Skocz do zawartości

Lampa zewnętrzna przedsionkowa.


kit

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,Można wklejać taśmy ledowe lecz ja zastosowałem żarówkę ledową zakupioną dawno w castoramie (takie same mam w lampie wiszącej jak i pozostalych lampkach )kożystam z nich przy czytaniu (jedna wystarczy) żarówki mają moc 2W takie znalazłem najmocniejsze i wystarczają ,jak wychodzę z przyczepy nocą a nie ma przedsionka naprawdę sporo widać jak jest przedsionek to przy tej lampce 2W można posiedzieć i pogadać:pub: .Taśma przyda się w łazięce tam są 4 żarówki po 10 W czyli 40W ,po wymianie całe oświetlenie w przyczepie nie bedzie brało wiecej jak 20W , co do mocy w pierwszym roku zainstalowałem solar 50W wystarczał jak nie bylo TV w drugim roku zamocowałem nastepny solar 50W jak się pokazał dekoder zaczęlo brakować ,teraz na forum znalazłem ofertę 90W za 500 zl jest super tanio więc pomyslę o jeszcze jednym solarze ,generalnie 100W wystarcza jak jest słonecznie lecz gdy są chmurki jest malo(dla niewtajemniczonych wszystko na 12V)

 

ale jak zrobiłeś że lampa na 220V świeci przy zasilaniu z aku ?

pozostaje kwestia ceny, żarówki led są drogie, taśma led kosztuje dziś poniżej 100zł/5m a tymi 5m można obskoczyć całą przyczepę

Edytowane przez konrad_b (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

praktycznie w większości przyczep jest transformator do zmiany napięcia na 12V mozna to wykożystać i zamontować choćby mały żelowy tylko do oswietlenia (plus prostownik do ładowania ) Ponieważ nigdy nie korzystam z 220 V zamieniłem instalacje 220 na 12V -TV ,dekoder ,pompki ,oswietlenie ,radio samochodowe w przyczepie ,a jak mam potrzebę (wyjatkowa jakąś) to korzystam z przetwornicy na 220 V .mam zamontowany w schowku na butle aku 100AH ,do gniazdka z boku przyczepy (kiedyś 220V) podłączam przedłużacz z cęgami (jak w prostowniku)i do aku w samochodzie jak jest potrzeba można odpalić i podładowac oba aku ,teraz obmyślam nad miejscem na drugi aku w przyczepie bo kupiłem ponton z silnikiem elektrycznym .A KIEDYŚ WYSTARCZAŁ NAMIOT OBECNA MAŁŻONKA I TOSZKĘ CISZY !!!!

Edytowane przez r_apa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na "żarówki" LED-owe typu COB (chip on board). To jest dopiero alternatywa. Przykład 1 Przykład 2 W Obi i Leroy Merlin są gotowe oprawy sufitowe z tymi ledami na 230V (przeróbka pewnie no problem), bardziej i mniej wpuszczane, ze światłem zimnym i ciepłym. Skolko ugodno. Faktycznie świeci to co prawda światłem rozproszonym, ale tak silnym, że trudno w nie gapić się dłużej niż kilka sekund. Czad. Oczywiście dostępne są wersje samych żarówek na 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Niezintegrowana typowa lampa cofania z żarówką 21 W sprzężona z czujką ruchu. Duży obszar przed przyczepą oświetlony mocnym światłem.

 

 

Ten post zawierał zdjęcia lub inne załączniki, które zostały utracone w wyniku awarii technicznej.

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Niezintegrowana typowa lampa cofania z żarówką 21 W sprzężona z czujką ruchu. Duży obszar przed przyczepą oświetlony mocnym światłem.

 

zależy co chcesz usłyszeć... tak szczerze - świeci to pewnie ładnie, ale zużywa dużo prądu - jakby czujnik był mniejszy a zamiast tej lampki coś małego led mogło by być całkiem spoko, a tak - dla mnie wygląda to jak na budce wartownika..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim rozwiązaniu? Niezintegrowana typowa lampa cofania z żarówką 21 W sprzężona z czujką ruchu.

 

A podczas jazdy nie roztrzepuje Ci się to na naszych "gładkich" drogach :hmm: Bo chyba nie demontujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Co myślicie o takim rozwiązaniu? Niezintegrowana typowa lampa cofania z żarówką 21 W sprzężona z czujką ruchu...

 

- w moim "szato" zewnętrzna lampka wyposażona jest standardowo w czujnik PIR (passive infrared). Jeden zgrabny mały klosik (nie mylić ze Stanisławem Mikulskim w dzieciństwie). Przełącznik pozwala włączyć lampkę na stałe lub w tryb czuwania. Wykrywa ruch i samą obecność "obcego organizmu". Cool patent.

 

BTW - można samodzielnie doposażyć zewnętrzną lampkę w czujnik PIR. Bardzo zgrabny, mały CZUJNIK Panasonica. Maarec > czujniki pobierają b. mały prąd w stanie czuwania. Ułamek mA. Może kilka.

