Skocz do zawartości

Poszukiwania godnego następcy....


Yakuza1987

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tyle ze idąc tym tropem to boiler gazowy na ciepłą wodę mógłbyć zamontowany od nowości czyli powiedzmy w 2000 roku kiedy przyczepa była nowa i kosztowala 100000... no ale mniejsza o to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-lmc-540-knaus-hobby-burstner-dethleffs-tec-CID5-IDezS8H.html#916537cfad

 

Powyzsza przyczepa w ogloszeniu tego sprzedawcy do listopada 2015  nalezala do mojej corki. Moja corka byla jej posiadaczem lacznie 5 lat i 8 miesiecy. Od dwoch lat zameldowana w Polsce wczesniej miala ja zameldowana na niemieckich numerach. Jezeli pan "handlarz" jej "nie uszkodzil" to byla IDEALNA. Miala nowe opony, hamulce, zaczep, (nowy bojler ktory kupilem dla corki), akumulator Bannera 95Ah 4 miesiace, komplet dokumentow, alarm, butle gazowa, reduktor skandynawski w zestawie, stopien wejsciowy, kabel przylaczeniowy, przedsionek - i byla bez najlmniejszych uszkodzen i zaciekow. Ta przyczepa byla wczesniej na niemieckich numerach do 100km/h dopuszczona. Jej masa wlasna (MW) wynosila 1085 kg ale w rzeczywistosci miala MW- 1125 kg.

 

To tak na marginesie twoich poszukiwań. :]

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Jednak cena już trochę za wysoka - szczególnie jak się zaczynało od 15 000 :) Po drugie nie wiem czy mój samochód pociągnie taką dużą przyczepę (?) - bardziej celuje w długość 400-445. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze idąc tym tropem to boiler gazowy na ciepłą wodę mógłbyć zamontowany od nowości czyli powiedzmy w 2000 roku kiedy przyczepa była nowa i kosztowala 100000... no ale mniejsza o to...

 

przyczepy w rozmiarze jakie szukasz nie kosztowały jako nówki 100.000zł, lecz raczej 60.000-80.000 zł patrząc po cenach dzisiaj, co było 16 lat temu nie wiem. Dzisiaj i w przyczepie za 100.000 jak chcesz bojler gazowy to wyciągasz 1000E i już promocja.. jest!. Niestety ciężko będzie trafić w przyczepie z zachodu bojler gazowy. Co innego w angielkach, których wcale bym nie skreślał, tylko szukania będzie dłuuugo i dokładnie. Tam prawie zawsze masz instalację pod akumulator i jest bojler gazowo elektryczny, który pozwoli na komfortowe umycie się 4 osób po kolei (testowałem). Jest tam jakieś 12-14l wody o temp 75C. Po zmieszaniu z zimną masz dobre 30l wody do mycia... i w trakcie cały czas solidnie się grzeje ( na gazie wiele szybciej). Marzy mi się taki bojler i nie wiem czy nie kupię używki (ostatnio sprawny poszedł okazyjnie za 700zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  :) Po drugie nie wiem czy mój samochód pociągnie taką dużą przyczepę (?) - bardziej celuje w długość 400-445. 

półtorej tony możesz targać na haczyku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powinieneś sam sprawdzić...

Masz to w papierach auta.

Z moich danych wynika że DMC auta to 2090 kg

Więc przyczepa 1400kg daje DMC zestawu 3490kg

Trzeba sprawdzić też pozycje DMC zestawu - chyba F3 jak dobrze pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj tak na marginesie to bardziej chodziło mi o to czy moje auto nie będzie się nadmiernie męczyć (czy nie będzie ponad jego sily) przy ciągnięcia takiej czepki

 

da sobie radę do realnej masy 1500kg. Spalanie będzie od 12 do 16 litrów gazu. Sprawdź dokładnie masy w DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz już nie chodzi o spalanie tylko o samo auto. Mój Roller nie waży tony i w sumie jak z nim jadę to można powiedzieć nie czuje ze coś mam na haku (przy jednostajnie jezdzie). Także dzięki za pomoc i szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.