Skocz do zawartości

Lampa zewnętrzna przedsionkowa.


kit

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w moim ponad 30 letnim dinozaurze był już stabilizowany (tyle że słabizna 80w) to pewnie u Ciebie też można.

Zapnij kawalek paska albo byle żarówkę led w dowolnym miejscu zasilanym 12v i zobacz czy nie mrugają i masz odpowiedź na 100%

Spoko Ledami nic nie uwalisz nawet jak odwrotnie podepniesz ani im ani zasilaczowi nic się nie stanie tyle że nie zaświecą :)

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oczywiście to najszybsze, najprostsze rozwiązanie i się sprawdza :ok: Warto spróbować bo może Tobie wystarczy i nie będzie potrzeby dalszych kombinacji  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż wezmę i wkręcę taką żarówkę, bo na razie i tak nic innego i nie wykombinuje.

Jak będę zakładał ledy w przyczepie to przerobię tą lampkę tak jak Ty to zrobiłeś :ok:

Chętnie pomogę jak spotkamy się w Imieliniu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to najszybsze, najprostsze rozwiązanie i się sprawdza :ok: Warto spróbować bo może Tobie wystarczy i nie będzie potrzeby dalszych kombinacji  ;)

 

Żarówka LED na pewno będzie świecić lepiej niż ta którą mam, się zobaczy :]

Chętnie pomogę jak spotkamy się w Imieliniu !

To super bo z elektryki jestem noga :oslabiony:

Mam jeszcze gniazdko dodatkowe do podłączenia i pytanie, prąd do niego mogą podłączać z dowolnego żródła

np. lampka nocna czy kabel musi być podłączony gdzieś do skrzynki z bezpiecznikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka LED na pewno będzie świecić lepiej niż ta którą mam, się zobaczy :]

 

Tomek, przypuszczam, że w tym konkretnym przypadku jednak nie :nono:

Mam jeszcze gniazdko dodatkowe do podłączenia i pytanie, prąd do niego mogą podłączać z dowolnego żródła

np. lampka nocna czy kabel musi być podłączony gdzieś do skrzynki z bezpiecznikami?

 

Zależy, czy przeznaczeniem tych gniazdek będzie pobór większych mocy (w takim przypadku osobne podłączenie)

Ogólnie, jeśli przewody do gniazdka lampki nie są zbyt małej średnicy, to prawidłowo wykonując to połączenie powinno być wszystko OK. W przypadku przeciążenia zadziała główne zabezpieczenie przyczepy.

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, przypuszczam, że w tym konkretnym przypadku jednak nie :nono:

Jak to nie :look:  jak ja żarówkę już kupiłem  :pad: 

Zależy, czy przeznaczeniem tych gniazdek będzie pobór większych mocy (w takim przypadku osobne podłączenie)

Ogólnie, jeśli przewody do gniazdka lampki nie są zbyt małej średnicy, to prawidłowo wykonując to połączenie powinno być wszystko OK. W przypadku przeciążenia zadziała główne zabezpieczenie przyczepy.

Gniazdko raczej pod ładowanie komórek lub pod laptopa, pod farelki lub czajnik to będą te oryginalne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.