Skocz do zawartości

UWAGA! Ważna informacja dla posiadających filtr gazu Trumy!


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie u dystrybutora w Łodzi szukałem (zgodnie z odnośnikiem ze strony "nagaz24.pl):

wyszukiwanie.jpg.b1a183946f3a62053f3250f9c363adb5.jpg

 

Na All... nie sprawdzałem, ale jak dostosowywana jest cena, widać tu (pierwszy link - nie ma już w magazynie):

https://enerma.pl/en/filters-lpg/3593-filter-f-701b.html

Tu bez komentarza:

https://www.lpgwebshop.com/en/lpg-filters/627-gas-filter-for-gas-bottle-f-701-b-shell-connection.html

Coś mi się wydaje, że to jakiś Chiński wyrób i tylko etykieta jest dorabiana stosownie do potrzeb, pewności jednak nie mam :hmm:  Ale gdyby nawet, to jeżeli jest on OK i z ceną sprzedający nie przesadza, to filtr wart zakupu. W necie czytałem opinie osób, które do przyczep założyły - wszyscy zadowoleni. Gdyby nie Twój post, to nie wiedziałbym o tym filtrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 minut temu, Kristofer napisał:

 Gdyby nie Twój post, to nie wiedziałbym o tym filtrze.

fajnie że cos jest nowego

nie przyglądałem sie temu bliżej ani nie szukałem wkładów na wymianę

jedno co mi się nie podoba to rodzaj nakrętki - zamiast klasyki "kuchenkowej" mogli by dać klasykę "reguktorową"

 

image.png.922a4a0c1ffcb59933040c6ff7e3153e.png

 

trzeba by kupiś sobie jeszcze taki 482491880_klucz27.jpg.a5c06690cae9d2c669b2420a5a1f0579.jpg

Edytowane przez chris_66 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili chciałem przyznać Ci rację, ale po zastanowieniu, myślę, że jednak jest tego przyczyna. Przy często odkręcanym reduktorze (dla wymiany butli) taka radełkowana nakrętka ma oczywiście sens, natomiast filtr będzie jednak przykręcony z każdej strony na ileś tam lat, na stałe, więc zastosowane nakrętki chyba mają uzasadnienie. Do wymiany wkładu nie trzeba ich ruszać. Tak przynajmniej ja to widzę. :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie do mnie sprawdzę, obfotografuję jak coś będziecie chcieli zobaczyć to zrobię fotkę i zamontuję wtedy zobaczymy.. Może nawet jutro do paczkomatu wrzucą...

Sam jestem ciekawy. Chriss GOK i Truma daje kluczyk dwufunkcyjny. Poczkajmy jak sie skończy ta panika wirusowa to podjadę do nich.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, chris_66 napisał:

trzeba by kupiś sobie jeszcze taki 482491880_klucz27.jpg.a5c06690cae9d2c669b2420a5a1f0579.jpg

Takiego nie mam, ale byłby zbyt rzadko używany, natomiast ten pierwszy mam, tyle że pełny i z Alu. Dzięki temu, że jest pełny, to wisi sobie cały czas na reduktorze za nakrętką i w razie potrzeby, nie trzeba go szukać:

 

kluczyk reduktora.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili chciałem przyznać Ci rację, ale po zastanowieniu, myślę, że jednak jest tego przyczyna. Przy często odkręcanym reduktorze (dla wymiany butli) taka radełkowana nakrętka ma oczywiście sens, natomiast filtr będzie jednak przykręcony z każdej strony na ileś tam lat, na stałe, więc zastosowane nakrętki chyba mają uzasadnienie. Do wymiany wkładu nie trzeba ich ruszać. Tak przynajmniej ja to widzę. default_hmm.gif

Piątunio jest, więc może któryś z nas czegoś nie załapał.

Masz butlę z gwintem.

Na to filterek na klucz 27.

Za tym reduktor na fikuśną zakrętkę.

I dalej rurka gumowa do instalacji.

 

I przy wymianie butli kręcisz kluczem 27.

 

Ale może nie mam pełnego obrazu

fe6805df6b2d130c6be78fe90a057d60.jpg

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jesteście pewni że to nie jest filtr do fazy ciekłej sprzedawany jako fazy lotnej do kampera?

