Skocz do zawartości

Volvo jako holownik


Cathay

Rekomendowane odpowiedzi

................kompletnie nie mam pojęcia co kupić.

Jeśli już wszystko taki szajs- to kupuj może takie do którego części tanie? :)

Do mojego komplet dwumasa/tarcza+ osprzęt do montażu to 1300zł, za te 3.5tyś o których pisze BartoszK to jeszcze turbinę bym wymienił :)

Nawet taki bajer- fabryczny oryginał dwumasy (Sachs Performance) wzmacniany o 30% to nie całe 1800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli już wszystko taki szajs- to kupuj może takie do którego części tanie? :)

Do mojego komplet dwumasa/tarcza+ osprzęt do montażu to 1300zł, za te 3.5tyś o których pisze BartoszK to jeszcze turbinę bym wymienił :)

Nawet taki bajer- fabryczny oryginał dwumasy (Sachs Performance) wzmacniany o 30% to nie całe 1800zł.

No właśnie trzeba będzie poszukać coś takiego,  szkoda że nie pojezdzilem  dłużej  Terracanem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cmaxie 2.0 tdci płaciłem 2100 za zestaw sprzęgło i dwunasta i coś tam jeszcze w zestawie. Przebieg 229.000 km.

 

Pechowy ten Citroen był widzę. A i tak pompa i wtryski do listy nie dołączyły.

 

Też już nie wiem co kupić, 6 letnie Volvo czy wiernie marce w podobnej cenie nowego forda.. Tylko, że żaden model mi nie pasuje, Ale fakt mają być nowe.

 

P.S. kolego Drabciu. Zastanów się czy pasujesz do tego forum, jest specyficzne, w dużej mierze znamy się z kolegami z wyjazdów i nikt tu nie toleruje obrażania innych, lekko się ośmieszasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale warunki są dwa. Skrzynia manualna albo automat prawdziwy a nie MCP. No i silnik nie od BMW czyli nie THP

Miałem obie te rzeczy i właściwie żadnych problemów. Wiec nie ma reguły.

MCP z mechanicznego punktu widzenia to zwykły manual. Czy też zautomatyzowana skrzynia manualna. Jak człowiek rozumie co to znaczy to bedzie dobrze. Inna sprawa że wsród właścicieli Citroenów jest pewnie niewielu takich co rozumieją.

Od kiedy zajebali mi auto zastanawiam się co kupić w przyszłym roku i jako że nie stać

mnie na nowe auto to po wielu wypowiedziach na forum kompletnie nie mam pojęcia co kupić.

 

Kup to co Ci się podoba a jak bedzie się psuło to bedzie Ci to łatwiej znieść. :) Edytowane przez vrs (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy proszę o zachowanie odpowiedniego poziomu wypowiedzi:

- BartekM i TOM3653 po punkcie za słowa niecenzuralne

- Kolega od rozpoznawania zawodów na podstawie avatara i za "publikowania wiadomości pozbawionych treści merytorycznych, mających wyłącznie cel prowokacyjny, obraźliwy, obliczonych na wywołanie kłótni i wzajemnej wrogości wśród uczestników forum" też na ochłonięcie punkcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.karawaning.pl/topic/13819-upały-groźne-dla-holowników/?p=385207

http://forum.karawaning.pl/topic/13819-upały-groźne-dla-holowników/?p=385755

 

Czy napewno roczniki starsze są tak wspaniałe???

 

Pozostawiam do myślenia osobą co mają na czym czapkę nosić. :)

trzymam się tematu volvo jako holownik z poprzedniej dziesięciolatki. 

 

Bartek osobiście celował bym w coś z mniejszym przebiegiem.. Stan licznika nie równa się przebiegowi auta i zwróć uwagę za zapis w umowach i książce serwisowej.. A to że w jednym serwisie serwisowany to dla mnie na minus gdyż kupić książkę serwisową nie trudno. jeżeli nie ma potwierdzenia w fakturach to lipa.

Nie stać mnie na nowe Volvo XC60-XC90, ale podobają mi się, dlatego wybrałem VW ale nowego i z stałym napędem na 4 koła i jestem zadowolony i nikt wcześniej nie sikał na fotel a drzwi domykają się i nie otwierają, Większość floty smaruje uszczelki i trzeszcza bo nieumieją dbać o auta a wystarczy je umyć... 

Zasiąść do własnego nowego samochodu bezcenne.. porównywalne z wejścem do własnej nowej budy. Obydwa doznania niezapomniane.

Obyś był zadowolony z zakupu i to jest najważniejsze a czy to bedzie Vołowinka czy WieśVagen to nie ma znaczenia.. :)

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jest ok. Mam od gościa faktury na wszystkie naprawy które są wpisane w książkę. Na razie przejechałem 1300km w większości po krajowkach naszych i niemieckich. Średnie spalanie pierwszego baku to 5,7

 

- zauważyłem na razie jeden mankament - nie działa wycieraczka tylnej szyby normalnie. Działa tylko wtedy jak jest wlaczony przod wycieraczek i wbijesz wsteczny to raz szybę obleci.

 

Ogólnie jest inne niż S80, bardziej buja w nierównościach i nadsterowny w szybkich zakrętach.

 

Bak niby 60L a weszlo 71L zupy a do rezerwy jeszcze troszkę bylo.

