Skocz do zawartości

Mandat za ciągnięcia Przyczepy


KaZuYa

Rekomendowane odpowiedzi

Auto  jakim jechaliśmy Daihatsu Rocky waga dokładnie 1433 kg kemping chateau  950 kg ....

Witam, no i jak patrze na te wagi a zapewne kolega podał MW ( masa własna pojazdu) to panowie policjanci mieli rację , ale poczekajmy aż kolega poda DMC poszczególnych pojazdów z zestawu.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, no i jak patrze na te wagi a zapewne kolega podał MW ( masa własna pojazdu) to panowie policjanci mieli rację , ale poczekajmy aż kolega poda DMC poszczególnych pojazdów z zestawu.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Rocky miał DMC 1960 , ale to może sie jakoś zmieniać w zależnosci od wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio pan milicjant zatrzymał mnie bo przejechałem według niego na zółtym a w zasadzie na czerwonym - ponieważ miałem czas to pospierałem się z nim że nie przejechałem , on że przejechałem i będzie mandacik , jak mi się znudziło to zabrałem mu dokumenty i powiedziałem , że jak chce to niech mnie goni radiowozem, bo mam nagranie na kamerze na jakim świetle przejechałem i nawet w sądzie może mi ......... o dziwo nie gonił mnie  :hmm:

Chyba większość z nas zbyt dużo widziała więc w życiu zakończenia nawet prostych zdarzeń w kontaktach miedzy ludzkich mogą przynosić rożne efekty finalne. Pan minister od "kamieni kupa" wcale się nie pomylił, mówiąc w telewizji, że większość służb mundurowych to ludzie ze środowisk patologicznych.

Załóżmy, że kierujący mając racje zaczyna jej dochodzić zgodnie z prawem ale funkcjonariusz ma również prawo i zatrzymuję przyczepę oraz samochód i odholowuje na parking. Ty musisz dowodzić racji, nerwy,  czas stracony, holownik do zapłaty, parking do zapłaty - słowem wszyscy maja racje tylko kierujący zestawem został z problemem. Abstrakcja?- nie, właśnie  tak czasem bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo , ale już się pogubiłem Masa całkowita Rocky 2100kg  ... Przyczepy 900kg razem 3000kg  czyli , może śmiało ciągać ? .

 

 No a w czym jest problem, poza tym , że nasi po...i to niedouczone tłuki z maturami zdanymi eksternicznie. Trzeba było poprosić gamonia aby przedstawił Ci podstawę prawną, przepis, który mówi o tym, że nie możesz tak jechać. Niech szuka, kombinuje jak znajdzie to ok. mandat i zmiana kierowcy. Chyba nie potrafisz się bronić, nie znasz prawa w tej kwestii.

Może masz nie do końca wypełniony dowód rej. i nie ma wpisanej wartości przyczepy z hamulcem. Jeżeli okaże się, że nie mieli racji to pisz skargę i zobaczymy jak to się potoczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem z Bialorusi. U nas caly czas wyplywaja nieporozumienia z policja na temat kategorji dlatego ze policjanci generalnie nie do konca doswiadceni z tymi wagami i wozimy przy sobie wytlumaczenia z odpowiednych dokumentow (wydruk)

Ja juz posiadam BE ale na ile pamietam sa 3 wazne punkty:

Jak masa wlasna auta jest nizej DMC przyczepy

Jak DMC auta + DMC przyczepy wiecej niz 3500

A o orzyczepach ponizej 750kg- mozna je ciagnac na B nawet gdy DMC+DMC wiecej niz 3500! Np ja mam auto 3200 ale moglem ciagac towarowe 500-750 cepki na B mimo ze juz ponad 3500

wlasnie z tymi 750 policja u nas sie myli jak DMC przekracza 750 ale zapominaja policzyc ze razem mniej niz 3500

 

W Polsce rozumiem jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak bym to skwitował kruciutko podczas tej kontroli... proszę o skierowanie sprawy do sądu, a potem wystąpie o zwrot kosztów i odszkodowanie za stracony czas. 

Niestety jest to w przepisach fatalnie zapisane, a wykładnię nie każdy opanował. W ciągu 6 miesięcy 4 razy pytałem patrol "R" o podwyższenie prędkości w terenie zabudowanym i wszyscy powiedzieli, że z przyczepą mogę przyspieszyć... jak mam zestaw do 3,5 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj z kolegą wracaliśmy Z RYBEK KOLEGA MA KATEGORIE "B" od 2 lat nie było problemu kemping waży 900kg a auto około 1500 kg  a z tego co mówili z Wydziale Komunikacji masa całkowita zespołu nie może przekraczać 3,5 tony a tu straszenie mandatem w wysokości 300zł  ostatecznie Panowie  w niebieskich mundurach po długich rozmowach odpuścili sobie , ale musiał  przyjechać 100km po nas kolega z C + E . WG nich , możemy ciągać tylko przyczepę lekką do 750kg ...

moje pytanie jest takie czy może to było w Bielsku Białej ??

pytam ponieważ podczas jednego ze zlotów, pewien użytkownik tego forum a zarazem zlotowicz będący czynnym funkcjonariuszem stwierdził coś w stylu tych co Ciebie zatrzymali.....(właśnie był z B.B.)

i bardzo się upierał przy swoim, ja trochę próbowałem dyskutować ale się poddałem, inni nie podejmowali z nim dyskusji (obrócili się na pięcie i z bardzo szyderczym uśmiechem) chyba w myśl zasady

Nie dyskutuj z debilem, ponieważ najpierw Cię zniży do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.