Skocz do zawartości

Mandat za ciągnięcia Przyczepy


KaZuYa

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem tak:) wedlug NOWYCH przepisow waga DMC nie MOZE PRZEKROCZYC 4250!!! nie 3500!!!! Aleeee!!!! Ale zyjemy w pieknym kraju ale biurokracja jest jeszcze "piekniejsza" :-) wiec??!!?? Wedlug POLSKIEGO prawa co to jest choreeee!!!! Fakt jest taki ze jak zapytasz PANA POLICJANTA "wyluczonego" to jeden ci powie ze do 750kg (przyczepa lekka) mozesz tylko na kat.B A drugi ci powie ze masa zestawu:) wiec?? Zalezy na jakiego magregoooo sie trafi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS, 4250 jak masz B96 a nie tylo B. Wprowadzili nowa mase ale i nowa kategorie ;).

Nieee!!! Pytalem kiedys PANA POLICJATNA i podobnooooo?? Juz nie ma 3500kg tylko 4250:) potem pytalem goscia ktory uczy jezdzic na kat.B :) Moze ktos przyzna mi racje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odnoszę się do czyich racji, ale jak godzisz się na mandat, lub odmawiasz jego przyjęcia, to należy szczególnie zwrócić uwagę na zapis, czego dotyczy przewinienie. Spotkałem się z przypadkiem wpisywania bzdurnych i nieprawdziwych oskarżeń. Jak nie czytasz i podpiszesz to jesteś w czarnej d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee!!! Pytalem kiedys PANA POLICJATNA i podobnooooo?? Juz nie ma 3500kg tylko 4250:) potem pytalem goscia ktory uczy jezdzic na kat.B :) Moze ktos przyzna mi racje??

 

nie pisz glupot - chyba ze chcesz byc wysmiany.... buhahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznaję rację żeby tylko się już nie kłocić...

Opcja na B z 4250 to tylko samochód 3500 kg (dostawczak) + przyczepa lekka 750 kg. I to koniec konfiguracji B w tej masie. Koniec, kropka :nono: .

Edytowane przez Commander (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Opcja na B z 4250 to tylko samochód 3500 kg (dostawczak) + przyczepa lekka 750 kg...

 

 

DMC holownika 3500 kg + przyczepa l e k k a 750 kg = 4250 kg wystarczy kategoria B.

Koledzy sprecyzujmy bo inni potraktują to dosłownie i będą dostawczaków szukać.

Holownik DO 3,5t, przyczepa lekka DO 750kG = DO 4250Kg DMC zestawu.

W praktyce oznacza to, że możemy bez obaw i analiz przekraczać DMC zestawu 3,5t od warunkiem że mamy na haku przyczepę do 750kG.

Kiedyś było lepiej B samochód do 3,5 i i przyczepa do 750 kg (lekka) powyżej 750 (ciężka ) to B+E  i wszystko jasne  

Kiedyś, to po naszych drogach jeździł Fiat 125, Żuk, Nysa i Star , dlatego było proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie całkiem niedawno okrzyknął forumowym chamem, więc pozwolę sobie kolejny raz "nie lizać" forowiczowi, ale powiedzieć co myślę.

Policjant (choć taki policjant to właśnie żargonowy pies) się mylił. Ale forowicz Kazuya, okazał się być wartym psa. Czyli cierpiał na to samo co policjant, czyli brak wiedzy.

 

Trudno z "pana władzy" zrobić idiotę jeśli samemu się nie zna przepisów. Znając przepisy, wyjmujesz telefon, dzwonisz na 112 łączysz się z policją i mówisz że policjant z tępym łbem próbuje na tobie wymusić mandat. A nie znając przepisów, kulisz ogon i pozwalasz idiocie na budowanie swego ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można to samo wałkować?

Zanim wprowadzono B96 było tak:

-DMC holownika + DMC przyczepy < 3500kg

kategoria B

wyjątek stanowiła sytuacja, gdy DMC holownika wynosiło 3500kg, a ustawa pozawalała mu holować przyczepę lekką, czyli do DMC 750, co dawało masę zestawu 4250kg a mimo tego wystarczała kat B.

 Teraz można mieć przykładowo DMC holownika 3000kg i przyczepę DMC 1250kg, co daje razem 4250kg i można taki zestaw prowadzić z nową kat B96...

 

oczywiście pomijam inne dodatkowe uwarunkowania typu 1.33, czy pozycja Q1 w dowodzie...

Edytowane przez piterek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koledzy sprecyzujmy bo inni potraktują to dosłownie i będą dostawczaków szukać.

Holownik DO 3,5t, przyczepa lekka DO 750kG = DO 4250Kg DMC zestawu.

 

 

To doprecyzujmy, że nie DO, ale DO i RÓWNE tym masą. :)

A prościej i poprawniej to wystarczy podać, że POWYŻEJ tych wartości kategoria "B" nie uprawnia do holowania takiego zestawu.

 

 

Ps: jestem czuły na te "DO" i "<" bo mam zestaw równo 3500kg i jedynie kategorię "B".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pana policjanta... mi tez jeden, nawet znajomy, policjant tłumaczył, że jak ma auto do 3,5 t + przyczepa lekka to kat. B, a jak przyczepa ciężka to już muszę mieć E...potem po rozmowie z kolegami zadzwonił i przyznał, że chodzi o masę całego zestawu i że się mylił.

Ale

Może kolega niech napisze dokładnie jakie DMC przyczepy jest w dowodzie i jakie DMC auta ale najważniejsze jaki jest maksymalny ciężar ciągnionej przyczepy z hamulcem... może o to tu chodzi. 

Ja mam w fabii bodajże 900 kg i myślę, że w opisywanym przypadku więcej nie będzie, a nawet mniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.