Skocz do zawartości

pomoc przy wyborze


akinom

Rekomendowane odpowiedzi

Pani mówiła, że najwięcej angielek im się sprzedaje, ale ten drugi plac naprawdę kiepski.

Najwięcej bo w zasadzie takie tylko mają. Kupują za grosze, poczują i opychają za grubą kasę. Tak to wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie tak sobie zakładamy, że poczekamy do jesieni ew. wiosny, tak jak radzicie na razie będziemy oglądać, zaczniemy od Hobby 420, zobaczymy na żywo jak ona wygląda, a nuż się zakocham w hobbicie  :]  Co do Wiórka to sobie darujemy, mamy sporo czasu żeby coś znaleźć, bez presji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgaMar, a jak Twoja opinia porównując Hobby i Dethleffs?

Monika...nie wiem co powiedzieć...krótko nasz Decik przewyższa ( naszą byłą) Hobby we wszystkim. 

A dłużej

 

spanie

- nasza Hobby była z 1986 r i była salonką. Jednak dla rodziny 2+1+ (1 )  czasami jadący z nami 17 letni syn-  to było nieporozumienie

- Decik jest większy, odrobinę nowszy bo z 1994 r, ma dwa spore spania - jest git

 

Kuchnia

- Hobby kuchnię miała na tylnej ścianie- utrudniała dostęp do łazienki i blokowała wejście z zewnątrz do cepki

- Decik ciąg komunikacyjny ma może mniejszy niż w przyczepach o szerokości 230 cm, ale nie ma tragedii, łazienka i kuchnia są  na osi i niech tak będzie

 

łazienka:

- Hobby miała podnoszoną umywalkę, żeby usiąść na przenośnym troniku

- Decik ma stacjonarną toaletę, opróżnianą z zewnątrz ( dzięki Bogu!! ), umywalka jest obrotowa i może być na jednej ścianie ( jak siadasz na tronik), lub nad tronikiem, jak chcesz mieć więcej miejsca przy myciu, przebieraniu, robieniu makijażu :D ( jednak też jest niewielka...)

 

Technologia:

- Hobby miała baniaki 15L stawiane w łazience po obu stronach tronika i stamtąd czerpała się woda do zlewu i umywalki

- Decik ma centralny zbiornik o pojemności 45L i starcza na krótki weekend

 

- Hobby miała ogrzewanie Trumatic SL3200 i działało i było ciepło

- Decik ma ogrzewanie z nadmuchem( bajka), nawet klapa tronika jest ciepła :)

 

- Hobby miała niewielką lodówkę

- Decik ma większą o jedną półkę

 

- Hobby miała swoje zasilanie w postaci aku i to było ok

- Decik ma wtyczkę 13 pin, a mój holownik również, więc czerpię jak trzeba prąd z holownika ( niedługo to się zmieni)

 

- Hobby była modelem Prestige, więc fronty mebli to dąb z listewkami ( nie nasz klimat, ale zakup pierwszej cepki to ślepota często)

- Decik ma fronty nowocześniejsze, estetyczniejsze i mniej przytałaczające

 

Ogólnie Decik jest większy, ma więcej okien dlatego jest jasny w środku, Hobby była ciemną , ale ciepłą norką

 

 

Wolę Dethleffsa niż Hobby. No i 70 cm dłuższa przyczepa i wyższa DMC ma raptem 100 kg większe niż Hobby 400.

zaczniemy od Hobby 420, zobaczymy na żywo jak ona wygląda, a nuż się zakocham w hobbicie  :]  

W naszym przypadku, Hobby było tylko zauroczeniem :)

Edytowane przez AgaMar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wygląda dobrze , miałem takie dwie i w obu były problemy z ścianą czołowa (podcieka i gnije szczególnie przy uchwytach) przy oglądaniu szczególną uwagę zwróć na wspomnianą ścianę. Jasne wnętrze przyczepy powiększa ja w środku optycznie przez to jest wrażenie ze wchodzi się do dużo większej . Polecam

Edytowane przez marmatjul (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chris_66 dlaczego ''gdyby nie to, że ADRIA"? 

 

jakoś nie mogę się przekonać do ich wyglądu , dziwne proporcje i kształt okiem , niebieskawe albo zielonkawe  szyby , poza tym większość widywanych ADRII strasznie zdezelowana była , niby nic do ADRII nie mam ale jakoś nie pasują mi 

 

a sam układ super (jak dla mnie)

 

Chris_66 już dawno żegnał się z forum i jakoś nie może go opuścić dlatego daje takie dziwne posty

 

ale się nie pożegnałem, przepraszam jeżeli Ci to bardzo przeszkadza  :hehe:

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.przyczepykempingowe.auto.pl/Oferta/sprzedaz/adria-502-1998r________-15-900zl


Oglądałem, jest OK.

To jest forumowy sprzedawca : http://forum.karawaning.pl/user/15763-damiansadowski/

Układ prawie taki sam, ale kolega ciągle coś sprowadza, więc.....

Życzę powodzenia i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.