1,6 ben peugeot  1,6 ben a peugeot 1,6 diesel peugeot ma na haku 1300dmc peugeot ful opcja dacia standart ale z klimą po górach raczej nie uczęszczam raz w roku śląsk - bałtyk a pozostałe miesiące przyczepa parkuje na kempingu w wiśle wiec jeśli możecie to proszę o jasne odpowiedzi a tak poza tym trudno wybrać bo wszystkie samochody w salonach to 1,2 140kw ewentualnie 1,4 wiec mętlik w głowie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik od PSA będzie zdecydowanie lepszy niż ten z Renault. Nie ma co się zastanawiać w ogóle w tym wypadku czy benzyna czy diesel. Do tego w Pugu masz bardzo dobry silnik Diesla sprawdzony przez wiele marek i przez wiele lat i milionów kilometrów.

 

A skoro interesujesz się Partnerem to sprawdź przy okazji Berlingo. To to samo a powinien być ciut lepiej tańszy, bo Peugeot jest wyżej pozycjonowany cenowo przez PSA niż Citroen

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dacia maks moment obrotowy to 156 Nm przy 4000 obrotów.

Pug to moment 254 Nm przy 1750 obrotów.

 

Chociażby w tym będzie lepszy. 100 Nm i to w jakim przedziale obrotów dla przyczepy będzie mieć duże znaczenie.

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównywać diesla z benzyna?

No to po co pytasz w czym będzie lepszy diesel? :-) Ja nie mam przecież wątpliwości czy do przyczepy będzie lepszy Diesel czy benzyna, bo odpowiedź jest oczywista

 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisał też o benzynie z Bełkota 1,6. Prawda?

Akurat na zaciągnięcie przyczepy raz w roku nad Bałtyk jest sens szukać Nm...

Rozumiem ze zachwalasz bo sam masz. Napisał kolega jasno...5 lat gwarancji i serwis gratis to czego jeszcze szukać?

Acha prestiżu... Byłbym zapomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisał też o benzynie z Bełkota 1,6. Prawda?
Napisał dokładnie: "teraz wchodzi w grę peugeot partner z silnikiem 1,6 diesel blue hdi 100km moc maksymalna w kw 73(100)3750 maks moment obrotowy nm przy obr./min 254/1750 to jest moja trzecia propozycja wiec proszę o pomoc w wyborze..."

 

Akurat na zaciągnięcie przyczepy raz w roku nad Bałtyk jest sens szukać Nm...
Pytanie było proste.. Czy 1.6 benzyna od Dacii czy 1.6 Diesel od Puga. Nie mi ani Ci wnikać gdzie i jak i co będzie ciągnąć. Na pytanie, który z tych dwóch będzie lepszy odpowiedz będzie tylko jedna. Diesel. A co dealer dorzuci gratis to wartość dodana i tutaj sam autor musi sobie przekalkulować czy woli darmowy przegląd czy większy komfort. Ja bym wybrał komfort ale to nie ja kupuję auto.

 

Rozumiem ze zachwalasz bo sam masz.
Same dane wystarczą. Ja nie muszę nic zachwalać, zwłaszcza że mam ciut inny silnik

 

Napisał kolega jasno...5 lat gwarancji i serwis gratis to czego jeszcze szukać?Acha prestiżu... Byłbym zapomniał.
Ja się tylko skupiłem na silniku. Na resztę rzeczy, co się bardziej opłaca, co bardziej prestiżowe itp niech sobie autor odpowie sam. Jedno jest pewne. Z dieslem podróż będzie bardziej komfortowa. Auto kupuje na minimum 5 lat. Dziś będzie jechać nad Bałtyk. A co jak za rok postanowi skoczyć na Chorwację? Wtedy też napiszesz o prestiżu? Bo Dacią z tą 5 letnią gwarancją na Chorwację raczej nie dojedzie i na nic mu te darmowe przeglądy się zdadzą. Z takim 1.6 hdi już może myśleć o wyjazdach gdzieś dalej Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek - Rybnik, miałbyś tu pewnie znacznie więcej rzeczowych i cennych odpowiedzi, gdybyś tak nie kaleczył języka polskiego. Na forum jest wiele osób, które cenią swój czas i ignorują osoby, których nie stać na poprawną pisownię. Po prostu nie odpowiadają na takie wpisy. Warto więc poprawić ten element, a otrzymasz dużo ciekawych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.