Skocz do zawartości

Pomoc dla Bartka !!!!!


mrrruczek2

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Brawo panowie za pomoc, wiadomo było, że nie kolega nie zostanie bez pomocy :)

 

teraz ładnie rachunki w segregator, kserówki porobić, tłumaczenia i do niemieckiej kancelarii.. Nie zapomnieć podać numeru konta i czekać.  Obstawiam, że nie będzie większych problemów.

 

chyba nie musicie już robić wyceny pojazdów skoro kazali kasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chyba nie musicie już robić wyceny pojazdów skoro kazali kasować.

Wycene wartości auta i przyczepy rzeczoznawca musi zrobic to jest podstawa. 

Nikt mu nic nie moze "kazac' on sam zdecyduje co i jak zrobi z reszta. Wazne aby w protokole pozostalosci byly rowniez wycenione na kwote "zlomu" nic wiecej.

 

przepraszam za Polskie znaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagali nam fizycznie Osa i Wianek z lawetami, z końcówka transportu i rozładunku em także Finger i Yogi z Yogobella - oni są juz w domach.

 

Bodzioklb I Kozaczek są jeszcze z nami w Brnie, gdzie właśnie odbieram od nich Magdę i Lolka. Powinniśmy być w domu po 18:00 wszyscy, Kozi najpóźniej bo pewnie po 23:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ładnie rachunki w segregator, kserówki porobić, tłumaczenia i do niemieckiej kancelarii.. Nie zapomnieć podać numeru konta i czekać.  Obstawiam, że nie będzie większych problemów.

 

chyba nie musicie już robić wyceny pojazdów skoro kazali kasować.

 

Wycene wartości auta i przyczepy rzeczoznawca musi zrobic to jest podstawa. 

Nikt mu nic nie moze "kazac' on sam zdecyduje co i jak zrobi z reszta. Wazne aby w protokole pozostalosci byly rowniez wycenione na kwote "zlomu" nic wiecej.

 

przepraszam za Polskie znaki

 

Jak rozumiem, szkoda została zakwalifikowana jako "szkoda całkowita".

 

Problem polega na tym, ze w przypadku szkody całkowitej, procedura jest chyba taka, że naprawa szkody zostaje wyceniona na jakąś tam kwotę, która oczywiście przekracza wartość pojazdu. Po ustaleniu wartości wraku, pacjent dostaje różnicę między wartością samochodu przed szkoda minus wartość wraku i zostaje w wrakiem na placu, który wg ubezpieczyciela jest coś tam wart i musi na własna rękę go spieniężyć lub naprawić. 

 

Marek - popraw mnie jeżeli się mylę. Ale kilka razy przerabiałem już taki temat w pracy.

 

Temat zwrotu reszty kosztów związanych z transportem hotelami itp. raczej nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, szkoda została zakwalifikowana jako "szkoda całkowita".Problem polega na tym, ze w przypadku szkody całkowitej, procedura jest chyba taka, że naprawa szkody zostaje wyceniona na jakąś tam kwotę, która oczywiście przekracza wartość pojazdu. Po ustaleniu wartości wraku, pacjent dostaje różnicę między wartością samochodu przed szkoda minus wartość wraku i zostaje w wrakiem na placu, który wg ubezpieczyciela jest coś tam wart i musi na własna rękę go spieniężyć lub naprawić. Marek - popraw mnie jeżeli się mylę. Ale kilka razy przerabiałem już taki temat w pracy.Temat zwrotu reszty kosztów związanych z transportem hotelami itp. raczej nie podlega dyskusji.
Kajetan masz rację. Przynajmniej w Polsce takie są procedury. Jezeli szkoda orzekracza 70 '/, wartości pojazdów. To jest szkoda całkowita. Czyli wartość pojazdów z przed szkody - wartość wraków. Różnica jest szkodą. W Polsce taki wrak można remontować ( u Bartka niema sensu) do kwoty wartości pojazdów ale muszą być faktury. Przy naprawie na faktury zakład ubezpieczeń może przedstawić listę warsztatów. Ale to w Polsce. Niewiem jak w Niemczech. I czy to będzie rozliczane w Niemczech czy u przedstawiciela w Polsce. Bartek powodzenia z ubezpieczycielem

 

Ubezpieczalnia może też przejąć wrak i go zalicytować.
Kiedyś PZU licytowało ale już nie. Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w domu. Dość wrażeń. Pora odsapnac! Jedna rzecz mi została dziś do zrobienia. Podziękować, ale to wieczorem na razie chwila dla tych co ma nas czekali w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, szkoda została zakwalifikowana jako "szkoda całkowita".

Nie chciałem wybiegać przed szereg ale chętnie odpowiem.

Pojęcie szkoda całkowita jako takie nie występuje w ubezpieczeniu zostało wymyślone przez zorganizowaną grupę przestępczą zwaną potocznie "ubezpieczycielem".  Jeżeli poszkodowanemu została wyrządzona szkoda to ubezpieczyciel w ramach zawartej umowy musi !!!!!!!!!!! przywrócić stan z przed zdarzenia zazwyczaj zadośćuczynieniem finansowym na podstawie roszczeń poszkodowanego w oparciu o art.6.

Wycena wartości jest podstawą od której zaczynają się wszystkie pozostałe rozważania. Robiąc oględziny w Niemczech najczęściej wycenia się pozostałości ale na ogół w drogich autach zaś w autach poniżej 5 tys. € prawie się tego nie stosuje.

W przypadku Bartka wspomniałem aby rzeczoznawca opisał pozostałość jako wartość "złomu" przykładowo 500 zł tak aby nikt inny nie próbował go uszczęśliwiać wyższą kwotą bo efekcie Bartek może się "zdenerwować" i pozostałość odsprzeda za 10 zł i różnicę będzie musiał dodatkowo pokryć ubezpieczyciel.

Jestem pewien, że ubezpieczyciel będzie starał się w miarę szybko sprawę zamknąć.

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w domu. Dość wrażeń. Pora odsapnac! Jedna rzecz mi została dziś do zrobienia. Podziękować, ale to wieczorem na razie chwila dla tych co ma nas czekali w domu.

Bartku , ogromnie się cieszę , że wszystko dobrze się zakończyło . Czekałem z tym wpisem do przyjazdu Magdy i Karolka .

Niech tylko wrócą do domu Bodzio i Kozaczek i będzie pełnia szczęścia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy w domu. Dość wrażeń. Pora odsapnac! Jedna rzecz mi została dziś do zrobienia. Podziękować, ale to wieczorem na razie chwila dla tych co ma nas czekali w domu.

 

Na takie info czekaliśmy:) odpoczywajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.