Skocz do zawartości

[Relacja] - Naprawa zestawu po wypadku, w wyniku wężykowania na autostradzie


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 620
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jednak chyba reklamę Andrzej miał dobrą :]  Ludzie zobaczyli co z przyczepą można zrobić i nagle zainteresowanie rozbitkami wzrosło lawinowo. Który to już post tego typu w ostatnim tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak chyba reklamę Andrzej miał dobrą :]  Ludzie zobaczyli co z przyczepą można zrobić i nagle zainteresowanie rozbitkami wzrosło lawinowo. Który to już post tego typu w ostatnim tygodniu?

Podejrzewam ze to chodzi o mnie....no cóż nie jest to takie złe, skoro można mieć tak fajna budkę po remoncie,to czemu nie?jeden z kolegów wleil link z zakupu przyczepy z lekkiego pożaru, zastawa się nad tym ,może nie akurat ten model ale coś podobnego ,wyremontować i budka jak nowa i fajnym rocznik, tylko nie wiem jaki byłby koszt naprawy,czy całość nie przerosnie zakup innej wg sprzedającego w super stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożar to już ciut inna bajka...

Ja dokładnie tak kupiłem - chociaż kupowałem nie "młodą" ale taką jak mi odpowiadała :) a później musiałem ją zrobić - Andrzej zrobił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak chyba reklamę Andrzej miał dobrą :] 

 

Niektórzy usilnie usiłowali udowodnić, że spartolił robotę  :nono:  :hmm:  :ee:  :>

 

A ja spokojnie znoszę wyposażenie z garażu, gdzie przeleżało okres remontu, do przyczepy. Przy okazji segreguję, odrzucam niepotrzebne graty - będzie lżej  :jump: Ktoś tam zwrócił uwagę na antenę - już poprawiona, działa elegancko. TV Trwam śmiga jak złoto   :-]

Powstał problem z zaczepem - mam za krótki hak. Zmienił się stabilizator i przeszkadza koło zapasowe na tylnych drzwiach.  :(  szukam dłuższej kuli do haka  :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro można mieć tak fajna budkę po remoncie,to czemu nie?jeden z kolegów wleil link z zakupu przyczepy z lekkiego pożaru, zastawa się nad tym ,może nie akurat ten model ale coś podobnego ,wyremontować i budka jak nowa i fajnym rocznik, tylko nie wiem jaki byłby koszt naprawy,czy całość nie przerosnie zakup innej wg sprzedającego w super stanie

 

 

a co jest fajnego w posiadaniu powypadkowej rzeczy ? samochód też kupujesz powypadkowy ? a wersalkę połamaną ?

 

widzę że ze skrajności w skrajność, kiedyś każde wgniecenie czy wyciekający uszczelniacz dyskfalifikował przyczepy, 

teraz im bardziej zniszczona tym lepsza, a po remoncie będzie lepsza jak nowa ... litości 

 

poczytaj temat, Kajtek pisał że naprawia trochę z sentymentu i "rozbitka" miał już na stanie, więc ładowanie kasy w remont miało sens 

Ty chcesz zapłacić za rozbitka (jak ktoś obok za spaleniznę) i potem ładować kasę w remont ... no chyba że dostaniesz gratis

 

oczywiście wszystko zależy od uszkodzeń, ale z tego co widać w ogłoszeniach, to szuka się jelenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest fajnego w posiadaniu powypadkowej rzeczy ? samochód też kupujesz powypadkowy ? a wersalkę połamaną

 

oczywiście wszystko zależy od uszkodzeń, ale z tego co widać w ogłoszeniach, to szuka się jelenia

No nie,może nie az tak.gdzieś wyczytłem ze można kupić przyczepę z nieswiadomymi uszkodzeniami,zawilgocona,mokra,znika. A gdyby ten zakup był świadomy, uszkodzenia do wyprowadzenia a sam zakup świadomy i za odpowiednią cenę to czy nie można a się nad tym zastanowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest fajnego w posiadaniu powypadkowej rzeczy ? samochód też kupujesz powypadkowy ? a wersalkę połamaną ?

