Skocz do zawartości

Zakup duzej przyczepy kempingowej ponad 7m 5 osob


Arecky69

Rekomendowane odpowiedzi

Cathay, ale opinię pisałeś o wszystkich przyczepach, a nie o twojej. Napisałeś, że jeśli w przyczepie jest prysznic, to "... w 90% przyczep jest po prostu frustrujące". A teraz odpisujesz, że w twojej przyczepie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

cos ciezko to widze... opony 13"-15" z wytrzymaloscia 1000kg... slabo

 

ja mam opony nowe z nośnością jak dobrze pamiętam ok 1000kg - takich szukałem. Rozmiar 15". Mam teoretycznie zapas bo DMC 1500kg, ale wiadomo, że w zakrętach lub w chwilach krytycznych czasem całe 1500kg potrafi na 1 koło nacisnąć. Przy przyczepie 1800kg chciałbym mieć oponę min 1200kg nośność, nie wiem czy takie są ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam opony nowe z nośnością jak dobrze pamiętam ok 1000kg - takich szukałem. Rozmiar 15". Mam teoretycznie zapas bo DMC 1500kg, ale wiadomo, że w zakrętach lub w chwilach krytycznych czasem całe 1500kg potrafi na 1 koło nacisnąć. Przy przyczepie 1800kg chciałbym mieć oponę min 1200kg nośność, nie wiem czy takie są ?

 

w tym rzecz - owszem mozna kupic 15 z indeksem 110 - raz ze cena kosmos to i tak malo jesli cepa obładowa a dziura w drodze.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie poszukiwanej przyczepy, to osobiście szukałbym takiej ze stałym łóżkiem, gdzie rodzice prześpią się na wygodnym materacu, a nie rozjeżdżających się poduszkach na podkowie. To samo młodzi na piętrowych łóżkach z materacami. Podejrzewam, że jakbym miał czas na wyjazdach na odpoczynek, to spokojnie przysiadłbym sobie na takim francuskim łóżku i nie było by problemu.

 

Osobiście oboje z żoną zachorowaliśmy na przyczepę podobną do kolegi AdamH - on ma Fendta 560SKM, ten sam układ będzie także w  Adria Adora 573PT, Hobby de luxe 545 kmfe, Knaus 580 QS, Dethleffs Camper 550 TK, podobny będzie Burstner Averso 590 TK. Wszystkie te przyczepy są dość młode - roczniki od 2012, czasami 2014. Aktualnie zbieram fundusze i wypatruje używek, zejdzie mi jeszcze ze 2 lata :)

 

 
osobna kabina prysznicowa, duża lodówka, w Adrii najfajniejsza toaleta kasetowa bo z dużym zbiornikiem, w zestawie 3 łóżka piętrowe - ale pewnie ze słabą nośnością.
 
Warto poprzeglądać katalogi nowych przyczep - na stronach producentów, oglądnąć jaki układ by Wam pasował i szukać używanych. Ja taki plan obrałem, wiem, że teraz zakupiona będzie już idealna :)

 

@maarec ... mieliśmy i mamy podobne do Twojego podejście ... bardzo chcieliśmy kupić hobby 545KMFE czyli stałe łóżko z przodu obok wejście itd.

Niestety spotkało nas to samo co Ciebie ... zderzenie z rzeczywistością czyli roczniki od 2012 w górę i te ceny ...

 

Więc, żeby nie tracić życia poszyliśmy trochę inaczej :) i jest Adria z prawie idealnym dla nas układem ... dwa łóżka piętrowe  z tyłu, stałe łóżko z przodu do tego stolik gdzie można spokojnie zjeść lub w razie potrzeby przenocować 2 osoby.

 

Czego nie mamy to dużej lodówki ... cóż będziemy podobnie jak poprzednio częściej chodzić do sklepu ;)

 

Dodatkowo co nam się udało przy obecnej adrii:

- rocznik 2010

- bardzo akceptowalna cena

 

- DMC 1350 i tym sposobem uciekliśmy spod Viatoll'a ... chociaż nie było to planowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez erotycznych podtekstów zapraszam do kąpieli w mojej przyczepce. Możesz być w gatkach, nagramy film i wrzucimy do sieci. Będzie hitem.

Mimo wszystko taka łazienka w przyczepie za 50 klocków to jakiś żart,podobnie jak sądząc po kranie nawet brak ciepłej wody.Nie użytkuje się dowodu rejestracyjnego z rocznikiem tylko przyczepę.....osobiście kupiłbym kilka lat starszą jednak nieco lepiej wyposażoną.   

 

ps.moja przyczepka kazała Ci podziękować że zaliczyłeś ją do tych 10% :przytul:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maarec ... mieliśmy i mamy podobne do Twojego podejście ... bardzo chcieliśmy kupić hobby 545KMFE czyli stałe łóżko z przodu obok wejście itd.

Niestety spotkało nas to samo co Ciebie ... zderzenie z rzeczywistością czyli roczniki od 2012 w górę i te ceny ...

 

Więc, żeby nie tracić życia poszyliśmy trochę inaczej :) i jest Adria z prawie idealnym dla nas układem ... dwa łóżka piętrowe  z tyłu, stałe łóżko z przodu do tego stolik gdzie można spokojnie zjeść lub w razie potrzeby przenocować 2 osoby.

