Skocz do zawartości

Pompa ciepła jako ogrzewanie domu


COLLINS18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 223
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trzeba podziękować unii za cudowne pomysły i przepisy które musimy stosować. A jak chcemy po swojemu to rodacy doniosą i będzie kara.

@maarec to nie państwo jest w ruinie tylko unia nas rujnuje.... PSG obowiązują wytyczne. Jak je realizuje skrupulatnie to masz gaz za 3 lata od złożenia wniosku. Tak to wygląda. Zapewniam że w ich interesie jest abyśmy się wszyscy podłączyli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Commander napisał:

Trzeba podziękować unii za cudowne pomysły i przepisy które musimy stosować. A jak chcemy po swojemu to rodacy doniosą i będzie kara.

@maarec to nie państwo jest w ruinie tylko unia nas rujnuje.... PSG obowiązują wytyczne. Jak je realizuje skrupulatnie to masz gaz za 3 lata od złożenia wniosku. Tak to wygląda. Zapewniam że w ich interesie jest abyśmy się wszyscy podłączyli....

Czytałem,  że nie podłączają bo nie ma środków, wszystko co zaplanowali na inwestycje wydali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jacek00 napisał:

Nie ma problemu, bo nie podłączają żadnych nowych instalacji. Ponoć do końca 2023 roku... 

Masz rację, ale o tym było wiadomo już od 2 lat i nie ma to nic wspólnego z obecną sytuacją -  takie miałem info od deweloperów i inwestorów ( oczywiście Wrocław i okolice).

39 minut temu, Commander napisał:

Trzeba podziękować unii za cudowne pomysły i przepisy które musimy stosować. A jak chcemy po swojemu to rodacy doniosą i będzie kara.

@maarec to nie państwo jest w ruinie tylko unia nas rujnuje.... PSG obowiązują wytyczne. Jak je realizuje skrupulatnie to masz gaz za 3 lata od złożenia wniosku. Tak to wygląda. Zapewniam że w ich interesie jest abyśmy się wszyscy podłączyli....

Wyłącz telewizor lub chociaż zmień kanał. Nie zaklinajmy rzeczywistości, nie zwalajmy na sąsiada (-ów) i UE -  takiego mamy gospodarza jakiego sobie wybraliśmy. Wystarczy stanąć z boku i obiektywnie popatrzeć na ten cały burdel. Widać co raz wyraźniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w zeszłym roku chciałem zutylizować kilkaset sosen samosiejek i rozliczyć usługę mulczowania za drewno, to nikt nie chciał. Obecnie bez problemu 300 zł za 1 kubik mogę dostać z pocałowaniem ręki, tylko każdy chce wiedzieć które drzewa można wycinać :lol:

 

Worków ze zrębkami nawet nie zdążyłem na olxa wystawić bo już się znalazł chętny :) Na działce póki co muszę zdążyć do zimy z ustawieniem wiaty na przyczepę, to mi 8 paneli na jej dach wejdzie, więc kolejne 3,6 KW zacznie produkcje. Coś w końcu ultraheat w przyczepie musi zasilić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2022 o 09:10, jacek00 napisał:
W dniu 16.09.2022 o 22:59, filipert napisał:
Nie rozumiem :niewiem:
Jaka podwyżka???
Mowa jest o zamrożeniu cen do limitu 2000kWh, potem ceny rynkowe. Dla mnie oznacza to, że za 2000kWh zapłacę 24gr a za nadwyżkę 29gr za kWh.
Tak to rozumiem, jest inaczej?

A ile płacisz teraz jako konsument i ile teraz wynosi cena rynkowa?

tak jak zacytowałeś, cena rynkowa u mnie 20% w górę.

Widzę, że sporo osób myli prąd domowy z przemysłowym w cennikach, ale najgorsze, że mylą to dziennikarze a może celowo komuś zależy na sianiu paniki jak z cukrem ?

W Polsce nie jest źle, ale współczuję rejonom Europy, gdzie dawno nakazano obywatelom usunięcie piecu i kominków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, maarec napisał:

Czytałem,  że nie podłączają bo nie ma środków, wszystko co zaplanowali na inwestycje wydali.

Marek zgadza się , tylko jaka jest tego przyczyna.

10 godzin temu, BIGL napisał:

Wyłącz telewizor lub chociaż zmień kanał. Nie zaklinajmy rzeczywistości, nie zwalajmy na sąsiada (-ów) i UE -  takiego mamy gospodarza jakiego sobie wybraliśmy. Wystarczy stanąć z boku i obiektywnie popatrzeć na ten cały burdel. Widać co raz wyraźniej ...

Kolego, zajmuję się tym zawodowo, więc daruj sobie takie komentarze z telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, filipert napisał:

W Polsce nie jest źle, ale współczuję rejonom Europy, gdzie dawno nakazano obywatelom usunięcie piecu i kominków

No i bardzo dobrze że zakazano. U nas powinni też zakazać, aby nie smrodzić i nie truć.  Tylko każdy rządzący od dziesiątek lat ma jaja bardzo małe albo jeszcze mniejsze. I opcja nie jest ważna. Wszystko do czego można coś wrzucić i spalić powinno być w domach zakazane. Naturalnie pozwalamy mieć kominki opalane suchym drewnem, ale jak puścisz syfem z komina to jest 10-20 tysiaków mandatu.  Oczywiście węgiel wydobywać jeszcze kilkanaście lat ale tylko do elektrociepłowni i elektrowni. 

