Skocz do zawartości

Lampa zewnętrzna przedsionkowa.


kit

Rekomendowane odpowiedzi

No i czas na nocne testy ... cel osiągnięty :]  dużo więcej światła, bardziej równomiernego i o jaśniejszej barwie :swieca:  Stara żarówka 40W a teraz 60cm paska to nawet 5W nie będzie :D

 

Przed;

post-1137-0-18942100-1397850602_thumb.jpg

 

Po;

post-1137-0-44736200-1397850638_thumb.jpg

 

 

No to kolejny temat załatwiony ... czas brać się za następne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ma sensu już kombinować z taśmami w tej lampce - sam o tym myślałem. W Castoramie/LeroyMerlin na dziale żarówki jest tona żarówek led w oprawach 12V dużej mocy, które można umocować w tej oprawce kierując snop światła bardziej w dół.Dołączona grafikaTak na szybko zrobiłem to u mnie. Czy to wystarczy jeszcze nie wiem. Żarówka 12V 5W lumenów miała dużo i wziąłem o najszerszym kącie świecenia.

Żarówka daje radę.

 

post-373-1404590962,18_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w naszym knausie zapodalem zamiast 12w/12V taśmę żelową LED 6W/m zmieściło sie tyle że mam moc całej lampy 9W czyli jak 60W żarowe. Rewelacja. Przykleilem do płyty PCV dociętej do kształtu lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą ledy w całej przyczepce a więc i w oświetleniu zewnętrznym, tylko czasu brakuje na to aby to zrobić  :oslabiony:

@TOM3653

Mamy ledy w całej przyczepie wewnątrz + na zewnątrz  post # 67 <  polecamy, super sprawa

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TOM3653

Mamy ledy w całej przyczepie wewnątrz + na zewnątrz  post # 67 <  polecamy, super sprawa

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

 

Ja mam fabryczne jarzeniówki na 12V, więc nie ma dramatu, ale w lampie nad kuchnią, juz od oku są dwa paski ledów, a w tym sezonie zrobiłem coś w rodzaju ledowej lampki do czytania - pasek ledów na poduszkami. Przy postoju w trasie - bezcenne, pobór raptem 2, może 3 waty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam! Z racji tego, że powoli trzeba się szykować do sezonu, mam pytanie odnośnie mojej lampki post-17483-0-56262500-1460656188_thumb.jpeg

 

Lampka bardzo słabo świeci, a na ruch reaguje dopiero jak się pod nią stanie.

Czy wystarczy ją tylko umyć?

Jak ściągnąć ochronę lampki? Podważyć śrubokrętem?

A co z tym czujnikiem? Ma ktoś?

:)

(Podobnego tematu nie znalazłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągnąć ochronę lampki? Podważyć śrubokrętem?

 

 

da radę ręką zdjąć - ma zaczepy "za zewnątrz" więc trzeba ścisnąć klosz żeby z nich zwolnić - dwa na górze i na dole tak samo 

umyć nie zaszkodzi ale cudów się nie spodziewaj - zżółkły plastik zjada połowę światła 

sam czujnik można kupić oddzielnie jako część np w KENA - ceny nie znam bo mnie nie interesowało to - zamiast tego zrobiłem sobie tam gniazdko do podłączenia oświetlenia dodatkowego , w KENA możesz też kupić nową lampkę bez czujnika (ok 70 zł )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O :) widzę że podpięto tutaj :)

Ja bym nie chciał kupować, chciałbym jakos odnowić tak aby było lepsze światło i żeby czujnik działał :)

Ten czujnik to dobra sposób na spłoszenie złodzieja :) niestety w poprzednim sezonie mnie okradli. Buty, latarka, kurtka, spodnie, bluza, radio i patelnie :/ dziwny ten złodziej. Nigdy cos takiego mnie sie nie przydarzyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem taki czujnik , czyściłem zewnątrz i wewnątrz morze tyci lepiej ale  bez szału, łapał dalej jak podchodziło się bardzo blisko dopiero zakup nowego czujnika na alledrogo koszt około 25zł podobnych rozmiarów dała rewelacyjny aż za dobry efekt a klosz lampy z zewnętrznej strony poleruj najpierw papier ścierny wodny  do lakierów samochodowych oczywiście po kolei ziarnistością i polerka pastą Tempo i masz nowy klosz tylko nie przegrzej podczas polerowania tworzywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.