 

Czego nie mamy to dużej lodówki ... cóż będziemy podobnie jak poprzednio częściej chodzić do sklepu ;)

 

Dodatkowo co nam się udało przy obecnej adrii:

- rocznik 2010

- bardzo akceptowalna cena

 

- DMC 1350 i tym sposobem uciekliśmy spod Viatoll'a ... chociaż nie było to planowane ;)

 

Oczywiście masz rację - nie ma co tracić czasu :) życie ucieka. Tyle że my jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć naszym Tabbertem, dopiero raz był na południu Europy i raz nad Bałtykiem, prawie cały sezon 2015 z powodów różnych odstał pod wiatą (bez 14 dni).  Oglądaliśmy już dziesiątki jak nie setki układów wnętrza, każdy ma plusy i minusy. My zrobiliśmy sobie w głowie listę, co przyczepa musi mieć. Więc musi mieć  sensownie do 1760kg DMC (wtedy awaryjnie jest drugi holownik) lub 1800kg dla jednego auta. Musi mieć dużą lodówkę, osobny prysznic ze sztywnymi drzwiami, jedno łóżko stałe z wygodnym materacem i 2 łóżka piętrowe. Do tego duża ładowność (najlepiej ponad 400kg), bojler gazowy (to jestem w stanie dołożyć), pojemna bakista (Tabbert mnie w tym temacie rozłożył pozytywnie na łopatki - zmieściłbym z 3 dorosłe osoby albo 10 uchodźców). Dobrze, żeby toaleta chemiczna była nie obraca a stała - wtedy przeważnie jest większa kaseta... kaseta powinna tez mieć kółka :). Kanapa ze stolikiem nie musi być duża, byle miała poduszki równe - bez nie potrzebnych wzniesień, które nie dają się porządnie wyspać (jakby się jakiś gość zdarzył). Całą resztę odpuszczam*

 

 

 

* Całą resztę już mam - klimatyzacja, mover, akumulator, przedsion do markizy, (markizę dokupię).

 

gratuluję ucieczki do Viatolla, ja już mam i nie ucieknę bo DMC auta przekracza 2500kg, za 3 lata planuje go zmienić na coś cięższego :), mocniejszego i z automatem.

 

w tym rzecz - owszem mozna kupic 15 z indeksem 110 - raz ze cena kosmos to i tak malo jesli cepa obładowa a dziura w drodze.... 

 

jest to ryzyko, trzeba mieć koło zapasowe przy sobie, sprawne i też z taką oponą. Na autostradzie załóżmy że nowa opona nie strzeli a jak tak to już pewnie zapasu nie będzie na co montować ;/

 

natomiast po drogach lokalnych staram się jeździć wolno, tym bardziej z taką przyczepą (masa, szerokość 250cm, długość prawie 8m)

 

Nie mam nic do "2 osiówek", tylko obawiam się czy nawet po zamontowaniu movera z 4  silnikami nie będzie problemu niszczenia trawnika pod kołami podczas manewrowania - przerabiał ktoś ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil_K  >...będziemy podobnie jak poprzednio częściej chodzić do sklepu ;)

 

Polecamy    fotki  naszej super lodówki

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

@ired - systematycznie czytam Wasze realacje i podziwiam za zapał :)

 

o lodówce też czytałem ale nie mamy gdzie takowej wozić więc zostaniemy przy ograniczonych zapasach ;)

 

nasza załoga to 2+2 + (czasami pies) do tego 4 rowery do tego krzesełko rowerowe a bagażnik w aucie mamy dość ograniczony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktos ile moja Phedra moze max kg miec do ciagania ?

 

la413_IMG-20160121-WA0001.jpg

Zgodnie z dowodem 1850kg ale jednocześnie musisz pilnować żeby DMC zestawu nie przekroczyła 3945kg ...

Jak się nie mylę to w DE obowiązują jedynie zapisy w Brief'u w aucie zarejestrowanym w polsce jeszcze musiałbyś pilnować współczynnika 1,33 DMC auta to min 1,33DMC przyczepy.

Natomiast w DE ten współczynnik jest wymagany do TUV na 100km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powie mi ktos ile moja Phedra moze max kg miec do ciagania ?

 

la413_IMG-20160121-WA0001.jpg

@Arecky,

 

zajrzyj w dowodzie rejestracyjnym na punkt O.1.

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

Edytowane przez MaK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arecky,

 

zajrzyj w dowodzie rejestracyjnym na punkt O.1.

 

Z Essen pozdrawia

 

MaK

 

 

Dziekuje za pozdro ;)

Czyli tym tokiem idac takiej samej Phedry na lawecie nie bede mogl potargac co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...doskonale że nie ma prysznica. Przynajmniej nie kusi aby używać czegoś co i tak w 90% przyczep jest po prostu frustrujące.

@Cathy

Nasza    marszruta   z trzema tranzytowymi noclegami.

prysznic                              "odpoczywadło"

 

Z prysznica w przyczepie korzystamy TYLKO na parkingach/trasa.

 

Pozdrawiamy,

Ir & Ed

PS

Nasz    patent

Nie ma nic cenniejszego niż praktyczne doświadczenie.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.