Edytowane przez mot (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasjonat patent całkiem niezły ale dla mnie zbytnio odstający bajer łatwy do uszkodzenia a pozatym prądochłonny :oslabiony:

 

 

Mot możesz zapodać fotke tej swojej lampki z wbudowana czujką? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem energochłonności w lampie od Pasjonata można rozwiązać, stosując zamienniki ledowe, tradycyjnych żarówek z włóknem wolframowym:

 

http://allegro.pl/zarowka-led-ba15s-19-led-p21w-biala-barwa-katowice-i2196486098.html

 

 

lub jeszcze nowsza generacja z diodami o większej mocy świetlnej:

 

http://allegro.pl/zarowka-led-ba15s-p21w-5050-smd-9-led-biala-barwa-i2196486986.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy co chcesz usłyszeć... tak szczerze - świeci to pewnie ładnie, ale zużywa dużo prądu - jakby czujnik był mniejszy a zamiast tej lampki coś małego led mogło by być całkiem spoko, a tak - dla mnie wygląda to jak na budce wartownika..

 

To rozwiązanie "wędruje" z przyczepy na przyczepę. 3 moje poprzedniczki go miały a kiedy powstało to o ledach można było tylko marzyć, teraz jest na aktualnej przyczepie bez krztyny wstydu :) . Twierdzenie że wygląda na sprzęt z "budki wartownika" jest bardzo trafne. To jest jedna z 2 wad mojego rozwiązania. Nieco szpecące ale niezmiernie skuteczne. Drugą wadą jaką ma, to sama lokalizacja. Zamontowałem za blisko drzwi i wszystkie nocne robale zlatują się do tego i przy otwieraniu drzwi trzeba się nagimnastykować by nic nie wleciało do środka.

Oświetla mi duży obszar przed przyczepą co dla mnie jest bardzo ważne bo sięga światło na pomost gdzie codziennie wyładowuje się z łodzi po wieczornych połowach. Wszędzie mam ledy , nawet w lampach zewnętrznych (obrysy ,pozycje. stop, kierunki i cała reszta wewnątrz.

Te 21W nie robi dla mojego aku żadnego problemu.Nie raz celowo przełączam na tryb stałego świecenia by w ten sposób szybciej rozładować aku przed ponownym ładowaniem a i tak trwa to b.długo. Żaden ledowy odpowiednik nie zapewni mi tak długiego słupa światła.

Wewnątrz mam przełącznik na tryb czuwania oraz stałego świecenia. Na trybie czuwania kiedy zareaguje to przy przełączniku świeci dodatkowo migająca dioda oraz opcjonalnie poburkuje cicho buzer informując mnie że zostało wzbudzone światło. To na wypadek zaparowanych okien lub spuszczonych rolet.

Nie demontuje tego do jazdy . Nie miałem z tym problemów. Mocowanie i regulacja na "stawach" jest bardzo sztywna a jeszcze nie zdarzyło mi się tym zahaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam bo wczoraj zamontowałem moją samoróbkę :-]

 

oczywiście wykorzystałem taśmy LED które mi zostały, przykleiłem je do kawałka twardego plastiku (wycięte z pojemnika po płynie do spryskiwaczy :-])

 

"płytkę" wpasowałem mniej więcej w klosz

 

Zdj%25C4%2599cie0127.jpg

 

wykręciłem oryginaną żarówkę na 220V, ale zostawiłem całe bebechy, więc powrót do oryginału jest możliwy

przepiąłem tylko przewody pod zlewozmywakiem z 220V na 12V - wykorzystałem oryginalne przewody plus włącznik

 

z bliska widać diody :no:

 

Zdj%25C4%2599cie0129.jpg

 

wydaje mi się że świeci podobnie jak na 220V, może bardziej w poziomie

 

Zdj%25C4%2599cie0131.jpg

 

koszt ... tyle co 15x5cm=75cm taśmy i trochę cyny ;)

:ok:

 

 

testy terenowe miały być w weekend ale chyba nie będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykleiłem je do kawałka twardego plastiku (wycięte z pojemnika po płynie do spryskiwaczy :-])

Konrad, czym przykleiłeś (jaki klej) te paski?

Zbiorniczki na płyn zazwyczaj są z polietylenu, a do tego kleje zazwyczaj nie chcą łapać (ze znanych mi: poxilina, kropelka, silikon zdaje się też nie łapie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, czym przykleiłeś (jaki klej) te paski?

Zbiorniczki na płyn zazwyczaj są z polietylenu, a do tego kleje zazwyczaj nie chcą łapać (ze znanych mi: poxilina, kropelka, silikon zdaje się też nie łapie)

 

taśmy LED mają taśme dwustronną 3M i na niej się trzymało, zobaczymy jak po sezonie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzewam bo wczoraj zamontowałem moją samoróbkę :-]

 

oczywiście wykorzystałem taśmy LED które mi zostały, przykleiłem je do kawałka twardego plastiku (wycięte z pojemnika po płynie do spryskiwaczy :-])

 

"płytkę" wpasowałem mniej więcej w klosz

 

 

koszt ... tyle co 15x5cm=75cm taśmy i trochę cyny ;)

:ok:

 

 

Że sam na to nie wpadłem :), odp taśma wala się po domu, płytkę też mam z czego zrobić, a 12V już do lampki dociągnąłem dawno temu.

Pora lutownicy poszukać :D

 

Dzieki za inspirację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.