Skocz do zawartości

Hymer Eriba Nova 491 Ktoś zna?


Przemo1973

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kolego Przemo , oczywiście przyczepka urocza. Proszę / tak w ramach poznawania różnych przyczep/ napisz jaki bojler ma przyczepka i co to jest ten bagażnik podwieszany pod podwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamer Eriba to zacna marka, kultowe szczególnie są małe budki, szkielet w starszych modelach był orurowany, niezniszczalna pod tym względem.

 

Wojtku , do dzisiaj są " orurowane "

 

http://www.tweedehands.nl/caravans-kamperen/caravans/eriba/eriba-touring-418-triton-model-288321440.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Przemo , oczywiście przyczepka urocza. Proszę / tak w ramach poznawania różnych przyczep/ napisz jaki bojler ma przyczepka i co to jest ten bagażnik podwieszany pod podwoziem.

Tu chyba chodzi o sanki na zapas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, tak dziwnie zdanie ulepiłem. O małe chodziło.

Oby tej technologicznej tradycji ichny księgowy nie przejął...

.

Przemo, gdyby okazje nie istniały to by ich nie było, trafiłeś strzała.

Fajno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak okazja. Jeśli ktoś w sezonie chce coś sprzedać poniżej ceny rynkowej to wiedz że coś się dzieje.

 

:ok:

Jestem niemal tego samego zdania, choć całkowicie istnienia okazji nie wykluczam, bo czasem jednak bywają.

Tak zwana okazja, to prawie, jak wygrana w Lotto, ponieważ zdarza się niezmiernie rzadko, a już na naszym rodzimym rynku w szczególności. Kiedyś zastanawiało mnie, skąd się biorą takie różnice w cenach przyczep sprzedawanych u nas i ich odpowiedników wystawianych za granicą. Dlaczego tam są droższe, niż w Polsce.

Po wielu latach obserwacji tego rynku, teraz jest to dla mnie oczywiste, a wygląda podobnie, jak w przypadku handlu samochodami. Jeśli ktokolwiek myśli, że sprzedają te "okazje" wyłącznie filantropi, to szybko się przekona w jakim był błędzie.

Na forum widywałem już niejeden wybuch euforii po zakupie "okazji", a po pewnym czasie rozpacz w wyniku odkrytych niespodzianek.

Jak patrzę na omawianą ofertę, to mam wrażenie (tu zacytuję słowa Jacka), "że coś się dzieje". :hmm: Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu, oby służyła jak najdłużej i sprawiała wiele frajdy.

 

P.S. ja też nie wierzę w okazje, za wiele ich już widziałem na żywo (na campingach lub w serwisie u Andrewa1)...

 

ale 2003 rok Hymer za 22.000zł to jeszcze nie jest tragedia.. jakby stała za 15.000zł to okazja na całego. Wiem, że w Niemczech  pewnie się takiej przyczepy i za 25.000zł nie kupi, ale co poradzić. Życzę, aby to była dobra cena a nie typowa Polska okazja. Szerokości

 

- a wynegocjowałeś ten bagażnik rowerowy co go ktoś wyszabrował ?

Edytowane przez maarec (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okazji.

Sam uczestniczyłem w sytuacji gdzie nowe przyczepy (3 sztuki) były w ofercie o ponad tysiąc Euro taniej poniżej

dolnego pułapu marży dealerskiej. Czyli sprzedaż ze stratą dla oferenta.

Takiej ceny nie było nawet w Germanii na wyprzedażach.

Tyle tylko ,że trochę inna skala cenowa .

 

Co do farta - rzeczywiście - kiełbasa i okazje na drzewach raczej nie rosną. ;-)

 

Tak czy siak - brawo za refleks.

ps. maarec - jak tam emocje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do okazji.

Sam uczestniczyłem w sytuacji gdzie nowe przyczepy (3 sztuki) były w ofercie o ponad tysiąc Euro taniej poniżej

dolnego pułapu marży dealerskiej. Czyli sprzedaż ze stratą dla oferenta.

Takiej ceny nie było nawet w Germanii na wyprzedażach.

Tyle tylko ,że trochę inna skala cenowa .

