Skocz do zawartości

pomoc przy wyborze


akinom

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry :)

Bardzo proszę o poradę, chcemy z mężem kupić przyczepkę, to będzie nasz pierwszy kemping więc jesteśmy kompletnie zieloni jeśli chodzi o modele itp. Od lat spędzamy wakacje, a to pod namiotem lub w przyczepkach, domkach, ale zawsze w wynajętych, wiec doszliśmy do wniosku, że czas na własną :) no, ale... właśnie zawsze jest jakieś ale...

Jesteśmy rodziną 2+2 wiec szukamy przyczepki 4os, z kuchenką i wc, małej, bo własnie tu pojawia się ale... nasz holownik. 

Nasze autko jest małe, to stary dziadek Ford Focus hatchback 98r 1,8 silnik, benzyna,  maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem 1200kg (z dowodu), masa własna auta 1204kg, maksymalna masa całkowita auta 1650kg (z dowodu).

Auto jest niezawodne, jeździmy nim już od paru dobrych lat i spisuje się świetnie, dlatego proszę Was ekspertów na forum o poradę czy da się? Czy tak małe autko da rade pociągnąć przyczepkę? I jaką wybrać, może jaką markę? Myślimy o kupnie na przyszły sezon, więc lepiej kupować na jesień, wiosnę? Kwota to ok 10-12 tyś.

 

Wiem, dużo tych pytań na raz, ale tu są najlepsi w tych tematach :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hobby 420 D z lat 1991- 1995 ok. 1050kg DMC i jej klony w kilku markach i odmianach. Taki układ zapewni komfortowe mieszkanie a autko spokojnie z nią sobie poradzi. Pierwszą przyczepę lepiej kupić u sprawdzonego sprzedawcy niż szukać na własna rękę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje SZULER, to jestem spokojniejsza, że damy radę ciągnąć coś naszą foczką :) 

Zapomniałam dodać, że będziemy jeździć ze 2 razy w roku na jakiś dłuższy pobyt ok 2tyg, morze, góry,  i bardzo często na wypady weekendowe, nad okoliczne jeziora, bo mąż uwielbia łowić ryby i często śpi w samochodzie. 

Przyczepkę będziemy kupować w przyszłym roku, ale już się rozglądamy, myślałam, że będzie łatwiej, ale jest tego taka ilość, że bez fachowej porady nie ma szans.

Byliśmy zobaczyć w komisie pod Poznaniem (Wiórek), podobała mnie się angielka Abi,94r, chcieli 14tyś, ale nie jestem przekonana, jak porównywałam z ogłoszeniami w necie to ta wychodzi drożej i wizualnie też gorsza.

Będę szukała z tych co mi zaproponowałeś.

Jesteśmy z okolic Poznania, więc na razie to będzie nasz obszar poszukiwań. Jeszcze raz dziękuje. Każde sugestie naprawdę mile widziane, bo w tym temacie zielona jestem jak szczypiorek na wiosnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Fokus da radę. Nawet pokusiłbym się o 1100 DMC bo przy tym silniku.

Unikajcie angielek zwłaszcza w rocznikach za ok. 10 000 zł.

Napisz czy dzieci duże czy małe bo to tez ma znaczenie przy rodzaju wnętrza.

Niestety ale za przyczepą się trzeba najeździć i nie zakładajcie że kupicie coś 50 km od domu. Ja pojechałem 550 w jedną stronę i się udało. Znajdzcie coś w ogłoszeniech, wklejcie i ew ktoś z kolegów z najbliżeszj okolicy może Wam sprawdzi, czy warto się tłuc do niej przez całą Polskę.

To tak na starcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Commander, 

Słuszna uwaga, dzieciaki córka 16l, syn 8l. Zdaje sobie sprawę, że się najeździmy, ale na razie chcemy po prostu zobaczyć jak one wyglądają tak na "żywo", a nie tylko w necie i prosić o radę za jakimi markami warto się rozglądać. Jeżeli będzie trzeba to i 500km zrobimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza przyczepa moim zdaniem nie powinna być zbyt droga i przesadnie wyposażona (no chyba że masz worek kasy). Po roku dwóch sam użytkownik zdecyduje czego mu brak i albo sam dołoży brakujące wyposażenie ( wszystko można dokupić ) albo sprzedać przyczepę z niewielką stratą ( albo i nie ) i kupić to co mu potrzeba. Skoro mąż śpi w focusie to myślę, że każda przyczepa przyniesie wam wiele komfortu i radości.

Założenia masz bardzo poprawne i realne, coś na pewno da radę za tą kwotę kupić. Większość z nas jeździ właśnie z takimi przyczepami bardzo często przerabianymi według swojego uznania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślę, żeby nie przesadzać w jedną, ani w druga stronę.

Myślę, że się uda, jak już na coś się zdecydujemy to na pewno umieszczę linki, bo sama tego nie ogarnę, potrzebuję rady ekspertów, a tu takich nie brakuje :) Najbardziej bałam się czy nasze auto da radę pociągnąć przyczepkę, czy w ogóle możemy myśleć o własnej cepce, nie zmieniając samochodu. Więc teraz poszukiwania czas zacząć, mam nadzieję, że do wiosny będziemy mieli własną budkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często znalezienie konkretnego modelu lub wymarzonego układu wnętrza bywa bardzo trudne ,bo jak się już trafi to stan jest nie najlepszy .Ja po obejrzeniu kilku przyczep ,jako priorytet ustawiłem sobie stan przyczepy - sucha ,bez zapachów ,bezwypadkowa i oczywiŚcie kupowana z pomocą kolegów z forum :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuje wizytę w kilku komisach i obczajenie różnych rozkładów wewnętrznych przyczep, aby coś dopasować pod Waszą rodzinę, a następnie poszukiwać

jakiegoś modelu z takim lub podobnym układem w stanie nie nadającym się do natychmiastowego remontu :] 

Czasu maci sporo, a więc możecie sami coś poszukać (chodzi o markę przyczep) o angielkach już koledzy pisali, ładne, wypasione i przeważnie zgniłe ale to nie znaczy

że pozostałe to stan idealny, po prostu angielki maja większa tendencje do przeciekania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Tom3653 :) 

Własnie tak planujemy zrobić, choć najchętniej to już bym kupiła, bo już się nie mogę doczekać, ale co nagle to po diable. Poczekamy i ze spokojem coś poszukamy, może po sezonie coś się trafi fajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.