Skocz do zawartości

zigi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko kierowcy osobówek. Sam wiele razy byłem świadkiem jak za szeryfa robił TIR a innym razem osobówka.

 

Ale żeby nie było, że jestem gołosłowny. Wpisałem w YT "blokowanie lewego pasa" i pierwszy wynik to TIR, następne także:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 672
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No i właśnie do tego zmierzam. To nie tu tkwi problem jakim autem jedziesz, tylko kto takie auto prowadzi. Nie ma na tym forum osoby która jest bez winy, która nigdy nie łamie przepisów, która nigdy nie popełniła faux-pas na drodze. Panowie i panie, trochę wyrozumiałości...

Acha... Obejrzyj filmik który zalinkowałem. Przypadki szeryfów i cwaniaków w jednej sytuacji :)

Edytowane przez DOMINO7 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnej niechęci do kierowców ciężarówek. Jestem zdania, że debile są wszędzie. Statystycznie więcej w osobówkach, którzy to np po mieście pędzą po 120.

 

Ale prócz debili są też normalni i wierzę, że tych jest jednak więcej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam nic do kierowców 40-to tonówek. Ostatni zgrzyt z takimi miałem z 10 lat temu - jak jeszcze nie było autostrady z Torunia i była zwykła droga. Zbiło się 8 tirów w pociąg. Jeden od drugiego 5-10 metrów. Przy takim ruchu jaki był na starej "1", nie było jak ich wyprzedzić - samą osobówką. Ale od tego czasu drogi sie nam poprawiły.... A co do kultury i braku wyobraźni...... ....... tu nie ma znaczenia czym sie jedzie tylko kto jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego rodzaju filmami, moglibyśmy się wymieniać chyba w nieskończoność.
Nie warto się licytować, których jest więcej, dlatego: dla każdego, coś "miłego"

https://www.youtube.com/watch?v=1icZIEBh6M0





 

Chciałem dać więcej ciekawych odnośników, ale widzę, że pojawiają się całe filmy, więc zrezygnowałem.

 

Ten temat można ciągnąć aż do końca świata i ... jeden dzień więcej.

 

Nie chcę obrażać zwierząt, ale chamskie, czy bezmózgie barany mogą siedzieć za każdą kierownicą.
Nie ważne, czy to będzie ciężarówka, osobówka, traktor, rower, motocykl, czy ster samolotu lub statku. W każdym przypadku tacy ludzie z premedytacją będą prowokować konflikty i groźne sytuacje na drogach.
Drugą stroną medalu są sytuacje zupełnie przypadkowe. Nikt nie jest nieomylny, bez skazy i każdy może mieć zły dzień, stresujące chwile lub po prostu zwykłe, ludzkie zamyślenie się lub spowolnienie reakcji. Często jest to upał, wiele przejechanych kilometrów, nowe miejsce, złe oznakowanie na drogach itd., itp. Najczęściej taka jedna chwila potrafi zadecydować o przyszłości wielu ludzi, zwykle zupełnie sobie obcych.
Jeśli na taką sytuację się natkniemy, nie bądźmy wilkami, nie pukajmy się w czoło, czy nie pokazujmy
gestu Kozakiewicza lub środkowego palca, tylko pomóżmy, choćby ta pomoc wymagała jedynie zatrzymania się, czy zdjęcia nogi z "gazu", aby np. zagubiony na jakiejś drodze kierowca mógł bezpiecznie zmienić pas ruchu. Na drogach nie ma lepszych, gorszych lub bardziej uprzywilejowanych (pomijając pojazdy właśnie tego typu).
W tym miejscu dochodzimy ponownie do konkluzji, która już kilka razy się w tym temacie przewijała.

 

Bądźmy wszyscy dla siebie wyrozumiali i szanujmy się wzajemnie, pamiętajmy o obowiązujących
nas wszystkich przepisach i możliwych ograniczeniach, a jestem przekonany, że nasze wrażenia na drogach będą dużo przyjemniejsze.

IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie z rozpędu, było to całkiem zamierzone, a jak napisałem przed umieszczonymi filmami "dla każdego coś miłego" ;)

 

Miałem jeszcze linki o rowerzystach, busach, a nawet radiowozach, ale ze wspomnianych wyżej względów już nie zamieściłem.

Dodaję jeszcze kilka, na potwierdzenie tego, co napisałem we wcześniejszych postach:

 

 

 

W każdym z wcześniejszych filmów, "bohaterami" nie są wyłącznie kierowcy ciężarówek, a kierujący wieloma rodzajami pojazdów. W wielu miejscach, ciężarówki mają trudności właśnie przez zachowania innych kierowców, nierzadko również ciężarówek, czy nawet pieszych.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten zdolniacha z motorem na ciężarówki? Rozumiem, że miał koncepcję "ja się nie zmieszczę?" Ale od razu z taką prędkością? Ale przecież takich sytuacji widzimy na co dzień całą masę... Jak przeglądałem kompilację, to w niektórych sytuacjach zastanawiałem się "o co chodzi w tej scenie?" I dopiero po chwili zdawałem sobie sprawę, że zagranie bardzo niebezpieczne stało się w moich oczach pewnego rodzaju normą, bo codziennie widzę takich, czy innych "fantastów". Nie wiem, czy to jest jeszcze śmieszne, czy już przerażające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuję że to zrobię. Dziś znów musze już zmykac do pracy  :oslabiony:

 

Ibuster pamiętam o tobie. Daj znać czy śledzisz  jeszcze ten wątek. Odpowiedż nie jest łatwa i potrzebuję trochę czasu i będzie jakby podsumowaniem tematu. Prosze o cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibuster pamiętam o tobie. Daj znać czy śledzisz  jeszcze ten wątek. Odpowiedż nie jest łatwa i potrzebuję trochę czasu i będzie jakby podsumowaniem tematu. Prosze o cierpliwość

zigi, śledzę temat i czekam na Twoją odpowiedź. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.