Skocz do zawartości

Mandat za ciągnięcia Przyczepy


KaZuYa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj z kolegą wracaliśmy Z RYBEK KOLEGA MA KATEGORIE "B" od 2 lat nie było problemu kemping waży 900kg a auto około 1500 kg  a z tego co mówili z Wydziale Komunikacji masa całkowita zespołu nie może przekraczać 3,5 tony a tu straszenie mandatem w wysokości 300zł  ostatecznie Panowie  w niebieskich mundurach po długich rozmowach odpuścili sobie , ale musiał  przyjechać 100km po nas kolega z C + E . WG nich , możemy ciągać tylko przyczepę lekką do 750kg ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wczoraj z kolegą wracaliśmy Z RYBEK KOLEGA MA KATEGORIE "B" od 2 lat nie było problemu kemping waży 900kg a auto około 1500 kg  a z tego co mówili z Wydziale Komunikacji masa całkowita zespołu nie może przekraczać 3,5 tony a tu straszenie mandatem w wysokości 300zł  ostatecznie Panowie  w niebieskich mundurach po długich rozmowach odpuścili sobie , ale musiał  przyjechać 100km po nas kolega z C + E . WG nich , możemy ciągać tylko przyczepę lekką do 750kg ...

 

upały źle wpływają na myślenie :lol2: , obśmiał bym ich i pojechał dalej  :gitara:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należało spytać o postawę prawną, a nie dawać sobie wciskać kity :-)

 

Chyba że auto waży 1500 ale jego DMC jest dużo większe i + DMC przyczepy przekracza 3500

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wierzę że takie zdarzenie w ogóle miało miejsce...

Policjanci to już są takie niedouki za jakich ich mamy lub zdarzyło się jakieś nieporozumienie

 

Już kiedyś pisałem tu chyba na Forum  podobny temat dlatego byłem prawie pewien  swojej Prawdy ... Mam tych Panów z czerwonego Mondeo do sądu podać ? .

Edytowane przez KaZuYa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczy się waga pojazdów a dopuszczalna masa całkowita pojazdu, zespołu pojazdów. (DMC).......na pewno przekroczyli DMC

Edytowane przez jaroslaw-d (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało by być duże auto co by miało DMC 2600. Ciekawe w jaki sposób mogą zabronić mi dalszej jazdy skoro jestem pewny swojego zestawu- (chyba brygady antyterrorysyów). W takim przypadku przysługuje prawo do odmowy mandatu i spotykamy sie w sądzie Grodzkim, wtedy panowie niebiescy mogą wykazywać się swoją nie wiedzą przed sędzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

upały źle wpływają na myślenie :lol2: , obśmiał bym ich i pojechał dalej  :gitara:

Nigdzie byś nie pojechał - ewentualnie na dołek :miga: .

Zgodnie z prawem pan policjant (celowo z małej) może się mylić i wymyślać a ty obywatelu jak się nie zgadzasz to po zakończeniu kontroli możesz złożyć skargę  :]  a wtedy reszta zorganizowanej grupy będzie ją oceniać czy jest zasadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ... Mam tych Panów z czerwonego Mondeo do sądu podać ? .

A gdzież tam...

Pofatyguj się do ich komisariatu w wyznaczonym terminie przyjmowania interesantów przez Komendanta i zapytaj czy jego podwładni mieli podstawy do wyłudzenia mandatu.

Nadal uważam że nastąpiło jakieś nieporozumienie. Sprawy DMC są bardzo klarowne i nie da się interpretować w dwojaki sposób, do tego by nie robić odchyłu, dokładnie Policjanci są wyszkoleni.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie byś nie pojechał - ewentualnie na dołek :miga: .

Zgodnie z prawem pan policjant (celowo z małej) może się mylić

 

ostatnio pan milicjant zatrzymał mnie bo przejechałem według niego na zółtym a w zasadzie na czerwonym - ponieważ miałem czas to pospierałem się z nim że nie przejechałem , on że przejechałem i będzie mandacik , jak mi się znudziło to zabrałem mu dokumenty i powiedziałem , że jak chce to niech mnie goni radiowozem, bo mam nagranie na kamerze na jakim świetle przejechałem i nawet w sądzie może mi ......... o dziwo nie gonił mnie  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto  jakim jechaliśmy Daihatsu Rocky waga dokładnie 1433 kg kemping chateau  950 kg ....

nie waga pojazdu,zespołu pojazdów a dopuszczalna masa całkowita pojazdu, zespołu pojazdów( DMC) pozycja w dowodzie rejestracyjnym F1....zsumuj DMC samochodu i przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.