Skocz do zawartości

Poszycie "rybia łuska" czy ktoś szpachlował / malował?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Chcę zamontować drzwi z przyczepy do kampera, problem polega na tym, że kamper ma gładkie poszycie a drzwi są w "rybią łuskę". Przed kupnem tych drzwi radziłem się znajomego lakiernika czy można je wyrównać szpachlą i pomalować - powiedział, że nie ma problemu. 
Kupiłem drzwi i teraz są "schody" lakiernik twierdzi, że nie da gwarancji na wykonaną pracę, podobno szpachla może odpaść od tej aluminiowej blachy.

Czy ktoś z kolegów może szpachlował i malował blachę aluminiową tak zwaną "rybią łuskę"?

Potrzebuję porady jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że bez szans. Nawet jeśli jakoś to początkowo będzie się to trzymało blachy to w trakcie użytkowania zacznie pękać i odpadnie, drzwi dość mocno pracują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że bez szans. Nawet jeśli jakoś to początkowo będzie się to trzymało blachy to w trakcie użytkowania zacznie pękać i odpadnie, drzwi dość mocno pracują.

 

u nas nie dadzą rady ?  :hmm:

[+18]

 

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zdjąć aluminiowe ramki drzwi ale nie schodzą, są mocno wciśnięte i dodatkowo wklejone jakimś klejem, można je zdjąć ale nie będą się już nadawały do ponownego użycia. Bez zdjęcia ramek wymiana na gładką blachę jest niemożliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A może nie zdejmować ramki ani blachy „łuski”

tyko zmatować i przykleić na nią blachę aluminiową 0,5mm

i pomalować.

Tyko było by trzeba dokładnie ją dociąć do kształtu ramki,

ale nie wiem jakiego kleju można użyć

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje ci jedynie popracować nad zdjęciem ramek.

niestety jak mówisz - są na niezły wcisk i na klej co pewnie utrudni robotę, ale jedynie w ten sposób zmienisz fakturę poszycia tych drzwi.

Amelinum jest dość wdzięcznym materiałem tak ze deformacje nie sa az tak straszne.

Wazne, żebyś się dostał do pierwotnego kształtu blachy jako szablonu.

Szpachlowanie, walcowanie, polerowanie i szlifowanie moim zdaniem się nie uda - szczególnie szlifowanie celem uzyskania pozornej gładkości - zrobisz mnóstwo małych dziurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maras - dzięki za filmik, co prawda chodziło im o odtworzenie wzoru "łuski" ale przecież robili to na poprzednio położonej szpachli - więc chyba można dobrać jakąś odpowiednią szpachlówkę - może coś znajdę, szpachlowanie i lakierowani jest najprostszym rozwiązaniem.

GregorY - zdjęcie ramek, bez ich zniekształcenia, nie jest możliwe więc nie wchodzi to w rachubę. Zastanawiam się nad bardzo ostrym zeszlifowaniem "łuski" właśnie tak aby powstało dużo małych dziurek i położeniu na to cienkiej warstwy laminatu ( mata 150 ). Potem wyrównanie, szpachlowanie i lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam się na laminatach, jeśli chcesz szlifować łuskę to jednak proponuję nakleić po tej operacji blachę, dużo szybciej i mniej pracy. Na rantach blachy zrobisz pachwinę ze szczeliwa i będzie to w miarę dobrze wyglądało. Niestety laminat, jest ciężki w obróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.