Skocz do zawartości

Proszę o radę- chcę kupić lekką przyczepę


majinareq

Rekomendowane odpowiedzi

Zmajomy ma starą niewiadówkę na podwórku. Co prawda odradzał mi ją ze względu na to że nie wyprostuje się tam ponoć ale szczerze mówiąc nie byłem w środku. Przymierzę się jeszcze do niej a jak nie to bede namawiał swoją może na ten namiot dachowy. One mają wogóle hamulec najazdowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wlasnie bez hamulaca mam 450 a z hamulcem 800. W niedziele ide zobaczyc niewiadowke do kolegi bo nigdy w tym nie bylem.

Szukaj N126EA  - te mają hamulec najazdowy i duży podnoszony dach gdzie stoisz wyprostowany ; prowadzi się idealnie ( miałem dwie to wiem co piszę )

N126N jest tylko troszeczkę większa ale już się czuje zwłaszcza w górach na serpentynach i podjazdach brak mocy silnika ; w Twoim wypadku albo N126E z hamulcem najazdowym albo zmiana holownika innego wyjścia nie ma .

Ps za cenę namiotu dachowego kupisz niezłą N-kę po remoncie ( tyko nie lakierowaną ! , ma być w oryginalnym żelkocie )  , na początek przygody idealne rozwiązanie i jak będziesz chciał sprzedać to sprzedasz zawsze , bez problemu i bez straty .

http://www.fanklub-niewiadowek.com/

Wejdz na forum i poczytaj.

Edytowane przez janm (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nielakierowaną? Pytam z czystej ciekawości, znam się na laminatach i chciałbym usłyszeć Twoją opinię.

Dlatego , że jak będzie chciał sprzedać to będzie się bujał do us....j śmierci :hehe: ; dlaczego jachty w oryginale nawet starsze i się sprzedają , samochody też ; jak się znasz na laminatach to dlaczego pytasz ? :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze szkutnią jestem związany od dziecka. Pracowałem tam zresztą kilka lat. Normalną rzeczą jest to, że stare jachty się lakieruje, aby zabezpieczyć "wypierdziany" żelkot. Robią to ludzie zarówno po kupnie starej łódki, jak i przed sprzedażą, czy w trakcie eksploatacji. Laminat jest tworzywem łatwo lakierowalnym, maluje go w sumie się tym samym co samochody. Jeśli z przyczepy/jachtu zostały zdemontowane okucia listwy itp, podłoże zostało prawidłowo przygotowane to jest to bardzo dobre zabezpieczenie na wiele lat. Nigdy nie malowałem przyczepy, nie orientuje się też w rynku niewiadówek więc w ich przypadku może ta zasada renowacji nie działa handlowo.

 

P.S. Na allegro kilka razy widziałem ogłoszenia kolesia który remontuje niewiadówki i sprzedaje. Na zdjęciach koncepcje z rozwiązaniem środka wyglądają ciekawie. Nie wiem kto to jest i jak remontuje czepki, ale jeśli kolega chciałby niewiadowkę może niech do niego zadzwoni.

Edytowane przez maciejkos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko o czym piszesz to prawda ale jeśli chodzi o jachty , tam są inne przebitki ; w Niewiadówkach tak to nie działa . Owszem jak ktoś ma warunki , wiedzę , czas i robi dla siebie na lata to tak ale jak na handelek to jest to picunek , malunek i do ludzi bo inaczej by na sól nie zarobił albo musiałby wystawić taką cenę , że nikt by nie kupił ; jak Koledze będzie odpowiadała N-ka to przy odrobinie wysiłku znajdzie taką bez wkładu , w miarę zadbaną , wymieni opony sprawdzi łożyska , wyreguluje najazd i w witaj przygodo :drive::hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do sprzedania n126n to jest ta większą środek po wymianie tapicerki jest ocieplona ekranami grzejnikowymi robiłem pod siebie w trakcie wpadł pomysł ze ciężko nam będzie z 3 dzieci wiec chce sprzedać i dołożyć kilka tys i kupić coś większego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem podobnym zestawem kilka lat Cordoba 75KM + budą 750 ok po równym na Kaszuby jeszcze szło jako tako z zachowaniem duzej ostroznosci po górach ciezkawo. Jak halniak w mordę zawiał to jakbym ręczny zaciągnął jak zawiał zza ekranów pod Bielskiem to prawie się kopyrtłem. Tu są 2 sprawy moc auta to jedno ale gabaryty auta to też istotne dla własności trakcyjnych zestawu.

Dziś Sharanem to tej budy trakcyjnie po prostu nie czuję koników nie ma tak wiele bo to stary ADY 115KM w górach mieszanie biegam jest nadal dość częste ale jazda dużo bardziej komfortowa i bezpieczna.

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.