Skocz do zawartości

Dethleffs Nomad by marek230482


marek230482

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, ale od puszki do grzałki lodówki i w gnieździe po stronie auta też zmieniać na 6mm2? czy te krótkie odcinki odpuścić? Zamawiam 3x6mm2 w gumie na alegroszu i już (nie ma 2x6)

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy od puszki na lodówce do samej grzałki też mam zmieniać. Oraz od gniazda samochodu (koło haka) do skrzynki w aucie (tam dochodzi mega gruby +). O ile od haka do skrzynki auta to nie jest problem zmienić ten kabel to o tyle z puszki przy lodówce do grzałki to już jest problem. Więc zanim się narobię wolę się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W "samej lodówce" bo tak rozumiem umiejscowienie tej puszki, lub blisko lodówki można sobie darować o tyle w aucie (rozumiem od haka do deski rozdzielczej z przodu) już bym zmienił bo to już znaczna odległość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w bagażniku skrzynkę rozdzielczą do której idzie mega grubas od aku. Nie muszę aż do przodu prowadzić. Do tego grubasa do haka jest niecały metr. Ale to nie bedzie dużo roboty to wymienię zmienię. Dzięki za pomoc :pub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje trzy grosze, postaraj się zapracować końcówki na tym kablu, przy tych obciążeniach to ważne ❕ i najpierw sprawdź jaki przekrój przewodu uda ci się wprowadzić do gniazda przy haku, 13 pionowe gniazda wychodziły w dwóch wersjach do 6 mm2 i do 4 mm2.

 

Rafal Wosik

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za późno :) kabel 6mm2 już leci :) spokojnie, dam radę. Zacisnę tyle ile mi wejdzie we wtyczkę/pin.

Dzięki chłopaki! Postawiłbym piwo ale nie ma takiej opcji :)

Dojechać tutaj :

 

http://forum.karawaning.pl/topic/21663-lista-ch%C4%99tnych-do-przyjazdu-na-xx-zlot-w-%C5%9Bwinach-ko%C5%82o-bolkowa/

 

i wszyscy piwa się napiją razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj załatwione wszystkie papiery od przyczepy (w sensie sprzedawca załatwił). Brodaty pan Damian pozdrowiony od Pana któremu nie działała lodówka w przyczepie :) zrobił wielkie gały, mina bezcenna :)

Odnośnie kabli. Wreszcie dotarły. Kabel ledwie co zmieściłem we wtyczkę. Spadek napięcia auto<->lodówka 0,03V (albo nic bo o te setki to cały czas się ciut waha).

Wszystko działa ładnie choć zastanawia mnie duży spadek napięcia po włączeniu lodówki. Pomiar przed grzałką daje spadek napięcia 1V. Przy czym po stronie auta spadek 0,2V a na aku nic.

Czyli napięcia na aucie

-aku przy silniku 14V

-skrzynka w bagażniku 13,8V (z lodówką 13,6V)

-przy grzałce 13,6V (z lodówką 12,8V)

 

Jeszcze z ciekawości sprawdziłem napięcie po dotychczasowej instalacji 2,5mm2 - spadek 0,1V

 

Jutro wyjazd w Polskę :D

Edytowane przez marek230482 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo spadek napięcia występuje na końcu a nie na akku ;).

W aucie jest mniejszy bo po drodze do grzałki masz jeszcze wtyk/gniazdo a na takich łączeniach zawsze coś ucieka. Czasem pomaga zaciśnięcie pinu we wtyczce (polepsza zestyk z bolcem).

 

Edytowane przez strus251 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.