 

Co do farta - rzeczywiście - kiełbasa i okazje na drzewach raczej nie rosną. ;-)

 

Tak czy siak - brawo za refleks.

ps. maarec - jak tam emocje ?

nuda, jazda bez zmian, paliwa chwilowo mniej łyka. Reszta na blogu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. ja też nie wierzę w okazje, za wiele ich już widziałem na żywo (na campingach lub w serwisie u Andrewa1)...

Co do farta - rzeczywiście - kiełbasa i okazje na drzewach raczej nie rosną. ;-)

 

Dokładnie.

Sytuacja "okazji cenowych", wynikających wiadomo z czego (jak najtaniej kupić, niedostatki - na ogół poważne, prowizorycznie załatać i drogo sprzedać), dotyczy większości przyczep oferowanych na naszym rynku, a sprowadzonych na handel. Często celowo trzyma się je nawet przez 6 m-cy, zarejestrowane na bliską rodzinę lub znajomych z wiadomych względów.

To wszystko wynika po części z oczekiwań samego rynku, a to z kolei jest wynikiem niewiedzy potencjalnych klientów, którzy obserwując rynek, bombardowani są przez handlarzy ofertami niskich cen. Stwarza to u zainteresowanych fałszywy obraz realnej wartości przyczep, po prostu myślą, że zakup dobrej przyczepy, to wydatek rzędu kilku tysięcy zł, a za kilkanaście, to już full wypas oraz stan i rocznik na maksa. Rynek "zdemoralizowały" zwłaszcza "angielki", które w standardzie bywają bardzo dobrze wyposażone i nieźle wyglądają. Niestety, tylko na pozór, ponieważ ponad 90 % ofert można śmiało określić, jako "zgniłki".  W ten sposób koło się zamyka. Taka sytuacja będzie trwać do chwili, kiedy w którymś momencie, świadomość kupujących nie zostanie sprowadzona do rzeczywistości - zrozumienia przez nich, że odpowiednio dobrze utrzymana przyczepa musi kosztować również odpowiednie do stanu (oraz wyposażenia) pieniądze.

Omawiana w temacie przyczepa (model / rocznik) w nienagannym stanie, powinna w Polsce kosztować ok. 30- 36 tys. + koszt sprowadzenia x zł. (w tym przypadku przyczepka sprowadzona z Belgii) + sensowna prowizja.

Wystarczy porównać oferty takich przyczep poza Polską, dodać koszty, o których wspominam i otrzymamy realną cenę przyczepy w nienagannym stanie, nierzadko ze świadectwem badań stanu technicznego i szczelności, a nawet gwarancją i wszystko w/g określonego standardu (np. Bovag, jeśli sprowadzamy z NL). Gdyby wspomniana przyczepka była wystawiona nie za 22, ale za ok. 31 - 38 tys, to oferta nie budziła by u mnie wątpliwości, ale z dwóch przykładowych ogłoszeń wyraźnie wynika, że sprzedający po prostu dopłacają do tych przyczep (co jest przynajmniej dziwne) lub kupili je pierwotnie - przepraszam za określenie - od idiotów sprzedających za pół darmo, bo zakładam wiarygodność opisów i znakomity stan tych przyczep od nowości.

http://otomoto.pl/oferta/hymer-eriba-nova-491-hymer-eriba-nova-491-2003r-przedsionek-1300-dmc-ID6ymP5r.html

http://otomoto.pl/oferta/hymer-eriba-491a-nova-przyczepa-campingowa-ID6y7eBZ.html

 

Dla porównania kilka podobnych ofert zagranicznych:

http://www.kscaravans.nl/eriba-nova-490-2004/

http://www.caravanstallingdrenthe.nl/occasions/eriba-nova-491

http://www.ebay.de/itm/Gepflegter-4-persons-reise-wohnwagen-Hymer-Eriba-Nova-491-Quer-Bett-Ez-2003-/111658645872?nma=true&si=5IkJXsOULP%252F9a9w%252Bq6PE8bRs7hI%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

http://www.ebay.de/itm/Wohnwagen-Hymer-Eriba-Nova-491-Omnistor-Markise-Warmwasser-sehr-gepflegt-/271945520292?nma=true&si=5IkJXsOULP%252F9a9w%252Bq6PE8bRs7hI%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

https://www.hymer.com/de/service-und-zubehoer/gebrauchtfahrzeuge.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.