Skocz do zawartości

Karawaningowe (i nie tylko) artykuły i ciekawostki znalezione w sieci


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Commander napisał(a):

Tak mi wpadło w ręce.  Tak chyba powinien wyglądać sąd...

Nasze sądy męczyły by biedaka dwa lata i podali jako przykład skrajnej nieodpowiedzialności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BUMERANG napisał(a):

Nasze sądy męczyły by biedaka dwa lata i podali jako przykład skrajnej nieodpowiedzialności...

U nas jest na bogato czytaj na koszt podatnika . Ostatnia sprawa z KRK gdzie skazano aktora tego seniora :)  bo nazwiska mają te same  za jazdę pod wpływem.

Powtórzę skazano za jazdę pod wpływem . Za potrącenie będzie druga sprawa czyli od nowa zbiórka wszystkich sędziów  ,adwokatów ,protokolantek ,biegłych i świadków gdzie za takie wezwanie jest dla takiej osoby stawka wyrażona w PLN do odbioru w kasie sądu za poniesione koszty dojazdu.   Na bogato prawda .

Nie dożyjemy chyba czasów kiedy takiego potencjalnego mordercę czyli nawalonego kierowcę po zbadaniu na trzeźwość czy też innych dopalaczy  zawiozą do sądu który miałby być czynny 24h/dobę i wyrok wydadzą szybciej jak umówiona np. wizyta u stomatologa.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacek00 napisał(a):
11 minut temu, lbuster napisał(a):
Podłączenie prądu wewnątrz przyczepy default_icon_eek.gif To którędy wychodzi przewód?

 

Przez klapkę w podłodze

dokładnie. słabe rozwiązanie , zaraz obok masz zrzut wody i no frosta z trumy , jak podpinasz kabel przez przejściówkę to jest duża szansa że woda będzie lecieć prosto na przejściówkę :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lbuster napisał(a):

Podłączenie prądu wewnątrz przyczepy :look: To którędy wychodzi przewód?

image.thumb.png.834e87cd78f9e48ebd2f5d64213a4fb4.png

 

Trzeba uważać żeby gniazda z wlewem wody nie pomylić i przedłużacza do zbiornika nie wrzucić. :D

Ogólnie to dobrą praktyką jest wodę z daleka od prądu trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał(a):

Przez klapkę w podłodze

Dobrze, że chociaż to zrobili, choć z obsługą na pewno nie jest tak wygodnie, jak z zewnętrznym przyłączem, tym bardziej, że klapa od schowka utrudnia nam dostęp do klapki w podłodze ;) 

@Suzu4x4, @Piotrekm13 :ok:

 

Plusem na pewno jest większa estetyka - nic nam nie zwisa z przyczepy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. słabe rozwiązanie , zaraz obok masz zrzut wody i no frosta z trumy , jak podpinasz kabel przez przejściówkę to jest duża szansa że woda będzie lecieć prosto na przejściówkę default_czerwona.gif
Nie no, to trzeba się postarać
Dobrze, że chociaż to zrobili, choć z obsługą na pewno nie jest tak wygodnie, jak z zewnętrznym przyłączem, tym bardziej, że klapa od schowka utrudnia nam dostęp do klapki w podłodze default_wink.png 
[mention=24024]Suzu4x4[/mention], [mention=34131]Piotrekm13[/mention] default_waytogo.gif
 
Plusem na pewno jest większa estetyka - nic nam nie zwisa z przyczepy default_waytogo.gif
Z obslugą nie ma problemu akurat. Ja zrobiłem tak że na stałe mam wpięty kawałek przewodu i pod pezyczepą wpinam kabel. Klapę serwisową i tak otwieram bo tam zazwyczaj mam kabel.

Ale zewnętrzne gniazdo jest imo lepsze. Ale tu nie o wygodę chodzi ani o estetykę a o kasę. Przecież na takim rozwiązaniu producent oszczędza kasę. Więc klientom się wmowi, że to estetyczne i takie super i klient się cieszy

Natomiast plusem tej dziury w podłodze jest to, że mogłem sobie bardzo łatwo zrobić stałe przyłącze wody.


Screenshot_2023-03-06-17-23-01-766_com.google.android.apps.photos.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrówki nie wejdą ?

Bo po staremu czyli z zewnątrz z klapą to nie ma szans na dzikich lokatorów.

A drugie pytanie, czy tak klapa ma jakieś IP  ? pytam czy jak jest zamknięta na czas jazdy to jest to szczelne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Suzu4x4 napisał(a):

dokładnie. słabe rozwiązanie , zaraz obok masz zrzut wody i no frosta z trumy , jak podpinasz kabel przez przejściówkę to jest duża szansa że woda będzie lecieć prosto na przejściówkę :czerwona:

Rozwiązanie polecane dla "teściowej" , mamusia się wykąpie :D, a tak na poważnie, zastanawia mnie jak to jest rozwiązane w ochronie przed insektami? gryzoniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Maras napisał(a):

Mrówki nie wejdą ?

Wejdą :D Trzeba kabel na dyszlu położyć i pomaga.

59 minut temu, Maras napisał(a):

Bo po staremu czyli z zewnątrz z klapą to nie ma szans na dzikich lokatorów.

Oj mrówki potrafiły mi w Adrii po podporach włazić. Więc imo nie ma różnicy za bardzo. 

59 minut temu, Maras napisał(a):

A drugie pytanie, czy tak klapa ma jakieś IP  ? pytam czy jak jest zamknięta na czas jazdy to jest to szczelne ?

To jest w zasadzie taka zwykla klapka kempingowa, jakby od pustego gniazda. Szczelne jest, żadna woda się tam nie dostaje. Zresztą nawet nie ma jak. U mnie właz jest z przodu, koła są kawałek dalej. Nawet jadąc w deszczu woda nie bardzo ma jak się tam wchlapać. 

Ja nie jestem fanem tego rozwiązania i nie uważam, że jest to super wygodne. Ale mając już takie rozwiązanie staram się wykorzystać jakieś jego plusy.  Tak czy inaczej i tak uważam, że największym minusem jest wlew wody świeżej. Wlewając z baniaka zawsze się coś nachlapie i trochę leci do przyczepy, albo na taką tackę ociekową. Zdecydowanie wolałbym wlew jak w Adrii gdzie miałem zewnętrzny wlew do wody i zewnętrzne przyłącze do prądu. 

47 minut temu, Helmut napisał(a):

Rozwiązanie polecane dla "teściowej" , mamusia się wykąpie :D, a tak na poważnie, zastanawia mnie jak to jest rozwiązane w ochronie przed insektami? gryzoniami?

O mrówkach już napisałem. Kabel trzeba położyć najlepiej na dyszlu, jeśli w okolicy są mrówki. Jak nie ma to nic  nie trzeba robić. Można też przy okazji psikania podpór czymś antymrówkowym popsikać kabel. Co do innych gryzoni to nic mi nigdy nie wlazło. Jak buda stoi nieużywana to klapka jest zamknięta więc też nic tamtędy nie wejdzie bo nie ma jak. To trochę jak  innymi otworami wentylacyjnymi w podłodze, które są jakoś tam zabezpieczone. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.