Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

I ja obecnie piszę z Krk-u.

Baśka.

.

 

Wczoraj wjechaliśmy na Zablace, trochę wiało, trochę się wqurzałem bo fajnej miejscówki znaleźć nie mogłem. Przespaliśmy noc "bele jak" a dziś w południe zająłem fajne miejsce w cieniu 70-80%

W planie Cres, może pod koniec tego tygodnia, nawet nie wiem gdzie i jak, ale mi dzikiemu dzikusowi pasuje kemping w Bali, tam nawet psów już nie ma, o szczekaniu doopami nie wspomnę.

.

A tu... siedzę i klepię w klawisze, cisza teraz jest... Owce/barany w oddali drą się B-EeEeEeEeee

Jutro wspinaczkę mam w planie, ale bez roweru jak na Rabie, solo pójdę w górę i foto pstryknę nowym aparatem, test taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 235
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...

Jutro wspinaczkę mam w planie,...

My też jutro zamierzamy atakować Obzovo ... najwyższy szczyt Krk, planujemy podejście od Starej Baski i wyjście ok. 5 rano. Może spotkanie na szczycie? :D już trochę pochodzilismy po górkach za Starą Baska... ale widoki... Cud! Wczoraj cały dzień kajakowaliśny, plaże niedodostepne z lądu bajka, wplynelismy tez do jaskini... kolejny cud!

post-7016-0-29699400-1467790437_thumb.jpg

post-7016-0-93977700-1467790495_thumb.jpg

post-7016-0-10073700-1467790660_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj cały dzień kajakowaliśny, plaże niedodostepne z lądu bajka, wplynelismy tez do jaskini... kolejny cud!

Tylko pozazdrościć takich pustostanów. W okolicach Dole wszystkie takie zatoczki pozajmowane przez nagusów. Co oni tak.... ten tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszej plaży kempingowej też sporo ludzi ale na pewno nie tyle co w Basce ;) nikomu na plecach się nie leży. Ogólnie są 4 plaże przy kempie w tym 1 fkk, 1 dla psiaków. Plaże są piaszczysto - żwirowe i trochę kamieni ale to już dalej od linii brzegowej. Baby i zamki z piachu idzie spokojnie stawiać. Z buta da się dojść jeszcze do kilku innych.Autem za Starą Baska kolejne niezaludnione... Słowem jest w czym wybierać. :)

Po za tym... znowu wiejeeeeee... Bura nad Velebitem zawiewa i do nas. Nad nami błękitne niebo ale Velebit cały w chmurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na naszej plaży kempingowej też sporo ludzi ale na pewno nie tyle co w Basce ;) nikomu na plecach się nie leży. Ogólnie są 4 plaże przy kempie w tym 1 fkk, 1 dla psiaków. Plaże są piaszczysto - żwirowe i trochę kamieni ale to już dalej od linii brzegowej. Baby i zamki z piachu idzie spokojnie stawiać. Z buta da się dojść jeszcze do kilku innych.Autem za Starą Baska kolejne niezaludnione... Słowem jest w czym wybierać. :)

Po za tym... znowu wiejeeeeee... Bura nad Velebitem zawiewa i do nas. Nad nami błękitne niebo ale Velebit cały w chmurach.

No do wiania  trza przywyknąć, ale okolica rekompensuje tą niedogodność.

W której części stoicie? Jak temperatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do wiania trza przywyknąć, ale okolica rekompensuje tą niedogodność.

W której części stoicie? Jak temperatura?

Jednak stanęliśmy na B70, równy teren, łatwy wjazd, blisko do plaży i toalet no i WiFi w zasięgu na parceli. Patelnia ale przy tym wietrze nie odczuwa się. Cień daje daszek choć łopoce jak żagiel :D

Acha... mimo wiatru gorąco, woda dla mnie mogłaby być nieco cieplejsza choć w zatokach które spenetrowalismy kajakiem i ta przy naszej plaży i tak o wiele cieplejsza niż w zatokach za Starą Baska... tam weszłam do kolan i odwrót brrrr

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my dziś z młodym zdobyliśmy szczyt Sveti Jure przeżycia nie zapomniane. Podjazd masakra dużo rodaków i pepików.Najważniejsze ze daliśmy rade warto było dla takich widoków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też jutro zamierzamy atakować Obzovo ... najwyższy szczyt Krk, planujemy podejście od Starej Baski

...

Guśka!!!! To dzisiaj!!!

Widziałem Was na szczycie, na plaży leżeliśmy, w pewnym momencie zaniemogłem: Zobaczyłem ludzi na szczycie, ukochanej wskazałem że tam chcę bo ludzie tam są...

Może się mylę ale wszystko mi pasuje.

Gusia, czy na kampie w SB zmieści się jeszcze jeden kamper?

Spakuję się i przyjedziemy za dnie kilka, bym szczyt ów zdobyć mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byliśmy... tak gwizdało że strach było wychodzić w góry ale nie rezygnujemy :) po prostu odłożone na inny dzień. Dziś byliśmy w Punat i Krk...

Koło nas ze 3 wolne parcele na tą chwilę a i w innych miejscach coś jest ale nasza alejka fajna. Przed nami 1 parcela w 1 linii też wolna. Za nami 2 kampery Pl także przybywajcie :)

 

Aaaa Obzova nie widać z linii brzegowej... w koło masę innych górek.