Lecimy dzis zaladowani na weekend - zobaczymy jak będzie po 600km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maarec niedługo do oferty Forda ma wejść Edge. Jażdziłem takim w stanach. 3,7, chyba 240 KM, 4X4 oczywiście automat.

Fajnie wymiatał. Może to jest opcja?

 

myślałem o tym samochodzie od dawna, niestety od lat obiecują wejście do sprzedaży w Europie i na tym koniec... aż tu po Twoim poście widzę że jest "już" i można kupować. Wystarczy wyciągnąć jakieś 170.000zł -210.000zl za największego diesla i tu znowu kłopot bo 2.0 tdci 210KM, 450NM automat - twin turbo. Niby wszystko ok ale to dalej 2.0 a nie np 3.0. Silników benzynowych chyba brak.

 

MW 1949 kg, DMC 2555, przyczepa 2000, bez hamulca 750kg (w fordach nie zawsze tyle jest nawet w dużych autach).

 

Samochód fajny, nie zagłębiam się dalej bo cenowo na razie odstrasza. Kolory ładne, może żona da się kiedyś namówić.  Dla zainteresowanych - ściąga http://www.ford.pl/cs/BlobServer?blobtable=MungoBlobs&blobcol=urldata&blobheadervalue1=attachment%3Bfilename%3D%22Cennik_Ford_EDGE.pdf%22&blobheadervalue2=abinary%3Bcharset%3DUTF-8&blobheadername1=Content-Disposition&blobheadername2=MDT-Type&blobheader=application%2Fpdf&blobwhere=1214550451898&blobkey=id

 

 

3.7 fordwski też jest montowany w mazdzie cx9. Świetny silnik i bardzo fajny samochód.

 

Mazdy ładne, piękne, niestety drogie w zakupie nowej, za bardzo zraziłem się do kosztów napraw mazdy 6  i jej felernej blachy w związku z tym prędko na mazdę pieniędzy nie stracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cmaxie 2.0 tdci płaciłem 2100 za zestaw sprzęgło i dwunasta i coś tam jeszcze w zestawie. Przebieg 229.000 km.

 

Pechowy ten Citroen był widzę. A i tak pompa i wtryski do listy nie dołączyły.

 

Też już nie wiem co kupić, 6 letnie Volvo czy wiernie marce w podobnej cenie nowego forda.. Tylko, że żaden model mi nie pasuje, Ale fakt mają być nowe.

 

P.S. kolego Drabciu. Zastanów się czy pasujesz do tego forum, jest specyficzne, w dużej mierze znamy się z kolegami z wyjazdów i nikt tu nie toleruje obrażania innych, lekko się ośmieszasz

Aha to tak forum specficzne czyli? Nie pasuje bo mówię co myślę a nie co ktoś chce usłyszeć ? Nie mam tutaj kolegów z wyjazdów czyli nie mam racji? Nie obrażam jestem bezpośredni taki styl życia. Lepiej się podlizywać a za plecami obgadywać? Tak nie umiem.

http://forum.karawaning.pl/topic/13819-upały-groźne-dla-holowników/?p=385207

http://forum.karawaning.pl/topic/13819-upały-groźne-dla-holowników/?p=385755

 

Czy napewno roczniki starsze są tak wspaniałe???

 

Pozostawiam do myślenia osobą co mają na czym czapkę nosić. :)

trzymam się tematu volvo jako holownik z poprzedniej dziesięciolatki. 

 

Bartek osobiście celował bym w coś z mniejszym przebiegiem.. Stan licznika nie równa się przebiegowi auta i zwróć uwagę za zapis w umowach i książce serwisowej.. A to że w jednym serwisie serwisowany to dla mnie na minus gdyż kupić książkę serwisową nie trudno. jeżeli nie ma potwierdzenia w fakturach to lipa.

Nie stać mnie na nowe Volvo XC60-XC90, ale podobają mi się, dlatego wybrałem VW ale nowego i z stałym napędem na 4 koła i jestem zadowolony i nikt wcześniej nie sikał na fotel a drzwi domykają się i nie otwierają, Większość floty smaruje uszczelki i trzeszcza bo nieumieją dbać o auta a wystarczy je umyć... 

Zasiąść do własnego nowego samochodu bezcenne.. porównywalne z wejścem do własnej nowej budy. Obydwa doznania niezapomniane.

Obyś był zadowolony z zakupu i to jest najważniejsze a czy to bedzie Vołowinka czy WieśVagen to nie ma znaczenia.. :)

Patrzę czytam nie dowierzam kiedyś złe teraz dobre o co chodzi Panowie? :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to tak forum specficzne czyli? Nie pasuje bo mówię co myślę a nie co ktoś chce usłyszeć ? Nie mam tutaj kolegów z wyjazdów czyli nie mam racji? Nie obrażam jestem bezpośredni taki styl życia. Lepiej się podlizywać a za plecami obgadywać? Tak nie umiem.

 

nikt nie mówi, że nie pasujesz, pisz, dziel się doświadczeniem co tam się sypie w jakim aucie skoro jesteś mechanik, ale robienie osobistych wycieczek do konkretnych osób nie jest fajne. Nie podlizuj się i nie obgaduj :) od tego już są tu inni :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.