Skocz do zawartości

Przesiadka polo63 składu


polo63

Rekomendowane odpowiedzi

Do Muzeum możesz wejść za darmo...ale chyba 4 dni wcześniej musisz się zarejestrować.

Byłem tam dziesiątki razy, zwłaszcza zawodowo i za każdym...mam traumę. Moje dzieci są duuzo starsze i jeszcze ich tam nie zabrałem... Zastanówcie się czy, aby to dobry kierunek z waszymi.

W centrum będzie krucho z darmowym postojem, chyba że w weekend staniesz w strefie.

Na ulicy Retoryka są wzdłużne miejsca postojowe. A na dziko to okolice CH Bonarka. Widuję tam kampery od strony estakady.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Tylko zwiedzisz z grupą

2 Ciesz się że znajdziesz miejsce na parkingu

 3 Kraków ul Karmelicka na końcu po prawej lub lewej lub podziemny Płac Na Groblach. Wszędzie drogo brak darmowych miejsc postojowych. Nie stawaj na ulicach blisko centrum bez opłaty - mandat pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Commander napisał:

Do Muzeum możesz wejść za darmo...ale chyba 4 dni wcześniej musisz się zarejestrować.

Byłem tam dziesiątki razy, zwłaszcza zawodowo i za każdym...mam traumę. Moje dzieci są duuzo starsze i jeszcze ich tam nie zabrałem... Zastanówcie się czy, aby to dobry kierunek z waszymi.

W centrum będzie krucho z darmowym postojem, chyba że w weekend staniesz w strefie.

Na ulicy Retoryka są wzdłużne miejsca postojowe. A na dziko to okolice CH Bonarka. Widuję tam kampery od strony estakady.

Pozdrawiam.

 

Czyli jeśli (jak w moim przypadku) nie wiem kiedy tam dojadę to "z ulicy" nie wejdę - lipa, w Sztutowie takich "problemów" nie ma, tyż z dziećmi tam chodziliśmy i właśnie specjalnie teraz póki małe i "nie kumate":-P chcieliśmy i Oświęcim odwiedzić będąc w okolicy.

O Krakowie piszesz?- dzięki.

Tyż pozdrawiam

30 minut temu, AdamH napisał:

1 Tylko zwiedzisz z grupą

2 Ciesz się że znajdziesz miejsce na parkingu

 3 Kraków ul Karmelicka na końcu po prawej lub lewej lub podziemny Płac Na Groblach. Wszędzie drogo brak darmowych miejsc postojowych. Nie stawaj na ulicach blisko centrum bez opłaty - mandat pewny.

Dzięki Adaś co do pkt 3 to ile opłata całodniowa wynosi i w jakich godzinach obowiązuje?bo biorę pod uwagę nocny dojazd do Krakowa (może będzie luźniej na parkingach w centrum?) i znalezienie odpowiedniego miejsca, na dzień wykupić bilet i zwiedzać okolicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obozu w Oświęcimiu Brzezince zawsze wchodziłem za darmo i samotnie, bez grup. Brzezinka za każdym razem mnie przytłacza. Ona oddaje najbardziej ogrom tego "piekielnego przedsięwzięcia". Fakt, nie byłem tam już ładnych parę lat temu.

Co do Brennej - myślę, że spokojnie mógłbyś stanąc ma parkingu za Kościołem w centrum.

Lub np. kilka km wcześniej w Górkach Wielkich w tym miejscu:

 Górki Wielkie, ul. Sportowa 8.

Jest tam plac zabaw nad Brennicą i są miejsca parkingowe. Fajne miejsce na piknik nad rzeką.

Edytowane przez rumpel (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jest... Względy bezpieczeństwa.

A przy wejściu kontrola jak na lotnisku. Można wnieść niewielki plecak.

Dokładnie jak pisał Rumpel...na KL 2 zawsze płakać mi się chce. Znam ten obóz na wylot. Masakra...

 

Nie będę nikogo krytykował...ale kamperem nie zmieścisz się w parking podziemny...

Ok. Już wiem. Przy moście Kotlarskim koło KSW im Frycza staniesz przy wałach wiślanych. Zobacz na mapie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rumpel dziękuję za Brenną pewnie zeń skorzystamy,a i Górki Wielkie na plan podróży naniosę, Twój opis obozu w połączeniu z wypowiedziami @Commander bardziej "nakręca" mnie na zwiedzenie tego miejsca, ale przez te zapisy i "wolność karawaningową" nie wiem kiedy doń dojadę, więc przekladam Oświęcim na "inny raz". 

Nanoszę miejscowkę "pod mostem"na listę :-)) 

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, polo63 napisał:

@rumpel dziękuję za Brenną pewnie zeń skorzystamy,a i Górki Wielkie na plan podróży naniosę, Twój opis obozu w połączeniu z wypowiedziami @Commander bardziej "nakręca" mnie na zwiedzenie tego miejsca, ale przez te zapisy i "wolność karawaningową" nie wiem kiedy doń dojadę, więc przekladam Oświęcim na "inny raz". 

Nanoszę miejscowkę "pod mostem"na listę :-)) 

Jeśli nie masz nic przeciwko, to "zaśmiecę" trochę Twój wątek . To z ostatniej mojej wizyty w Auschwitz-Birkenau. Przypomniałem sobie, że to jednak dawno było i czas na powrót. Jednak z małymi dziećmi tego nie widzę. Ale zawsze mogę nakręcić bardziej ;-). Ja tłumów nie lubię, więc zawsze z rana i w tygodniu bywałem. Jest czas na zadumę a nie zaliczanie punktów....

Pozdrawiam

 

 

oswiecim 12.jpg

Oswiecim 2.jpg

Oswiecim 3.jpg

oswiecim 4.jpg

oswiecim 5.jpg

oswiecim 6.jpg

oswiecim 7.jpg

oswiecim 8.jpg

oswiecim 9.jpg

oswiecim 10.jpg

oswiecim 11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bilety to dla mnie nowość . W Brzezince zawsze wchodziłem jak do " parku" . Ale widocznie pozmieniało się...W najbliższym czasie jednak nie wybieram się tam - brak wolnego czasu niestety. 

Co do Ustronia - warto wjechać na Równicę - piękne widoki oraz jeśli będziecie mieć więcej czasu odwiedzić Leśny Park Niespodzianek - głównie ze względu na emocjonujące pokazy lotów ptaków drapieżnych (Sokoły i Sowy itp). Latają tuż nad głowami - frajdy co niemiara :)

 

22540017.jpg

22540007.jpg

22540003.jpg

22540018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poranek w Kazimierzu Dolnym. (15zl dniówka-jedyny równy parking jaki znaleźć mi się udało)

 

20180818_082827.jpg

Będzie masakra?? (w cieniu mamy):

 

20180818_093239.jpg

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź Pan przestań, przez tą pogodę Kazimierz Dolny mimo swoich uroków (piękny rynek, smaczne koguty i pyszne zimne "Kazimierskie") słabo będziemy wspominać:-\ .

Od nocy Sandomierz i inne już temperatury:-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozy można kuć:

 

20180819_161155.jpg

Miasto królów polskich:

Jeziorko odwiedzone

 

20180819_195627.jpg

20180820_103611.jpgw sukiennicach obkupieni

U papierza wyspowiadani:

20180820_114553.jpg

Smok córeczkę uuspał:

20180820_095133.jpg

W drogę do Zakopanego pora ruszać.

 

Edytowane przez polo63 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.