Skocz do zawartości

Hobby 495 - wątpliwości


bohdan125

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że ta tabliczka może być jak najbardziej legalna ,nie robiona w garażu tylko przez holenderskiego diagnostę.

Nikogo nie namawiam do kupna ,tylko zwracam uwagę że to wszystko może być jak najbardziej ok, bez żadnego drugiego dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poza tym, że przyczepa nawet pewnie bez 1/3 mebli, butli, pustej lodówki i jeszcze czegoś już przekracza posiadające obecnie DMC ;)

bądź co bądź to jak w tytule "wątpliwości"  już nie ma tan kemping to mina 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy znalazłem kolejne ogłoszenie jak znajdę chwile w niedziele bede chciał podjechać mam z 150 km 

 http://www.olx.pl/oferta/hobby-excellent-450-dmc-1180kg-CID5-IDhoTcz.html

co o tym myślicie cena jak za ten rocznik dobry sprzedający za bardzo sie nie rozpisuje (telefonicznie jeszcze nie dzwoniłem)

to co zauważyłem na foto i mnie zastanawia to naklejki na bakiscie wydaje mi sie ze powinny byc  jasno niebieski / niebieski / szary   tu "szary"  jest niebieski  no i kształt tego "szarego"

nie powinien isc po łuku w dół ? na stronie lewej z przodu nad paskami wydaje mi sie ze powinien widnieć napis 

Hobby excellent

z prawej taki jest i na innych przyczepach jakie oglądałem w sieci też napis widnieje

 

i jeszcze jedno pytanie czy w  takiej przyczepie nie będzie ciasno w czwórkę myślałem raczej  o modelu 495 ale tu mam blisko i cena nie najgorsza do szczęścia bym musiał dokupić przedsionek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłoszenie wisi na necie jakies dwa tygodnie  wiec nie wiem co o tym myśleć kolejna rzecz jaka  mnie nurtuje to układ kuchni a dokładnie lodówki   kratki po stronie drzwi czyli spaliny gazu w przedsionku 

ciekawy jestem waszych opinii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy znalazłem kolejne ogłoszenie jak znajdę chwile w niedziele bede chciał podjechać mam z 150 km 

 http://www.olx.pl/oferta/hobby-excellent-450-dmc-1180kg-CID5-IDhoTcz.html

co o tym myślicie cena jak za ten rocznik dobry sprzedający za bardzo sie nie rozpisuje (telefonicznie jeszcze nie dzwoniłem)

to co zauważyłem na foto i mnie zastanawia to naklejki na bakiscie wydaje mi sie ze powinny byc  jasno niebieski / niebieski / szary   tu "szary"  jest niebieski  no i kształt tego "szarego"

nie powinien isc po łuku w dół ? na stronie lewej z przodu nad paskami wydaje mi sie ze powinien widnieć napis 

Hobby excellent

z prawej taki jest i na innych przyczepach jakie oglądałem w sieci też napis widnieje

 

i jeszcze jedno pytanie czy w  takiej przyczepie nie będzie ciasno w czwórkę myślałem raczej  o modelu 495 ale tu mam blisko i cena nie najgorsza do szczęścia bym musiał dokupić przedsionek  

 

 

Witam !

 

Dla 4 osób bardzo słaby układ. Będzie Wam niewygodnie. Tam nie można nawet we czwórkę porządnie zjeść posiłku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4 osoby rzeczywiście raczej będzie mała - my praktycznie w takim samym układzie jeździmy w 3 osoby i jest ok.

"Z doskoku" córka zabiera koleżankę lub kuzynkę (wszyscy w wieku 12-13lat - dość wyrośnięte ;) ) no i wtedy jest dość ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłoszenie wisi na necie jakies dwa tygodnie  wiec nie wiem co o tym myśleć kolejna rzecz jaka  mnie nurtuje to układ kuchni a dokładnie lodówki   kratki po stronie drzwi czyli spaliny gazu w przedsionku 

ciekawy jestem waszych opinii 

 

dla 2+2 będzie to układ nie wygodny. Z założenia dzieciaki muszą spać razem, a to może powodować konflikty :)

 

kratki z lodówki w przedsionku to żaden problem, mit. Jakby był tu komin od bojlera gazowego to już gorzej. Lodówka zużywa mało gazu i generuje mało spalin jak i temperatury, problem do pominięcia. Mam w przedsionku kratki wen. od dużej lodówki i nie ma dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że ten układ się nie nadaje dla rodziny 2+2 a jedynie 2+1 a najlepiej dla 2+0. Usiąść się oczywiście da, ale ze spaniem gorzej.

 

Sam u siebie dokładnie taki układ i z racji, że już kolejne dziecko czyli 2+2 to przyczepę zmieniamy. Obecny sezon był ostatni z takim układem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan

Muszę wrzucić kontrofertę do przedmówców.

Ja mam taki układ i dla 2+2 jest spoko, jedno spanie jest 140x190, drugie to przy wyjściu 130x190 = dla dwoje dzieci wystarczające.

Nie rozumiem co koledzy sugerują mówiąc "ciasno"?

Jeśli chcesz mieć luz na korytarzu kuchennym to sugestia jest w kierunku przyczepy o szerokości 2,5m, a to jest olbrzym. 

Decyzja należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie rozumiem co koledzy sugerują mówiąc "ciasno"?

 

musisz wejść do przyczepy w rozmiarze 500 lub większym, w którym po rozłożeniu łóżek da się przejść wygodnie i minąć z drugą osobą, nie mówię już o tym, że nie wszystkie dzieciaki chcą spać razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, czyli powinna być szersza przyczepa lub z ustawieniem gdzie na przeciwko kuchni będzie rozkładany stolik/spanie.

Odnośnie poruszania się to w tej przyczepie jest jeszcze jeden PLUS , porównując np. z moją = przestawione jest WC z tyłu na boczną ścianę, przy rozłożonym spaniu jest swoboda dostępu dla wszystkich. Ja muszę dawać dużego kroka.

Dla mnie to jest jedyny mankament.

A w sprawie przemieszczania się to jak jesteśmy na wakacjach to się nie spieszymy i częściej używamy słowa "przepraszam"...

 

Wybory to sztuka kompromisu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że kupno kolejnej przyczepy to wyzwanie pierwsza kupiłem po 20 min oglądania i byłem szczęśliwy teraz większą uwagę zwracam na szczegóły

Starą angielke sprzedałem bo była ciasna nie widziałem problemu na lokalnych wyjazdach ale wyjazd na dwa tygodnie nad Bałtyk dał mi popalić

W tamtej przyczepie było jedno wielkie łoże dodatkowo zabierałem łóżko które kolega wywalił z kampera

Teraz szukam i powiem mam dylemat skupiam się na hobby kwestia tylko ceny i wielkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.