Skocz do zawartości

UWAGA! Ważna informacja dla posiadających filtr gazu Trumy!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W domu jestem zmuszony do korzystania z gazu z butli/kuchenka gazowa/, nie posiadam filtra i przez 10 lat nie miałem żadnego problemu z zatkaną dyszą w kuchence. Więc się tak zastanawiam, nad sensem stosowania filtra w przyczepie, gdzie w ciągu sezonu zużywam nie więcej jak 3 butle, a w domu około 10.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne butle można trafić na przypadkowych punktach wymiany, niestety. Do tego dochodzi fakt, że butla w domu stoi czały czas i nawet jak ma jakiś syf to osiada na dnie i tam zostaje.

Ta w cepce podczas jazdy delikatnie mówiąc miesza zawartość.

Ja w domu też używam butli i jest ok, ale w domu to sobie mogę rozbierać, w cepce lodówka MUSI mi działać na gazie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne butle można trafić na przypadkowych punktach wymiany, niestety. Do tego dochodzi fakt, że butla w domu stoi czały czas i nawet jak ma jakiś syf to osiada na dnie i tam zostaje.Ta w cepce podczas jazdy delikatnie mówiąc miesza zawartość.Ja w domu też używam butli i jest ok, ale w domu to sobie mogę rozbierać, w cepce lodówka MUSI mi działać na gazie ;).

Dostawca gazu od którego biorę butle, powiedział mi kiedyś, że dobrze jest co jakiś czas poruszać butlą, aby gaz w butli się wymieszał, bo któryś z nich jest cięższy i osadza się na dnie, co skutkuje tym, że pod koniec gazu w butli do kuchenki jest dostarczony gaz który pali się gorzej i bardziej go czuć. Robię tak jak mi powiedział, ale czy ma to sens, tego nie wiem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!
To jest raczej niemożliwe, a to z powodu całego mnóstwa wykonań takich reduktorów - nie piszesz przecież o jakimś konkretnym.
Dlaczego pytasz o reduktor kątowy, czy dlatego, że "piątka" posiada wylot skierowany pionowo do góry?
Jeśli tak, to wystarczy dokupić np. redukcję pasującą do gwintu "piątki" (tzw. turystyczny), a z drugiej strony do "jedenastki", czyli dla standardowych reduktorów w przyczepach.

 

post-8228-0-08398200-1456155984_thumb.jpg

Myślę, żer taka redukcja podniesie poziom o ok.  2 - 3 cm.

IMHO

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy , trochę obok tematu. Chcę zapytać o sposobie transportowania butli z gazem. Czy można je przewozić w pozycji leżącej, oczywiście dobrze zabezpieczonej przed przemieszczaniem. Pytam bo tak przewożę zapasową pięciokilową, tak akurat wpasowuje się w schowku pod szafą. Jakie są zasady i z czego wynikają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem , przepisy tak mówią ,ale dla czego? Patrz wózki widłowe.Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo a do pozbawionych sensu przepisów często się nie stosuję.

 

 

.... Patrz wózki widłowe.Najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo a do pozbawionych sensu przepisów często się nie stosuję.

kolego butla do wózka widłowego ma inną budowę.

Montuje ja się w odpowiedniej pozycji i osoby do tego muszą mieć odpowiednie uprawnienia.. 

dlatego można je transportować w poziomie bo są do tego przystosowane. 

post-5064-0-85227100-1457858598_thumb.jpg

Ale odbiegliśmy od tematu..

Dzięki Krzysztof za info.. kupując filtr zwrócę uwagę na to co pokazują w na filmie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odkopię temat...

Myślę nad montażem filtru gazu.

Rozważam 3 warianty - ktoś coś z doświadczenia może o tym napisać?

1) metalowe obudowy (chyba starsze)

https://allegro.pl/oferta/truma-filtr-gazu-duocontrol-monocontrol-kamper-8465460764

2) z tworzywa

https://allegro.pl/oferta/filtr-truma-do-butli-gazowej-x2-przyczepa-kamper-8144929675

3) a może tańszy wariant ?

https://allegro.pl/oferta/filtr-gazu-lpg-wstepny-wozek-widlowy-7978627659

 

PS. Mam nadzieję że nie zostanie to odebrane jako reklama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co filtr Gaz masz w fazie lotnej i mało co odfiltrujesz z tego.

Co innego w fazie ciekłej, jak w wózkach i samochodach.

 

Ten z wózka masz do fazy ciekłej. Mały filterek. Trumy od fazy lotnej są kilka razy większe ( w sensie powierzchni czynnej filtra)

 

Ostatni samochód z gazem miałem bez filtra. I jeździł bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Misio napisał:

metalowe obudowy (chyba starsze

Mam ten, nie wiem czy jest to starszy model bo zamontowano go mi w zeszłym roku w przyczepie.

Jakie mam z tym doświadczenia... w sumie żadne, działa nic się nie dzieje. 

W poprzedniej przyczepie miałem DuoControl bez tych filtrów i tez działało przez 4 lata bez problemu. Potem sprzedałem przyczepę ale podejrzewam że dalej działa.

BTW. Ktoś się orientuje co jaki czas się te filtry wymienia? By the book...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.