Skocz do zawartości

Proszę o radę- chcę kupić lekką przyczepę


majinareq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat kupna lekkiej przyczepy typu750kg dcmu do samochodu skoda fabia sdi. moje pierwsze pytanie czy autko o mocy 68km bodajże bedzie sobie radziło z takim obciążeniem. woziłem już przyczepki towarowe być może i cięższe ale nie o takiej powierzchni co kemping. I drugie: przyczepa służyłą by mi jako baza wypadowa w góry, raczej aktywanie spędzam czas ale mimo wszystko czy coś tego http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-streckman-lekka-do-750-kg-prysznic-1992-rok-CID5-IDc4Q77.html#9a0b2adccctypu wystarczyło by dla młodej parki czy wkrótce poczułbym że jest tam ciasno. no i co sądzicie o tej przyczepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli to ma być ta "1" to OK.

Ale.... o takim DMC dla 2 osób można też dostać coś fajnego,

tzn. o bardziej funkcjonalnym układzie. Na przykład łózko/sypialnia + podkowa,

tak by do snu nie "tarabanić się z rozkładaniem.

A tak w ogóle to przed zakupem dobrze oglądaj najpierw czy sucha, to najważniejsze,

a potem papiery, no i czytaj dokładnie to forum.

Ta w linku ma strasznie mało danych i fotki "słabe".

Ja zanim kupiłem, to dużo przejechałem km i dużo oglądnołem "budek",

najpierw oczywiście spraktykowałem na pożyczonej.

Powodzenia w zakupie i Wiele Radości z własną.

Edytowane przez visitor1967 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca oferuje przyczepy przywiezione z Holandii. Co do DMC, to w Holandii jest częstą praktyką zmiana tego parametru mająca się nijak do rzeczywistości. Radzę przed kupnem dokładnie sprawdzić tabliczkę znamionową i zważyć przyczepę np. na placu skupu złomu, czy sprzedaży węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@visitor1967 > ...przed zakupem dobrze oglądaj najpierw czy sucha, to najważniejsze, a potem papiery...

Pierwszy krok to: ksero/foto dowodu rejestracyjnego przyczepy = metryka...

@kmtaxi > ...Radzę przed kupnem dokładnie sprawdzić tabliczkę znamionową...

                    + 'metryka' przyczepy...

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

Edytowane przez Ir & Ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali wcześniej Koledzy, sprawdź dokładnie papierki, sądzę, że ona nie jest "lekka", na moje oko to DMC około 800 - 900 kg i przy Twoim holowniku w górach nie poszalejesz, będziesz miał problemy na dłuższych podjazdach. Sprawdź wymiarowo, czy z lewej strony brodzika, pod umywalką zmieści Ci się WC.

Edytowane przez Port (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat kupna lekkiej przyczepy ...

 

Taki jeden kolega z forum ma identyczną i ona nie jest przyczepką lekką - choć nie dużo jej brakuje. Autko da radę, ale rekordów bić nie będziesz. Budka wydaje się mała lecz na Twoje potrzeby 2 os. w zupełności wystarczy, a jak będzie miała przedsionek to już salony że z żonka będziecie się ganiać... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla 2 to jest idealna. Pamiętaj aby kupić przyczepę z hamulcem najazdowym, bo przy dmc 750kg może być z tym różnie a jazda z nim będzie wiele bezpieczniejsza.

 

każda przyczepa, byle jak najlżejsza i w dobrym stanie (sucha) będzie dobra dla 2 bez dzieci. Idealnie jak będzie miała WC kasetowe.

 

Namiot byłby dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.krotocamp.pl/index.php/70-caravelair-silver-1998rta o tych samych wymiarach ma mase własną 600kg dmc 900kg ale niektórzy zmniejszają dmc kosztem ładownoŚci.poza tym możesz zerknąć do porównania bo układ trochę inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Autko da rade", "pojedziesz, ale nie poszalejesz"... Sorki, wiele osób powie Ci, że przecież i maluchem ciągało się przyczepy na wakacje, więc czemu byś miał 68 KM nie pociągnąć. A ja uważam, że to wszystko bzdury. Owszem, maluchem ciągało się przyczepy. Ale w maluchu sprzęgło wymieniało się na parkingu pod blokiem. Do kapitalki silnika trzeba już było wejść do domu. A Ty co masz za holownik z 68 KM? Zrobisz w nim sprzęgło, jak to zajedziesz? "Ale ja nie będę jeździł na wyścigi". No i dobrze, z przyczepą się nie jeździ na wyścigi. Ale zastanów się, co zrobisz, jak pojedziesz na wakacje i w drodze okaże się, że jednak ten podjazd, którego do tej pory nawet nie zauważałeś, jest zdecydowanie bardzo długi? Wyłączasz klimę, włączasz nagrzewanie wnętrza auta, na zewnątrz +30 st, a Ty musisz jeszcze wnętrze auta grzać, żeby go nie przegrzać, temperatura silnika już dawno w okolicach wrzenia, a Ty nie masz gdzie zjechać, bo pobocza odpowiednio szerokiego nie ma? Czy to scenariusz nierealny? Nie - to scenariusz bardzo prawdopodobny. Jeśli więc chcesz myśleć o jeżdżeniu z przyczepą, to pomyśl też o zmianie holownika. Dobra, na dzisiaj masz 68 KM, weźmiesz przyczepę lekką i jedź nad jeziora, wcześniej sprawdzając, czy po drodze nie będzie większych podjazdów. Ale już myśl o zmianie holownika.