Gaz lub prąd dochodzi do 100% gospodarstw domowych. A że prądem drożej? Z pieniędzy zaoszczędzonych na leczeniu chorych od smogu można dotować faktycznie potrzebujących. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mandrol napisał:

@filipert, co to za ZE ze stawkami 24gr/kWh?

ENEA

Wklejałem cenniki kilka stron wcześniej.

To cena "nocna"

5 godzin temu, Cathay napisał:

U nas powinni też zakazać, aby nie smrodzić i nie truć.  Tylko każdy rządzący od dziesiątek lat ma jaja bardzo małe albo jeszcze mniejsze. I opcja nie jest ważna. Wszystko do czego można coś wrzucić i spalić powinno być w domach zakazane. Naturalnie pozwalamy mieć kominki opalane suchym drewnem, ale jak puścisz syfem z komina to jest 10-20 tysiaków mandatu.  Oczywiście węgiel wydobywać jeszcze kilkanaście lat ale tylko do elektrociepłowni i elektrowni. 

Gaz lub prąd dochodzi do 100% gospodarstw domowych

Fajnie jak dochodzi.

Teraz wyobraź sobie styczeń, minus 15 C i zerwane linie energetyczne.

Albo scenariusz z działaniami wojennymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filipert napisał:

Fajnie jak dochodzi.

Teraz wyobraź sobie styczeń, minus 15 C i zerwane linie energetyczne.

Albo scenariusz z działaniami wojennymi...

Uważam że jak masz ważne rzeczy na prąd, to musisz mieć jakaś alternatywę. Ja swoim klientom zawsze mówię, jeżeli traktujecie ogrzewanie elektryczne jako główne to należy zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy... do pieca gazowego wystarczy dobry akumulator z przetwornicą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Misio napisał:

Uważam że jak masz ważne rzeczy na prąd, to musisz mieć jakaś alternatywę. Ja swoim klientom zawsze mówię, jeżeli traktujecie ogrzewanie elektryczne jako główne to należy zaopatrzyć się w agregat prądotwórczy..

Tak by było najlepiej, ale praktyka jest zupełnie inna. Przepisy musiały by nakazywać kupno pompy ciepła w komplecie z agregatem :lol:

To tak jak z emeryturą, część ludzi zabezpiecza coś tam na starość, ale większość liczy na funkcje opiekuńcze Państwa.

Ja jednak wolę kominek w którym mogę spalić w ostateczności okoliczne drzewa, meble, książki... wiem, że to wizja jak z katastroficznych filmów, ale daleko na wschód nie trzeba patrzeć.

Wracając do wątku, mam nadzieję, że jeśli te zawirowania na świecie z cenami i zasobami energii nie są czysto spekulacyjne, to ochłodzi to głowy rządzących i odpuszczą ekologiczne utopie, w których topią nas od dawna, a pompa ciepła będzie wyznacznikiem po prostu oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@filipert

Tak jak Misio piszę agregaty, akumulatory, a jak żal kasy na zabezpieczenie w formie technicznej, to barchanowe gacie i trzy kołdry, tak aby jedną czy dwie zimne nocki przetrwać. 

I nie ma żadnego problemu. A jeśli ktoś będzie głupi i się nie zabezpieczy w żaden sposób i w minus 15 pójdzie nago pod kocyk to zamarznie, co pewnie wielką strata dla narodu, a szczególnie jego mądrości nie będzie.

Pomyśl tez o mieszkańcach bloków. Oni przy braku prądu nie mają absolutnie żadnej alternatywy po za barchanami i kołdrami. Grzejniki zimne, klima (funkcja grzania) nie działa, farelki nie działają, kominka nie ma, nawet zabójczego grzania kuchenka gazową nie ma, bo jest płyta elektryczna. Nawet agregatu nie włączą. 

Minister Bieńskowska została medialnie zlinczowana bo ośmieliła się powiedzieć prawdę kilka lat temu. Ale niestety "taki mamy klimat". Bywa że słupy się obalaą, że liny się zerwą, a wówczas należy to przetrzymać pomagając sobie wzajemnie. 

Nic nie upoważnia nas do pieprzenia jak ten mały kretyn że palić można wszystkim. Od 33 lat ten kraj sukcesywnie oczyszczamy, filtry, zabezpieczenia, oczyszczalnie i inne cuda, a ten baran chce to w jedną zimę rozwalić,  tylko po to by jego wyborcom tyłki nie zmarzły. To jest chore.

A może jak będziemy mieli po 19 stopni warto pomyśleć o Ukraińcach którzy nie mają prądu czwarty tydzień, albo siedzą w okopach?

 

Edytowane przez Cathay (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku sytuacjach ja agregat prądotwórczy odpaliłem na balkonie :lol:(czy to u siebie czy u klienta)

Nawet raz z kilkoma sąsiadami podzieliłem się "prądem"...przedłużaczem po balkonach...jak była groźba że nas odetną od prądu na dwie doby bo jakaś awaria w transformatorowni na całe osiedle...na szczęście było to w lato i za parę godzin wróciło zasilanie...

 

Dodam - nie neguję kominków, ale palić suchym, dobrym drewnem...

Jak i to że czasem ekolodzy przesadzają...szczególnie w stosunku do samochodów...

53 minuty temu, filipert napisał:

Tak by było najlepiej, ale praktyka jest zupełnie inna. Przepisy musiały by nakazywać kupno pompy ciepła w komplecie z agregatem :lol:

Po co przepis...raz zmarznie, to zaraz kupi...i o nim zapomni, a jak będzie trzeba uruchomić to wówczas agregat nie wystartuje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.