My jeszcze w Basce nie byliśmy ale się wybieramy tylko nie wiadomo kiedy :D

Edytowane przez gusia-s (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybieramy się 2+2 (dzieciaki 6 i 9 lat)  w tym roku na początku sierpnia do Chorwacji, chcemy stacjonować na jednym kempingu 11 dni i z niego zwiedzać okolicę. Interesuje nas pobyt w środkowej Dalmacji a dokładnie region od Splitu do końca Riwiery Makarskiej. Znaleźliśmy kemping Camping Split Storbrec http://www.campingsplit.com oraz Kamp Galeb w Omisu http://www.kamp.galeb.hr/en/  , o ile na temat tego drugiego jakieś opinie znalazłem to na temat Campingu Split praktycznie żadnych. Jeżeli ktoś był na tych kempingach proszę o informację i opinie. Jeżeli możecie polecić inny kemping w tym regionie to również proszę o pomoc, interesują na kempingi blisko morza i ze względu na dzieciaki z jakimś placem zabaw ewentualnie innymi rozrywkami dla nich oraz w miarę płaskiego (bez kaskad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byliśmy... tak gwizdało że strach było wychodzić w góry ale nie rezygnujemy

...

My jeszcze w Basce nie byliśmy ale się wybieramy tylko nie wiadomo kiedy :D

Taki podniecony byłem tym że na szczycie ludzi widziałem, to dziś w desperacji wybrałem się liznąć chociaż temat...

Nie uwierzysz!!! Wlazłem. Na samą górę, skałami...

A co, trochę zazdrości i odwagi trzeba było i zdobyłem BAG, to jest drugi szczyt z tej perspektywy, od południa po stronie zachodniej.

Brak mi słów by w zdaniu opisać emocje dzisiejszego dnia. Może napiszę jakąś małą relację jak w ub roku i wcześniej.

Tym samym Gusiu odkładam pomysł przemieszczenia się do SB ale jednocześnie zapraszam wszystkich niezdecydowanych do Baśki na Zablace. Sporo miejsca, codziennie kilkanaście załóg wyjeżdża, znajdzie się fajna miejscówka na N/parcel.

Z każdym dniem znajduję nowe atrakcje... czasu braknie.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w SB też są takie górki i widoki piękne...

Dziś odwiedziliśmy Baśkę... wdrapalismy się autem pod crkv Sv. Ivana... zostałam skrzyczana przez Toma za durne pomysły :( wjazd oj oj... adrenalina skoczyła na maxa, w dodatku na zjeździe mieliśmy spotkanie z podjeżdżającym autem... musieliśmy cofać pod górkę a nachylenie straszne :-S jakoś się udało ale 2 gi raz bym nie ryzykowała :o lepiej te 700 m podejść.

Stara dzielnica Baski piękna, kolorowe domki, waziutkie uliczki ale plaża makabra! o 19 ej tłumy... Ani minuty bym tam nie wytrzymała... koszmar!

post-7016-0-54852500-1468011835_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybieramy się 2+2 (dzieciaki 6 i 9 lat)  w tym roku na początku sierpnia do Chorwacji, chcemy stacjonować na jednym kempingu 11 dni i z niego zwiedzać okolicę. Interesuje nas pobyt w środkowej Dalmacji a dokładnie region od Splitu do końca Riwiery Makarskiej. Znaleźliśmy kemping Camping Split Storbrec http://www.campingsplit.com oraz Kamp Galeb w Omisu http://www.kamp.galeb.hr/en/  , o ile na temat tego drugiego jakieś opinie znalazłem to na temat Campingu Split praktycznie żadnych. Jeżeli ktoś był na tych kempingach proszę o informację i opinie. Jeżeli możecie polecić inny kemping w tym regionie to również proszę o pomoc, interesują na kempingi blisko morza i ze względu na dzieciaki z jakimś placem zabaw ewentualnie innymi rozrywkami dla nich oraz w miarę płaskiego (bez kaskad).

Cześć Norbert

 

My byliśmy w tym roku na Storbreć. Polecam ten kemping jako bazę do wypadów do Splitu (do centrum 15 min. autobusem), Trogiru, Szybenika. Kemping bardzo dobrze zorganizowany, czysty, schludny, fajny pomysł z prysznicami na "zegarek" (każdemu przysługują 3 prysznice na dobę po 5 min. w cenie) - nikt nie siedzi pół godziny - nie ma kolejek. Parcele nad samym morzem patelnia - zero cienia, ale te głębiej pod dużymi drzewami, przestronne). Bliskość centrum Splitu powoduje że jest on dość oblegany. My byliśmy 16.06. i pani w recepcji zaproponowała nam dwie wolne parcele, z czego na jednej nie mieściła się nasza przyczepa, o stoliku, krzesłach, czy samochodzie nie wspomnę. Alejki zamiatane, plaża grabiona, wszędzie czysto, miło. Polecam.

Co do innych kempingów na Makarskiej z mojej strony polecam Ci Camp Viter w Zaostrogu. Baza wypadowa do Dubrovnika, na Hvar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.