Inna kwestia - Twój holownik ma 68KM, a jaką ma masę? Co to za holownik? Jest na forum historia kolegi, którego przyczepka sponiewierała Zafirę. Masz coś większego? Bo jak masz słaby holownik i do tego mały, to lepiej, żebyś nie miał w przyszłości okazji pisać nowego wątku w podobnym tonie. Jak się nie ma co się lubi, to się ... nie napiszę - pogadamy na zlocie, to Ci przytoczę resztę :). Ale przymierzanie się dzisiaj do karawaningu z myślą taką, że kiedyś się maluchem ciągało przyczepkę, to i teraz poradzę - to jest zdecydowanie nieporozumienie. Czasy maluchów na drodze minęły. Myśl o lekkiej przyczepce i myśl o zmianie holownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie zaznaczylem ze chodzi o skode fabie:) w zasadzie to jezdze tylko w gory wiec sprawdzania bede mial z glowy:P na kupno kolejnego auta niestety nie moge sobie pozwolic a tego zal sprzedawac. Moze zbyt odwaznie ale w tym roku chcemy wybrac sie na viaferraty do norwegii. Chcialbym pojechac tam z namiotem dachowym ale w jego cenie dostane juz cala przyczepe;/ wiec zainteresowal mnie ten temat. Wolna jazda mi nie przeszkadza i bez przyczepy jezdze miedzy ciezarowkami ale ryzyko spalenia sprzegla zdala od domu jest faktycznie odstraszajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie będziesz miał problemu z twoimi założeniami zwłaszcza że fabia sdi to diesel (z niezniszczalnym silnikiem) o momencie obrotowym 125 Nm a to jest najważniejsze. Porownywalny moment obrotowy ma fabia 1.4 16v mimo że ma 100km. Do tego w sdi masz max moment obrotowy dostępny w szerokim zakresie 1600-2800 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat kupna lekkiej przyczepy typu750kg dcmu do samochodu skoda fabia sdi. moje pierwsze pytanie czy autko o mocy 68km bodajże bedzie sobie radziło z takim obciążeniem. woziłem już przyczepki towarowe być może i cięższe ale nie o takiej powierzchni co kemping. I drugie: przyczepa służyłą by mi jako baza wypadowa w góry, raczej aktywanie spędzam czas ale mimo wszystko czy coś tego http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-streckman-lekka-do-750-kg-prysznic-1992-rok-CID5-IDc4Q77.html#9a0b2adccctypu wystarczyło by dla młodej parki czy wkrótce poczułbym że jest tam ciasno. no i co sądzicie o tej przyczepie?

Witaj wg mnie masz najlepiej przystosowany do holowania przyczep silnik SDI :yes:  sam miałem dwa holowniki wyposażone w ten niezawodny napęd mianowicie Golfa4 i obecnie Octavie I lift (do sprzedania) - jak widzisz samochody większe od Fabii a wszystko cykało jak trzeba przy Niewiadówce N126N (chociaż przyznam, że przez bagażnik w Octavii było już czuć cepkę-to nie to samo co w Golfie pionowa tylna ściana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak boisz się o sprzęgło, to zakup zestaw na zapas i zapakuj do samochodu (wiem, to kolejne 20kg)w przypadku awarii zapłacisz drogo za wymianę, ale części będziesz miał od ręki w dobrej cenie.

 

ja planuję na ten rok zabrać na wczasy zestaw cały dwumasy i sprzęgło. Wymiana w Chorwacji według relacji przekroczy 10.000zł a w kraju jakieś 2500zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu sprzedałem własnie swoją Fabię 1.9SDI.

Skoda ciągałem przyczepę lekka - Niewiadów. Prowadziło się dobrze, ale 5 bieg był raczej rzadko używany. 4 bieg, z górki 5 ale pod lekką nawet górkę już 4 bieg. Autko fajnie rusza z miejsca ale jednak brakuje mocy przy wyższych biegach.

Cięższych przyczep nie ciągałem bo fabia w kombi jaką miałem nie mogła ciągnąc 1100kg przyczepy jaką miałem po Niewiadówce.

Przyczepa Niewiadów nie jest zbyt aerodynamiczna, dlatego też jeśli będziesz miał nawet 800 kg ale w bardziej opływowej budzie to nie powinno być problemu.

Oczywiście jak koledzy piszą - nie poszalejesz... ale też na dłuższych podjazdach się namęczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to tak jak już ktoś napisał o DMC tej przyczepki ze jest nie takie jak w ogłoszeniu na 100% jest większe mój bergland 345 jest tych samych gabarytów i ma ten sam układ mieszkalny co ta z ogłoszenia i DMC 950 kg ma jak dobrze pamiętam bo nie mam przy sobie dow.rej.  a mase własną z namiotem i wszystkimi gratami 750 kg to jakim cudem ta z OLX-a ma dmc 750 kg skoro gabaryt i wyposażenie ma identos jak moja, druga sprawa pisałes ze jezdzisz tylko w góry to zapomnij o takiej przyczepie do twojego holownika, doświadczyłem tego na własnej skórze też często w sezonie wakacyjnym jeżdzę w bieszczady i miałem porównanie samochodów wcześniej bmw 525 a MB 2.3 benzyna po jednym wyjezdzie doszedłem do wniosku że zakup mercedesa to był "strzał w kolano" pod góry ledwo się spinał i tak jak kolega 

Michalc3  pisał moja jazda wyglądała podobnie zwłaszcza na serpentynach, sprzęgła nie spaliłem ale było blisko  :] i nastąpiła zmiana holownika na mocniejszy z powrotem, moja rada to taka albo zmiana auta albo szukaj mniejszej-lżejszej  cepki  :smirk: 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.