Skocz do zawartości

Amortyzatory osi skrętnej


tomekk

Rekomendowane odpowiedzi

zastosowanie amortyzatorów jest bardzo ściśle związanie z zastosowanym w danej cepce typem zawieszenia i z masą danej cepki jak również z zastosowanymi w niej innymi rozwiązaniami. Można oczywiście domontować do osi dodatkowe amortyzatory, ale pewności, że poprawi nam to trakcję nie mamy żadnej.

 

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja akurat będę wymieniał gumy w osi, bo budka już mi konkretnie siadła, a a morki pordzewiałe więc w sumie grzech nie wymienić a tak to cały układ jezdny będzie cacy i mam nadzieję że spokój na następne 15lat... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ironia , masz całkowita racje :ok:

 

Ja eksploatuję już chyba piątą przyczepę , pierwszą bez amortyzatorów i prowadzi się lepiej niż wszystkie poprzednie z amortyzatorami :yay:

 

:banan:

 

Czyli co dołożenie do niej amorków spowodowało by pogorszenie niewiem.gif

 

PS. Czy przypadkiem jedna z tych przyczep nie była zakupiona na jesieni a sprzedana zaraz na wiosnę cfaniaczek.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co dołożenie do niej amorków spowodowało by pogorszenie niewiem.gif

 

Może mieć inne skutki, Jeżeli zawieszenie zostało poliszone do ciężaru budki to należy założyć, że producent przewidział odpowiednie tłumienie drgań, dołożenie amortyzatorów usztywni zawieszenie i w efekcie zmianią sie działające siły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Novicjusz - producent przyczepy to nie producent auta. Zauważ że zabudowę mieszkalną wykonuje zazwyczaj zupełnie inny producent niż podwozie i układ jezdny (obecnie chyba tylko Hobby ma własne ramy). Nie bardzo jestem w stanie uwierzyć że Al-Ko będzie projektować konkretną oś pod przyczepę która np. wyjdzie w 50 egzemplarzach oslabiony.gif u konkretnego producenta...

Zresztą nie bardzo jestem w stanie uwierzyć w to że przyczepa na osi skrętnej z amorkami może się gorzej prowadzić niż ta sama przyczepa bez amorków. Fakt amortyzator w pewnym stopniu usztywnia, ale jednak jego głównym zadaniem jest tłumienie.

 

 

Czy jest na forum ktoś kto po dołożeniu amorków stwierdził że pogorszył układ jezdny przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nadmierna ciekawość nie jest pierwszym stopniem do piekła :bevil:

 

To nie ciekawość - najzwyczajniej jak zawsze jestem cięty na Ciebie zlosnik.gif . Ciężko powiedzieć że eksploatowałem przyczepę jeśli przejechała za mną od handlarza do domu hmm.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Novicjusz - producent przyczepy to nie producent auta. Zauważ że zabudowę mieszkalną wykonuje zazwyczaj zupełnie inny producent niż podwozie i układ jezdny (obecnie chyba tylko Hobby ma własne ramy). Nie bardzo jestem w stanie uwierzyć że Al-Ko będzie projektować konkretną oś pod przyczepę która np. wyjdzie w 50 egzemplarzach oslabiony.gif u konkretnego producenta...

 

 

 

Tomii, masz racje że AL-KO nie będzie projektowało zawieszenia do konkretnego modelu. To producent zabudowy zamówi odpowiednią rame i zawieszenie z bardzo szerokiej gamy dostepnych podwozi.

Ja mam na myśli takie sytuacje, gdzie określone są pewne parametry tłumienia i sama budka ma to wytrzymac. Jeżeli przesadzisz z tłumieniem, to te siły(wygenerowane przez polskie drogi) przeniosą się na nadwozie(konstrukcję budki)

 

a wyjaśni ktoś jak jest faktycznie z tą możliwością sprawdzenia amorków w przyczepie??? :niewiem:

 

 

Kit

Z tego co wiem to w identyczny sposób jak amorki w aucie, ale tu pewności nie mam. :niewiem:

Nie każda stacja ma odpowiednie urządzenie do badania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się , niestety , to nie resor czy sprężyna :oslabiony:

 

 

czyli dobrze słyszałem :-] bo już się bałem że pierdoły pisze a co gorsza że ktoś może to przyjąć za pewną informacje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.