Truma jest większa i co mi się wydaje fajniejsze - montowana do DuoControla a nie przy butli...

Akurat nakrętki mnie nie interesują bo mam wszystko na klik...

 

Ciekawe to - jak pisałem wcześniej - bardzo mnie ten temat interesuje...bo już mam dosyć pozatykanch dysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chris_66 napisał:

Piątunio jest, więc może któryś z nas czegoś nie załapał.

Masz butlę z gwintem.

Na to filterek na klucz 27.

Za tym reduktor na fikuśną zakrętkę.

I dalej rurka gumowa do instalacji.

I przy wymianie butli kręcisz kluczem 27.

Ale może nie mam pełnego obrazu emoji1787.png

Krzysiu, ależ oczywiście, że masz rację odnośnie tego filtra, który wskazał Maciek :ok: To ja się zakręciłem, jak słusznie zauważyłeś - piątek :miga:

Właśnie dochodzę do siebie, więc w ramach szybkiej rekonwalescencji wyjaśnię, dlaczego tak napisałem :D

Pisałem oczywiście o tym filtrze, co wszyscy, ale przed oczami miałem już "te same" filtry, które oglądałem w innych miejscach i tak sobie pomyślałem, czy aby nie odkręcić tych końcówek z nakrętkami i nie przykręcić filtru za reduktorem, a z drugiej strony wężyk. Oczywiście w ten sposób reduktor nie byłby filtrowany, ale jeśli jest z SAV, to problemu nie ma. Oto winowajca mojego "zakręcenia" emoji1787.png

filtr gazu.jpg

 

Przypuszczam, że te wielkie końcówki są odkręcane, a ta obudowa jest uniwersalna, pewnie różni się jedynie wkładem (filtrem właściwym) :hmm:

272382867_filtr2.jpg.d2321e84036c1d0dc48aaee20c9d8f40.jpg

 

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten filtr od jakis 3 lat. Kupiony u nich. Dziala. Tylko jak jest jakas zasyfiona butla to smierdzi potem z niego strasznie jak sie odkreca.
Trzeba uważać jak się skreca z powrotem obudowe bo oring ciezko prawidlowo wsadzic.
Oni to sprzedaja w europie zachodniej w sklepach kamperowych. Tak ich znalazlem, a kupilem w PL

Wysłane z V30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kristofer napisał:

Krzysiu, ależ oczywiście, że masz rację

:przytul: inaczej być nie mogło :foch::hehe:

pierwsze co przemyślałem to wsadzenie filtra od razu na rurkę metalową a potem połączenie wężykiem z reduktorem

ale chyba mi się nie chce

mam na zbyciu filterek truma nowego typu - nie miałem czasu i sił na wyszukanie przejściówek żeby to podłączyć

tego może kupię i po prostu wsadzę między butlę a reduktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten filtr się czymś różni...

https://enerma.pl/pl/filtry-do-lpg/3593-filtr-f-701b-zespol-filtra-fazy-cieklej.html

Chyba ja jednak w końcu pójdę w stronę trumy...chociaż cena zabija ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy ten filtr się czymś różni...

https://enerma.pl/pl/filtry-do-lpg/3593-filtr-f-701b-zespol-filtra-fazy-cieklej.html

Chyba ja jednak w końcu pójdę w stronę trumy...chociaż cena zabija  

 

Truma nowa czy stara wersja.?

Bo stara wersja jest prosta do zmodyfikowania na filtry "samorobki"

Nowa zresztą też

 

Poza tym filtrowanie ciekłej fazy trochę różni się od gazowej. Co innego odcedzamy

 

 

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - inny filtr do ciepłej, a inny do lotnej fazy...A jak mają się różnić tylko naklejką...

 

A co do trumy... kosz zakupu na poziome 300-400 zl za 2paka...troszkę cieżkawe...

Oczywiście wkłady to też ważny temat...i też nie bardzo tani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem sprzęt dotarl, sprawdzony pod wzgledem norm i skręcenia. Zamontowany, przez osobę z uprawnieniami... gwinty pasują lepiej niż w Trumie. Odpalony piec i kuchenka.. Działa więc po co przepłacać..

20200525_125244.jpg

20200525_125312.jpg

20200525_130324.jpg

 

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.