 

widzę że ze skrajności w skrajność, kiedyś każde wgniecenie czy wyciekający uszczelniacz dyskfalifikował przyczepy, 

teraz im bardziej zniszczona tym lepsza, a po remoncie będzie lepsza jak nowa ... litości 

 

poczytaj temat, Kajtek pisał że naprawia trochę z sentymentu i "rozbitka" miał już na stanie, więc ładowanie kasy w remont miało sens 

Ty chcesz zapłacić za rozbitka (jak ktoś obok za spaleniznę) i potem ładować kasę w remont ... no chyba że dostaniesz gratis

 

oczywiście wszystko zależy od uszkodzeń, ale z tego co widać w ogłoszeniach, to szuka się jelenia

 

Widzę, że temat odżył w innym wymiarze  :hmm:

 

Przychylam się do zdania przedmówcy. Kupowanie przyczepy w takim stanie, w jakim była moja po wypadku, jest dużym ryzykiem. Ja miałem sporo szczęścia, m.in paradoksalnie dlatego, że była już po jakimś zdarzeniu i nie była naprawiona profesjonalnie. Zwyczajnie nie była sztywno skręcona i naprężenia związanie z wypadkiem "rozlazly" się po luzach. Gdyba była nowa i sztywna - byłoby gorzej. 

 

Przyczepa z drobnymi uszkodzeniami, nie dyskwalifikującymi z jazdy - proszę bardzo, Andrzej zrobi na pewno, wszystko jest kwestią kasy i opłacalności.

 

Buda po pożarze - kto w ogóle wpadł na taki pomysł  :look:  :pad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal 1979, dnia 09 Lut 2016 - 15:53, napisał:

Podejrzewam ze to chodzi o mnie

 

Między innymi o Ciebie. Powiem tak. Sam remontowałem przyczepę, bo kupiłem jak się okazało zgniłka. Zrobiłem z nią jedne wakacje po remoncie i jest ok. Mam nadzieję, że w tym roku również będzie ok. Na razie się trzyma. Ale gdybym dzisiaj kupował przyczepę, to z całą pewnością szukałbym takiej, której nie trzeba poprawiać. Wtedy nie wiedziałem na co patrzeć bo świeżak byłem i wiedzy z forum nie przyswoiłem jak trzeba. Oczywiście nie można przesadzać w żadną stronę, a więc jeśli masz do zrobienia jakiś drobiazg to można po dobrym rozpoznaniu sprawy rozważyć zakup, ale większe uszkodzenia omijałbym szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakup takiego rozbitka, musiałby być za kwotę symboliczną. Jak już piszemy o tej spalonej, to wypadałoby tam kupić 2 okna, wymienić całą boczną ścianę, najlepiej przednią też i nie wiadomo co z dachem. Taka naprawa wyniosłaby na oko 2 krotność tego złomu wystawionego za 7500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jednak chyba reklamę Andrzej miał dobrą :] Ludzie zobaczyli co z przyczepą można zrobić i nagle zainteresowanie rozbitkami wzrosło lawinowo. Który to już post tego typu w ostatnim tygodniu?

Tylko u Andrzeja terminy juz na 2017 :) Edytowane przez Cytrus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli świadomie kupować zgniłka, to tylko jako dawcę np na kampera. Takie moje zdanie. Inna sytuacja kiedy ktoś kupił zgniłka, ale zapłacił jak za "suchą/pewną". wtedy pojawiają się schody. Przy okazji - proponuję nie kombinować tylko wpisywać dokładną kwotę za ile zakupiono budkę - na umowie k-s. w przypadku sporu sądowego - sprzedawca odpowiada tylko do kwoty z umowy.

 

Kajtek - rozważ zakup AutoCasco. Ja mam i śpię spokojnie. Na budkę - to nie będą duże pieniądze. Pewnie około 500-700 na rok.

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.